Przedszkole Małe Smerfy zaprasza na obchody 10 lecia istnienia!

Przedszkole Małe Smerfy zaprasza na obchody 10 lecia istnienia! Czytaj więcej... Dodaj komentarz

W Campusie Bemke odbyła się ważna uroczystość, na którą zaproszono gości: to symboliczne odsłonięcie makiety obrazującej rozbudowę Campusu. Jednocześnie jest to także otwarcie pierwszego etapu budowy nowych obiektów.

W Campusie Bemke odbyła się ważna uroczystość, na którą zaproszono gości: to symboliczne odsłoni

W piątek (26.05)  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, odbył się finałowy etap II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 17 szkół.

W piątek (26.05)  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, odbył się fina

Rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów. Na wtorek zaplanowano egzamin z języka polskiego, na środę z matematyki, a na czwartek — z języków obcych.

Rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów. Na wtorek zaplanowano egzamin z języka polskiego,

W czerwcu w Parku Miejskim doświadczeni żołnierze nauczą bezpłatnie podstaw samoobrony mieszkanki Wadowic i okolic. Są chętne?

W czerwcu w Parku Miejskim doświadczeni żołnierze nauczą bezpłatnie podstaw samoobrony mieszkanki Wa

36 tysięcy złotych otrzymają szkoły ponadpodstawowe w powiecie wadowickim na zakup nowych książek oraz elementów wyposażenia bibliotek szkolnych.

36 tysięcy złotych otrzymają szkoły ponadpodstawowe w powiecie wadowickim na zakup nowych książek o

We wtorek (16.05) w sali teatralnej WCK   odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu na Rymowankę oraz XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.  Wpłynęło na nie blisko 700 prac!

We wtorek (16.05) w sali teatralnej WCK   odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konku

Na wadowickim rynku odbyło się ciekawe wydarzenie: uroczyste ślubowanie Klas Wojskowych Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie, szkół wojskowych ZDZ w Andrychowie w Wadowicach i Kętach. Nie zabrakło musztry paradnej i pokazu sztuk walki. Było na co popatrzeć!

Na wadowickim rynku odbyło się ciekawe wydarzenie: uroczyste ślubowanie Klas Wojskowych Zespół Szkó

Sukcesy  licealistek wadowickiego "Gimpla" w 43. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży.

Sukcesy  licealistek wadowickiego "Gimpla" w 43. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży. Czyta

Samorządowcy z powiatu wadowickiego odwiedzili strzelnicę wirtualną w Trzebini. Taki obiekt jeszcze w tym roku ma powstać w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym już od kilkunastu lat funkcjonują klasy o profilu wojskowym.

Samorządowcy z powiatu wadowickiego odwiedzili strzelnicę wirtualną w Trzebini. Taki obiekt jeszcze w

W Spytkowicach odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, organizowany corocznie przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach dla uczniów szkół podstawowych.

W Spytkowicach odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu D

Policjanci z andrychowskiego komisariatu gościli zuchów z I Gromady Zuchowej Hufca Andrychów. Komisariat odwiedziło łącznie około 30 dzieci.

Policjanci z andrychowskiego komisariatu gościli zuchów z I Gromady Zuchowej Hufca Andrychów. Komisari

Ruszyły tegoroczne matury, zaczęły się tradycyjnie egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym.  Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja. Sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 10 maja i potrwa do 13 maja.

W czwartek (4.05) rozpoczęły się tegoroczne egzaminy maturalne dla blisko 290 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia, którzy o godzinie 9:00 przystąpiło do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

W tym roku  egzamin maturalny zostanie przeprowadzona w dwóch formułach 2023 i 2015. Pomimo tego wszystkich uczniów obowiązują te same terminy. Egzamin obejmować będzie część pisemną i ustną wraz z przedmiotami obowiązkowymi i dodatkowymi

Maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego nowożytnego. Abiturientów ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych czeka obowiązkowy także jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym. Wszyscy maturzyści muszą też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym (w przypadku języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym), czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do sześciu egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja, sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 10 maja i potrwa do 13 maja.

Abiturienci, którzy nie  mogą z przyczyn losowych lub zdrowotnych przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu. Jej termin wyznaczono na 1-19 czerwca.

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30% punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia. Egzaminy poprawkowe zostaną przeprowadzone od 21 do 22 sierpnia. Abiturient, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać je dopiero za rok.

Wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone 7 lipca.

(MG)

Ruszyły tegoroczne matury, zaczęły się tradycyjnie egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawo

Damian Dubiel, kadet z III Technikum Logistyczne,  klasy Oddziały Przygotowania Wojskowego MON ZDZ pojechał na International Cadet Cup  na Węgry i przywiózł medal!

Damian Dubiel, kadet z III Technikum Logistyczne,  klasy Oddziały Przygotowania Wojskowego MON ZDZ poje

W Radoczy zorganizowano finał powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zwyciężyła drużyna z "Gorzenia", która będzie reprezentować powiat wadowicki podczas finału wojewódzkiego turnieju.

W Radoczy zorganizowano finał powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zwyci

Szkoły średnie starają się zachęcić ósmoklasistów do wyboru ich placówki. I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity (popularny "Gimpel")  nagrało filmik z udziałem swoich absolwentów, którzy przekonują do wyboru tego "ogólniaka". Zobaczcie jak wyszło!

Szkoły średnie starają się zachęcić ósmoklasistów do wyboru ich placówki. I Liceum Ogólnokszta

Wadowicka Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych uczniów, przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty na ekspresową powtórkę z “matmy”.

Wadowicka Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych uczniów, przygotowujących się do egzaminu ósmoklas

W wadowickim "Gimplu" rozstrzygnięto rywalizację młodych publicystów ze szkół średnich powiatu wadowickiego w XXIV Powiatowym Konkursie Publicystycznym „O Laur Peryskopu”.

W wadowickim "Gimplu" rozstrzygnięto rywalizację młodych publicystów ze szkół średnich powiatu wad

W ramach przeprowadzonych międzygminnych eliminacji wyłoniono zwycięzców turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którzy będą walczyć w finale powiatowym 28 kwietnia w Spytkowicach.

W ramach przeprowadzonych międzygminnych eliminacji wyłoniono zwycięzców turnieju Bezpieczeństwa w R

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach, Alan Kwiatek zdobył I miejsce w małopolskim, wojewódzkim konkursie plastycznym „Wnuczek, wnuczka edukuje- babcia, dziadek się stosuje”- edycja III.

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach, Alan Kwiatek zdobył I miejsce w małopolskim,