Gośćmi kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będzie grotołaz i fotograf outdoorowy Kasia Biernacka, która opowie o swojej pasji,  która w ciągu 18 lat zaprowadziła ją do jaskiń na różnych krańcach naszej planety.

Gośćmi kolejnego spotkania w Klubie Podróżnika "Bez Paszportu" będzie grotołaz i fotograf outdoorow

Gościem kolejnego spotkania wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie dr Waldemar Ogłoza, który opowie o poszukiwaniu życia we wszechświecie. Wstęp wolny, a wysłuchać prelekcji mogą nie tylko studenci WUTW!

Gościem kolejnego spotkania wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie dr Waldemar Ogłoza, któr

12 maja w Andrychowie odbędzie się kolejna, już piąta edycja Moto Show Andrychów. Dla miłośników motoryzacji będzie sporo atrakcji: m.in. zlot pojazdów zabytkowych oraz sportowych, zawody, tor gokartowy, czy różne pokazy. Warto będzie tam zaglądnąć.

12 maja w Andrychowie odbędzie się kolejna, już piąta edycja Moto Show Andrychów. Dla miłośników

W tym roku mija 11 lat odkąd Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na Akcje Krwiodawstwa do izdebnickiej remizy. To już pewna tradycja tej miejscowości, która jakże w szczytnym celu pokazuje, że warto jest pomagać. W tym roku strażacy przygotowali aż 5 takich akcji.

W tym roku mija 11 lat odkąd Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na Akcje Krwiodawstwa do iz

Morsowanie, czyli kąpiele w zimie w lodowatej wodzie rzeki czy jeziora są coraz bardziej popularne w naszym regionie. Jak się okazuje, nie jest to takie straszne. Przeczytajcie jak zacząć.

Morsowanie, czyli kąpiele w zimie w lodowatej wodzie rzeki czy jeziora są coraz bardziej popularne w na

„Korona Ziemi” w pięć dni: pod takim hasłem zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej wyruszyli w dniach 14-18 stycznia  na zimowisko do Bukowiny Tatrzańskiej. Będą mieli co wspominać.

„Korona Ziemi” w pięć dni: pod takim hasłem zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej wyruszyli w

WCK uruchamia kolejne grupy uwielbianych przez dzieci zajęć w ramach "Klubu Małego Podróżnika". Cykl już od dwóch lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i dlatego w tym roku powstaną aż 4 grupy warsztatowe. Pierwsze zajęcia odbędą się już 7 stycznia!

WCK uruchamia kolejne grupy uwielbianych przez dzieci zajęć w ramach "Klubu Małego Podróżnika". Cykl

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wędrownicy z Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się przy wigilijnym stole. W zimowy piątkowy wieczór (15.12)  do Zalesia zjechały się reprezentacje drużyn i zastępów wędrowniczych hufca. Hasło tegorocznej Wigilii „Na rozgrzanie serc” przewijało się w wielu elementach spotkania, po to, by po spotkaniu wigilijnym harcerze nieśli wszędzie ciepło, które mają w sobie.

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wędrownicy z Hufca Ziemi Wadowickiej spotkali się przy wigi

Ewa Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" niedawno odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" z Doliny Karpia aby nagrać nowy odcinek programu. Udostępniła ich przepis na karpia faszerowanego chrzanem.

Ewa Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" niedawno odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "

Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy sportów zimowych: rusza sezon narciarski w ośrodku Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa.

Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy sportów zimowych: rusza sezon narciarski w ośrodku Czarny Gr

Nie wszyscy wiedzą, ale w Wadowicach i Roczynach mamy kultywatorów tradycji, którzy są mistrzami w swoim fachu i dzielą się swoją wiedzą z innymi. W Wadowicach to garncarz Jerzy Mika, zaś w Roczynach Halina Brzazgacz od kilkudziesięciu lat wyrabia metodą tradycyjną kwiaty bibułkowe.  

Nie wszyscy wiedzą, ale w Wadowicach i Roczynach mamy kultywatorów tradycji, którzy są mistrzami w sw

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkie klasy szkół podstawowych na warsztaty „Święta z Lolkiem”, które odbywać się będą w okresie od 10 do 21 grudnia roku.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkie klasy szkół podstawo

W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego hasło brzmiało „Po polsku – znaczy wesoło!”. W piątkowy (30.11) wieczór do Suchej Beskidzkiej, a dokładniej do Szkoły Podstawowej nr 1 zjechało się ponad 170  harcerzy starszych (uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych).  

W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego has

Ponad 150  Mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłodszym słodycze i pozowali ze swoimi pięknymi maszynami do zdjęć. Po raz dziesiąty odbyła się, ciesząca się od lat sporym powodzeniem, akcja Motomikołaje.

Ponad 150  Mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłod

Po raz dziesiąty, jak co roku od kilku lat, w niedzielę (2.12) grudnia motocykliści ziemi wadowickiej zapraszają do udziału w akcji "Motomikołaje”. Najbardziej z niej cieszą  się najmłodsi...

Po raz dziesiąty, jak co roku od kilku lat, w niedzielę (2.12) grudnia motocykliści ziemi wadowickiej

Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich andrzejkach pod hasłem "Za górami za lasami...". Szkoła zamieniła się w krainę bajek.

Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich

Odzyskanie niepodległości przez Polskę można było świętować w różny sposób. Zuchy (uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) Hufca Ziemi Wadowickiej zrobiły to po swojemu – przez zabawę.

Odzyskanie niepodległości przez Polskę można było świętować w różny sposób. Zuchy (uczniowie k

Wolontariusze naszego regionu mieli okazję do wzajemnego poznania się zaprezentowania swojej działalności na III Wadowickiej Gali Wolontariatu, która odbyła się w środę (14.11)  w Wadowickim Centrum Kultury.

Wolontariusze naszego regionu mieli okazję do wzajemnego poznania się zaprezentowania swojej działalno

Adam Klimek, prowadzący w programie "Samochód marzeń: kup i zrób" TVN Turbo pokaże, jak zbudował replikę jedynego auta, którego właścicielem był papież św. Jan Paweł II.

Adam Klimek, prowadzący w programie "Samochód marzeń: kup i zrób" TVN Turbo pokaże, jak zbudował re

Ewie Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" z Doliny Karpia. Na warsztat wzięły potrawy i zwyczaje na Boże Narodzenie. Program będzie można obejrzeć w połowie grudnia, przed świętami.

Ewie Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski N