Papieskie muzeum zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o św. Janie P
Dziennikarka i sąsiadka papieża gościem papieskiego muzeum

Papieskie muzeum zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o św. Janie Pawle II”. Gościem będzie Magdalena Wolińska–Riedi,  polsko-watykańska dziennikarka, sąsiadka papieża zza Spiżowej Bramy, autorka książek o życiu w Watykanie.

W 2019 roku, w ramach przygotowania do obchodów stulecia urodzin ojca świętego, w papieskiej placówce rozpoczęto cykl spotkań "Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II", w którym biorą świadkowie życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Spotkania te realizowane były w formule stacjonarnej w przestrzeni muzeum i w sali teatralnej, na której Karol Wojtyła stawiał swoje pierwsze aktorskie kroki. Do tej pory gośćmi papieskiego muzeum  byli m.in.: Paweł Zuchniewicz, ks. Sławomir Oder, Grzegorz Gałązka, ks. Paweł Ptasznik, ks. abp. Mieczysław Mokrzycki, Stanisław i Jan Abrahamowicz, Danuta Ciesielska, Maria Ciesielska – Pikul czy Stanisław Rybicki.

10 października o godzinie 11:00 kolejnym gościem  będzie  Magdalena Wolińska–Riedi, dziennikarka i autorka publikacji o tajemnicach najmniejszego państwa świata, których nurtem przewodnim jest postać św. Jana Pawła II. Spotkanie poprowadzi ks. Andrzej Gołębiowski – szef redakcji programów katolickich TVP3 Kraków.

Wejściówki na wydarzenie dostępne są w kasie muzeum od wtorku (4.10). Spotkanie odbędzie się w sali teatralnej Domu Katolickiego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.