Ferie ze szkołami ZDZ Andrychów. To dobra okazja dla uczniów szkół podstawowych, szczególnie ostatnich klas, do odwiedzenia placówki.

Ferie ze szkołami ZDZ Andrychów. To dobra okazja dla uczniów szkół podstawowych, szczególnie ostatn

Trwa przebudowa Szkoły Podstawowej w Zawadce. Budynek powinien być w stanie surowym do dwóch miesięcy.

Trwa przebudowa Szkoły Podstawowej w Zawadce. Budynek powinien być w stanie surowym do dwóch miesięcy

W powiecie najlepszą szkołą po raz kolejny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity oraz Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach. Tak wynika z tegorocznego  rankingu, który już po raz 25. ogłosił miesięcznik "Perspektywy".

W powiecie najlepszą szkołą po raz kolejny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wado

Już wkrótce ferie zimowe dla uczniów z Małopolski. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie czas ferii jest znacznie dłuższy. Są one już na nie gotowe.

Już wkrótce ferie zimowe dla uczniów z Małopolski. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w

Na Kopcu, w sąsiedztwie klasztoru pallotynów w Kleczy Dolnej ma powstać kampus: niezwykłe miejsce złożone z centrum oświatowego, konferencyjnego, rekreacyjnego oraz wypoczynkowego. Władze Wadowic podpisały intencyjną umowę w tej sprawie.

Na Kopcu, w sąsiedztwie klasztoru pallotynów w Kleczy Dolnej ma powstać kampus: niezwykłe miejsce zł

Kolejne środki przeznaczone na niwelowanie skutków pandemii COVID-19 trafiły do szkół z terenu Gminy Wieprz. Promesy na kwotę 194.999,99 złotych przekazał na ręce wójta gminy Wieprz Małgorzaty Chrapek oraz dyrektorów szkół marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Kolejne środki przeznaczone na niwelowanie skutków pandemii COVID-19 trafiły do szkół z terenu Gminy

Z okazji 100-lecia służby cywilnej na strzelnicy pneumatycznej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach zorganizowano turniej strzelecki dla uczniów szkół średnich. Wzięło w nim udział 45 uczestników, tj. 15 trzyosobowych drużyn.

Z okazji 100-lecia służby cywilnej na strzelnicy pneumatycznej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Usta

Dwór w Stryszowie zaprasza na kolejny wykład Michała Makówki z historii lokalnej, który tym razem będzie dotyczył dziejów szkolnictwa w Stryszowie. Główną bohaterką grudniowego spotkania będzie stryszowska podstawówka.

Dwór w Stryszowie zaprasza na kolejny wykład Michała Makówki z historii lokalnej, który tym razem b

Stowarzyszenie Umarłych Statutów i Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach zapraszają na spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o prawach ucznia. Spotkanie odbędzie się we wtorek (20.12) w godzinach od 16:30 do 18:30  w Wadowickim Centrum Kultury.

Stowarzyszenie Umarłych Statutów i Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach zapraszają na spotkanie z c

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach, uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową poświęconą Gustawowi Studnickiemu, cenionemu pedagogowi, wybitnemu matematykowi, a przede wszystkim - wielkiemu pasjonatowi naszego regionu.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach, uroczyście odsłonięto i poświęcon

Na terenie naszego powiatu realizowany był projekt międzynarodowej wymiany młodzieży pod tytułem „Walking into cleaner air” w ramach programu Erasmus +. Głównym organizatorem projektu było Stowarzyszenie Harmonia z Inwałdu. W projekcie brali udział uczniowie w wieku 16-18 lat ze szkół w Polsce, Estonii, Bułgarii oraz Macedonii Północnej.

Na terenie naszego powiatu realizowany był projekt międzynarodowej wymiany młodzieży pod tytułem „

Do końca listopada można składać wniosek o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka. Bon jest przeznaczony dla uczniów gminy z klas od pierwszej do ósmej szkół podstawowych. W tym roku trafi do  3245 uczniów.

Do końca listopada można składać wniosek o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 zł

Ponad 2,9 tysiąca uczniów ze 105 szkół ponadpodstawowych z naszego województwa, również z powiatu wadowickiego, wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Ponad 2,9 tysiąca uczniów ze 105 szkół ponadpodstawowych z naszego województwa, również z powiatu

Noszenie odblasków przez pieszych po zmroku i poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. Warto o tym pamiętać. Policja apeluje, aby nosić je, również w innych przypadkach. To może uratować zdrowie jak i życie pieszego.

Noszenie odblasków przez pieszych po zmroku i poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. Warto o tym pa

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnnej Porębie (gmina Mucharz) ma nowego dyrektora.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnnej Porębie (gmina Mucharz) ma nowego dyrektora. Czytaj więcej...

Drużyna ZDZ Andrychów zajęła pierwsze miejsce w Wojskowej Grze Terenowej w Kościelisku organizowanej przez WCR w Nowym Targu. Zmagania były zacięte, wzięło w nich udział 46 drużyn z całego województwa.

Drużyna ZDZ Andrychów zajęła pierwsze miejsce w Wojskowej Grze Terenowej w Kościelisku organizowanej

Wielka gala w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Okazja potrójna: pożegnania dawnych sztandarów, przekazania nowego sztandaru szkole oraz ślubowania klasy 1 II Liceum Ogólnokształcącego.

Wielka gala w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Okazja potrójna: pożegn

W Zawadce (gmina Wadowice) rozpoczęła się przebudowa Szkoły Podstawowej im. gen. Waleriana Czumy. Potrwa rok.

W Zawadce (gmina Wadowice) rozpoczęła się przebudowa Szkoły Podstawowej im. gen. Waleriana Czumy. Pot

Niedawno 60 uczniów klas mundurowych w ramach programu MON trafiło do Zakładu Karnego w Wadowicach. Co to za wizyta?

Niedawno 60 uczniów klas mundurowych w ramach programu MON trafiło do Zakładu Karnego w Wadowicach. Co

W Kalwarii Zebrzydowskiej w sposób szczególny celebrowano i świętowano uroczystość św. Jana Pawła II, patrona miasta. Stowarzyszanie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii zorganizowało galę stypendystów programu „Musicie od siebie wymagać”, spotkanie zakończył  kapitalny  koncert "Ale nam się wydarzyło" Lidii Jazgar i Jacka Dewódzkiego.

W Kalwarii Zebrzydowskiej w sposób szczególny celebrowano i świętowano uroczystość św. Jana Pawła