Grupa "Zawsze Wolni" z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz jedenasty zaprasza na Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego Śladami Jana Pawła II.

Grupa "Zawsze Wolni" z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz jedenasty zaprasza na Pielgrzymkę Motocyklist

„Rycerz zuch przestrzega prawa, czy to bitwa, czy zabawa” – to hasło, które towarzyszyło uczestnikom biwaku zuchowego Nieobozowej Akcji Letniej, zorganizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej.

„Rycerz zuch przestrzega prawa, czy to bitwa, czy zabawa” – to hasło, które towarzyszyło uczestn

Rozpoczął się nabór uczestników na bezpłatne warsztaty z szycia „Upcykling, czyli ekoszycie – cykl wydarzeń dla mieszkańców Gminy Wadowice” – tworzenie designerskich ubrań i akcesoriów, wykorzystując do tego niepotrzebne już materiały, nadając im drugie życie.

Rozpoczął się nabór uczestników na bezpłatne warsztaty z szycia „Upcykling, czyli ekoszycie – c

Andrychowianin Wojciech Walczak zwany "Wojcieszkiem" zdobył boso najwyższy szczyt Beskidów, czyli Babią Górę, po drodze wspierając chorego na autyzm 9-letniego Oliwiera z Andrychowa. Planuje już kolejne wyprawy.

Andrychowianin Wojciech Walczak zwany "Wojcieszkiem" zdobył boso najwyższy szczyt Beskidów, czyli Babi

Powstały dwa ciekawe Questy, czyli edukacyjne gry terenowe, mające za zadanie rozwiązanie zagadek i odkrycie dziedzictwa regionalnego i dobrą zabawę Wadowic i Andrychowa. Broszurę z zagadkami i trasą można już bezpłatnie odebrać lub ściągnąć z sieci. Zobaczcie szczegóły!

Powstały dwa ciekawe Questy, czyli edukacyjne gry terenowe, mające za zadanie rozwiązanie zagadek i od

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazała plac budowy pod skatepark. Obiekt za kwotę 762 tysiące powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie "Orlika". Ma być oddany do użytku w listopadzie tego roku.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazała plac budowy pod skatepark. Obiekt za kwotę 762 tysiące powstani

Przed nami kolejna edycja projektu rajdów rowerowych na zróżnicowanych, atrakcyjnych trasach, z ekstremalnymi pokazami rowerowymi, zawodami dla najmłodszych i zabawami z nagrodami, organizowane przez Urząd Marszałkowski. Jeden z nich odbędzie się w Wadowicach!

Przed nami kolejna edycja projektu rajdów rowerowych na zróżnicowanych, atrakcyjnych trasach, z ekstre

Zarządca Jeziora Mucharskiego postanowił w końcu coś zrobić z panującym syfem na dnie i brzegach zbiornika i organizuje wielką akcję sprzątania tego bałaganu. Rękami mieszkańców: przyłączyć się może każdy...

Zarządca Jeziora Mucharskiego postanowił w końcu coś zrobić z panującym syfem na dnie i brzegach zb

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie biorąc pod uwagę fatalną sytuację dla wędkarzy po spuszczeniu wody z Jeziora Mucharskiego, postanowił po raz kolejny chociaż w  jakimś stopniu wynagrodzić kłopoty tym, którzy lubią "moczyć kija".

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie biorąc pod uwagę fatalną sytuację dla wędkarzy po spuszcz

W weekend w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbędzie się jedna z największych w Polsce imprez kolejowych: Parowozjada 2019. Mimo, że do Chabówki z Wadowic jest spory kawałek, miłośników starej kolei u nas nie brakuje i  co roku stawiają się tam licznie.

W weekend w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbędzie się jedna z największych w Polsce imprez

Po raz kolejny w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach pojawił się pociąg retro, tym razem ciągnięty przez parowóz Ty2-911 z 1944 roku z wagonami z lat 1920-1963 ze skansenu kolejowego w Chabówce. Przejazd maszyny jak zwykle  przyciągnął prawdziwe tłumy, na zazwyczaj świecące pustkami stacje.

Po raz kolejny w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach pojawił się pociąg retro, tym razem ciągnięt

W związku z obniżeniem poziomu wody w Jeziorze Mucharskim, wędkarze nie mają zbyt dużych powodów do radości z powodu braku ryb jak i wyschnięciu miejscówek. Zarządca zbiornika wychodzi im jednak naprzeciw...

W związku z obniżeniem poziomu wody w Jeziorze Mucharskim, wędkarze nie mają zbyt dużych powodów do

W niedzielę (23.06) lanckoroński rynek zapełnił się seniorami i rodzinami z dziećmi. Mieszkańcy gminy i turyści mogli uczestniczyć w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie i Gminną Radę Seniorów „Lanckorońskich Senioraliach łączących pokolenia”.

W niedzielę (23.06) lanckoroński rynek zapełnił się seniorami i rodzinami z dziećmi. Mieszkańcy gm

Dobra wiadomość. Po kilku latach rusza w końcu w Kalwarii Zebrzydowskiej budowa skateparku. Inwestycję będzie realizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów.

Dobra wiadomość. Po kilku latach rusza w końcu w Kalwarii Zebrzydowskiej budowa skateparku. Inwestycj

Dzięki Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w ramach piątej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”  w sobotę (29.06) do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic znowu przyjedzie zabytkowy pociąg ze skansenu w Chabówce!

Dzięki Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w ramach piątej edycji projektu „Małopolsk

Dobra wiadomość dla mieszkańców, turystów i pielgrzymów. Na 40. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalwarii  powstała aplikacja mobilna na urządzenia z Androidem, przy pomocy której można zwiedzać kalwaryjskie dróżki.

Dobra wiadomość dla mieszkańców, turystów i pielgrzymów. Na 40. rocznicę pielgrzymki św. Jana Paw

To spora gratka dla najmłodszych z gminy Andrychów. Będą mogły one bezpłatnie skorzystać z odkrytego andrychowskiego basenu z okazji Dni Otwartych. Wystarczy szkolna legitymacja.

To spora gratka dla najmłodszych z gminy Andrychów. Będą mogły one bezpłatnie skorzystać z odkryte

Już po raz kolejny w gminie Kalwaria Zebrzydowska odbył się Rajd Wagabundy. Wyjątkowy, bo jubileuszowy. Jak zwykle nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji.

Już po raz kolejny w gminie Kalwaria Zebrzydowska odbył się Rajd Wagabundy. Wyjątkowy, bo jubileuszow

Ważna informacja dla udających się na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. Przez dwa dni jedna z tras prowadząca przez przysiółek Polana w Jaszczurowej będzie zamknięta dla turystów.

Ważna informacja dla udających się na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. Przez dwa dni jedna z tras pro

Gratka dla miłośników lotnictwa: Aeroprakt Aircraft, gmina Wieprz oraz Lotnisko Zator w Gierałtowiczkach zapraszają na dzień otwartych drzwi Aeroprakt. Przygotowano sporo atrakcji.

Gratka dla miłośników lotnictwa: Aeroprakt Aircraft, gmina Wieprz oraz Lotnisko Zator w Gierałtowiczk