Władze Wadowic chwalą się nimi a niestety za bardzo nie ma czym. Samoobsługowe stacje naprawy rowerów w mieście to obraz nędzy i rozpaczy.

Władze Wadowic chwalą się nimi a niestety za bardzo nie ma czym. Samoobsługowe stacje naprawy roweró

Wadowice od kilku lat rozbudowują trasy rowerowe. Stąd miasto postanowiło ułatwić sprawę posiadaczom dwóch kółek i posegregowało je na jednej wspólnej mapie, na której zwarto istniejącą i przyszłą infrastrukturę w okolicy.

Wadowice od kilku lat rozbudowują trasy rowerowe. Stąd miasto postanowiło ułatwić sprawę posiadaczo

Książki, meble, lampy, zabawki, akcesoria, stare rzemiosło czy inne rzeczy nadające specyficzny klimat w mieszkaniu: to wszystko będzie można kupić ale też i sprzedać, podczas kolejnego jarmarku staroci, organizowanego przez  Towarzystwo Miłośników Andrychowa.

Książki, meble, lampy, zabawki, akcesoria, stare rzemiosło czy inne rzeczy nadające specyficzny klima

W Jaroszowicach Zbywaczówce, przy ścieżce rowerowej, powstało boisko do gry w siatkówkę plażową.

W Jaroszowicach Zbywaczówce, przy ścieżce rowerowej, powstało boisko do gry w siatkówkę plażową.

Przy ulicy Putka w Wadowicach powstaje dalsza część trasy rowerowej, która połączy się w jedną, 5 kilometrową sieć dla miłośników dwóch kółek.

Przy ulicy Putka w Wadowicach powstaje dalsza część trasy rowerowej, która połączy się w jedną, 5

Do 31 sierpnia można zgłaszać swoje ulubione miejsca i obiekty do konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Małopolski „Turystyczne Skarby Małopolski”.

Do 31 sierpnia można zgłaszać swoje ulubione miejsca i obiekty do konkursu na najlepsze oferty i produ

Niestety aura nie dopisała na końcówkę wakacji i zarządca basenu odkrytego w Andrychowie przyspieszył o kilka dni zamknięcie tegorocznego sezonu.

Niestety aura nie dopisała na końcówkę wakacji i zarządca basenu odkrytego w Andrychowie przyspieszy

Przy ścieżce rowerowej od stadionu Skawy do Ponikiewki stanęła altana dla rowerzystów, w której znajdą się stoliki, ławki, stojaki na rowery i mapy.

Przy ścieżce rowerowej od stadionu Skawy do Ponikiewki stanęła altana dla rowerzystów, w której zna

Z miesiąca na miesiąc rozrasta nam się w Wadowicach sieć dróg rowerowych zaplanowanych jeszcze za burmistrza Mateusza Klinowskiego. Właśnie wyasfaltowano powstałą w ostatnich miesiącach rowerową drogę wzdłuż wadowickiej obwodnicy, trwa też budowa kładki nad Choczenką.

Z miesiąca na miesiąc rozrasta nam się w Wadowicach sieć dróg rowerowych zaplanowanych jeszcze za bu

„W świat ciekawy, w świat nieznany, z Panem Kleksem wyruszamy” – tak przez kilka dni wołali uczestnicy biwaku zuchowego Nieobozowej Akcji Letniej zorganizowanego przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP.

„W świat ciekawy, w świat nieznany, z Panem Kleksem wyruszamy” – tak przez kilka dni wołali ucze

Nasz czytelnik na łące w Wysokiej (gmina Wadowice) znalazł dosyć rzadkiego i nietypowego grzyba: okratka australijskiego, zwanego "palcem diabła".

Nasz czytelnik na łące w Wysokiej (gmina Wadowice) znalazł dosyć rzadkiego i nietypowego grzyba: okra

Na szlakach turystycznych po polskiej i słowackiej stronie granicy stanęło 26 ławeczek beskidzkich. To miejsce odpoczynku strudzonych wędrówką turystów, ale też odniesienie do dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Beskidów.

Na szlakach turystycznych po polskiej i słowackiej stronie granicy stanęło 26 ławeczek beskidzkich. T

Książki, meble, lampy, zabawki, akcesoria, stare rzemiosło czy inne rzeczy nadające specyficzny klimat w mieszkaniu: to wszystko będzie można kupić ale też i sprzedać, podczas kolejnego jarmarku staroci, organizowanego przez  Towarzystwo Miłośników Andrychowa.

Książki, meble, lampy, zabawki, akcesoria, stare rzemiosło czy inne rzeczy nadające specyficzny klima

Jak się okazuje, wadowiccy grzybiarze chodzą na łowy nie tylko do pobliskich lasów, ale również... do Parku Miejskiego, gdzie można trafić na prawdziwki, kozaki, maślaki czy pociechy.

Jak się okazuje, wadowiccy grzybiarze chodzą na łowy nie tylko do pobliskich lasów, ale również...

Sierpień  dopisuje: jest wilgotno, ale słonecznie a to doskonałe warunki dla rozwoju grzybów. Grzybiarze, których sporo można spotkać po lasach, zacierają ręce i nie marnują czasu, wykorzystując okazję do zbioru ulubionych przysmaków.

Sierpień  dopisuje: jest wilgotno, ale słonecznie a to doskonałe warunki dla rozwoju grzybów. Grzybi

Rolki (czy też łyżworolki...) w ostatnim czasie wracają do łask i coraz więcej ich użytkowników można zobaczyć w Wadowicach i okolicy. Gdzie się jeździ?

Rolki (czy też łyżworolki...) w ostatnim czasie wracają do łask i coraz więcej ich użytkowników m

Malowanie poziome, elektryka: trwają ostatnie szlify przy rozbudowie ulicy Spółdzielców w Wadowicach. Kiedy zostanie oddana do użytku?

Malowanie poziome, elektryka: trwają ostatnie szlify przy rozbudowie ulicy Spółdzielców w Wadowicach.

Przy wadowickiej obwodnicy rozpoczęto budowę kładki rowerowej na Choczence. Połączy ona trasy rowerowe w Wadowicach w jedną całość. To projekt, który od kilku lat powstaje w mieście.

Przy wadowickiej obwodnicy rozpoczęto budowę kładki rowerowej na Choczence. Połączy ona trasy rowero

Na wadowickich wodociągach przy Skawie ruszyły prace związane z rozbudową sieci i jednocześnie prace związane z obiecywaną od lat przepławką dla ryb i rynny dla kajakarzy. Inwestycja ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku.

Na wadowickich wodociągach przy Skawie ruszyły prace związane z rozbudową sieci i jednocześnie prace

Od 1 sierpnia drożeją bilety wstępu na kryty basen w Andrychowie. To pierwsza podwyżka odkąd uruchomiono obiekt w 2019 roku.

Od 1 sierpnia drożeją bilety wstępu na kryty basen w Andrychowie. To pierwsza podwyżka odkąd uruchom