Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli przed nadchodzącym rokiem szkolnym: w "Gimplu" gruntownie odnowiono kotłownie, w "Mechaniku" przebudowano drogi wewnętrzne i parking, wyposażając je m.in. w kanalizację deszczową.

Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli przed nadchodzącym rokiem szkolnym: w "Gimplu" gruntownie o

Szycie chirurgiczne, konstrukcja samolotu i programowanie robotów – tak spędza wakacje najzdolniejsza młodzież z województwa małopolskiego. Wśród nich jest również Zuzanna Pałosz z Wadowic.

Szycie chirurgiczne, konstrukcja samolotu i programowanie robotów – tak spędza wakacje najzdolniejsza

Okręgowe Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych matur. Jak się okazuje, powiat wadowicki z I Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach na czele pod względem jej zdawalności okazał się najlepszy w województwie.

Okręgowe Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych matur. Jak się okazuje, powiat wadowic

We wtorek (25.06) Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach gościła dzieci wraz ze swoimi opiekunami, korzystające z półkolonii zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Barwałdzie Średnim, w ramach przygotowanego dla nich „Dnia Otwartej Komendy”.

We wtorek (25.06) Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach gościła dzieci wraz ze swoimi opiekunami, korz

Studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci 15 czerwca zakończyli uroczyście rok akademicki 2018/2019. Większość studentów wróci ponownie po wakacjach, w związku z tym pozostało niewiele wolnych miejsc dla dzieci, które chciałyby zacząć przygodę z WUD od października.

Studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci 15 czerwca zakończyli uroczyście rok akademicki 2018/2019. Wi

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński i rektor Uniwersytetu Papieskiego ks. Prof. Wojciech Zyzak podpisali list intencyjny dotyczący m.in. wymiany doświadczeń i informacji oraz wypracowanie koncepcji rozwoju ośrodka uczelni na terenie Wadowic.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński i rektor Uniwersytetu Papieskiego ks. Prof. Wojciech Zyzak podpisali

To już koniec roku szkolnego, więc pora nagrodzić tych uczniów, którzy przez minione 10 miesięcy nie próżnowali. Gmina Wadowice przyznała nagrody utalentowanym uczniom, którzy reprezentowali nas w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych.

To już koniec roku szkolnego, więc pora nagrodzić tych uczniów, którzy przez minione 10 miesięcy ni

We wtorek (11.06) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyła się XIV edycja turnieju "I Ty możesz zostać ratownikiem". Ideą turnieju jest wyposażenie młodzieży szkolnej w zasób wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

We wtorek (11.06) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbyła się XIV edycja turnieju "I Ty mo

Dobiegła końca VIII edycja Akademii Małego Wadowiczanina. Jej celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy o Wadowicach, historii, zabytkach oraz wybitnych ludziach zasłużonych dla naszego miasta. W tegorocznej edycji uczestniczyło 88 trzecioklasistów z wadowickich szkół podstawowych.

Dobiegła końca VIII edycja Akademii Małego Wadowiczanina. Jej celem jest przekazanie dzieciom podstawo

W zeszłym tygodniu prawie 270 studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło kolejny rok akademicki. Było uroczyste podsumowanie, nagrody, czerwony dywan a na deser... koncert Eleni. Ale to nie wszystko! Studenci zapraszają na premierowy spektakl Teatru WUTW!

W zeszłym tygodniu prawie 270 studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło kolejny

Podczas andrychowskiej Bajkolandii nie zabrakło policji, która przygotowała stoisko, gdzie promowała bezpieczne zachowanie podczas nadchodzących wakacji. Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się radiowóz.

Podczas andrychowskiej Bajkolandii nie zabrakło policji, która przygotowała stoisko, gdzie promowała

5 tysięcy złotych trafiło do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, której uczniowie pojadą na wycieczkę do Sejmu.To nagroda w konkursie "Małopolska WIE - wiedza, innowacje, edukacja - wsparcie inicjatyw edukacyjnych".

5 tysięcy złotych trafiło do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła

Już od kilkunastu lat Zespół Szkół ZDZ Andrychów realizuje  praktyki zawodowe uczniów szkół zawodowych poza granicami naszego kraju. Najpierw to  były porozumienia realizowane między szkołą a np. włoskimi hotelami, potem, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, realizowane są ze środków Unii Europejskiej.

Już od kilkunastu lat Zespół Szkół ZDZ Andrychów realizuje  praktyki zawodowe uczniów szkół zaw

W środę (22.05) w CKZiU nr 2 w Wadowicach odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum i klas VIII szkół podstawowych z architektami:  Agnieszką Lewandowską i  Krzysztofem Fabrem, którzy współpracują z Centrum w ramach LO o profilu architektonicznym.

W środę (22.05) w CKZiU nr 2 w Wadowicach odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum i klas VII

W tym konkursie startowało 156 szkół z całego województwa, w tym 31 z  rejonu Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach. Tym bardziej cieszy fakt, że zwyciężyli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach.

W tym konkursie startowało 156 szkół z całego województwa, w tym 31 z  rejonu Delegatury Kuratorium

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym zakończono prace związane z rozbudową nadbudowa i przebudową budynku szkolnego, w środę (15.05) dokonano oficjalnego otwarcia.  Jak wszyscy zgodnie podkreślili efekt jest imponujący.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym zakończono prace związane z rozbudową nadbudowa

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stroniu zostały... mistrzami województwa małopolskiego w konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Od lat mają w tym fantastyczne wyniki!

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stroniu zostały... mistrzami województwa małopolskiego w konkursie Bez

Tak zostali ocenieni uczniowie klasy trzeciej Technikum budowlanego CKZiU nr 2, którzy  odbywali praktykę zawodową w Eisenach w Niemczech.

Tak zostali ocenieni uczniowie klasy trzeciej Technikum budowlanego CKZiU nr 2, którzy  odbywali prakty

Młody mieszkaniec Tomic Jakub Burzyński, technik elektryk, absolwent ZS nr 2 (obecnie CKZiU nr 2), wielokrotny laureat konkursów i olimpiad, zdobywca cennych nagród, stypendiów, tytułów, indeksów w wywiadzie opowiada o swoich podróżach i edukacji.

Młody mieszkaniec Tomic Jakub Burzyński, technik elektryk, absolwent ZS nr 2 (obecnie CKZiU nr 2), wiel

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2019/2020. Ze względu na skumulowanie dni wolnych (strajk, święta, majówka) przedłużono termin składania podań do soboty 11 maja - do godziny 14:00.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2019/2020