Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy sportów zimowych: rusza sezon narciarski w ośrodku Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa.

Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy sportów zimowych: rusza sezon narciarski w ośrodku Czarny Gr

Nie wszyscy wiedzą, ale w Wadowicach i Roczynach mamy kultywatorów tradycji, którzy są mistrzami w swoim fachu i dzielą się swoją wiedzą z innymi. W Wadowicach to garncarz Jerzy Mika, zaś w Roczynach Halina Brzazgacz od kilkudziesięciu lat wyrabia metodą tradycyjną kwiaty bibułkowe.  

Nie wszyscy wiedzą, ale w Wadowicach i Roczynach mamy kultywatorów tradycji, którzy są mistrzami w sw

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkie klasy szkół podstawowych na warsztaty „Święta z Lolkiem”, które odbywać się będą w okresie od 10 do 21 grudnia roku.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkie klasy szkół podstawo

W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego hasło brzmiało „Po polsku – znaczy wesoło!”. W piątkowy (30.11) wieczór do Suchej Beskidzkiej, a dokładniej do Szkoły Podstawowej nr 1 zjechało się ponad 170  harcerzy starszych (uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych).  

W weekend harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego has

Ponad 150  Mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłodszym słodycze i pozowali ze swoimi pięknymi maszynami do zdjęć. Po raz dziesiąty odbyła się, ciesząca się od lat sporym powodzeniem, akcja Motomikołaje.

Ponad 150  Mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłod

Po raz dziesiąty, jak co roku od kilku lat, w niedzielę (2.12) grudnia motocykliści ziemi wadowickiej zapraszają do udziału w akcji "Motomikołaje”. Najbardziej z niej cieszą  się najmłodsi...

Po raz dziesiąty, jak co roku od kilku lat, w niedzielę (2.12) grudnia motocykliści ziemi wadowickiej

Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich andrzejkach pod hasłem "Za górami za lasami...". Szkoła zamieniła się w krainę bajek.

Ponad 200 harcerzy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP bawiło się w miniony weekend w Wysokiej na harcerskich

Odzyskanie niepodległości przez Polskę można było świętować w różny sposób. Zuchy (uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) Hufca Ziemi Wadowickiej zrobiły to po swojemu – przez zabawę.

Odzyskanie niepodległości przez Polskę można było świętować w różny sposób. Zuchy (uczniowie k

Wolontariusze naszego regionu mieli okazję do wzajemnego poznania się zaprezentowania swojej działalności na III Wadowickiej Gali Wolontariatu, która odbyła się w środę (14.11)  w Wadowickim Centrum Kultury.

Wolontariusze naszego regionu mieli okazję do wzajemnego poznania się zaprezentowania swojej działalno

Adam Klimek, prowadzący w programie "Samochód marzeń: kup i zrób" TVN Turbo pokaże, jak zbudował replikę jedynego auta, którego właścicielem był papież św. Jan Paweł II.

Adam Klimek, prowadzący w programie "Samochód marzeń: kup i zrób" TVN Turbo pokaże, jak zbudował re

Ewie Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski Naszych Marzeń" z Doliny Karpia. Na warsztat wzięły potrawy i zwyczaje na Boże Narodzenie. Program będzie można obejrzeć w połowie grudnia, przed świętami.

Ewie Wachowicz, gospodyni programu kulinarnego "Ewa gotuje" odwiedziła panie ze Stowarzyszenia "Wioski N

Już po raz osiemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy. Zebrano rekordową kwotę.

Już po raz osiemnasty na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na renowacje zabytkowy

9 minut. Tyle trwa mniej więcej zjazd na rowerze enduro ze schroniska na Leskowcu niebieskim szlakiem i nartostradą do Ponikwi. Zobaczcie wideo!

9 minut. Tyle trwa mniej więcej zjazd na rowerze enduro ze schroniska na Leskowcu niebieskim szlakiem i

Już po raz czterdziesty pierwszy harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej wędrowali po beskidzkich szlakach, uczestnicząc w trzydniowym Rajdzie „Powsinóg Beskidzkich”. Główną idą rajdu jest krzewienie wśród młodzieży zamiłowania do turystyki pieszej, ukazanie walorów Beskidów oraz promowanie kultury i historii regionu.

Już po raz czterdziesty pierwszy harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej wędrowali po beskidzkich szlakach, uc

Starostwo Powiatowe w Wadowicach uruchomiło dwie stacje naprawy rowerów i wózków. Pomysł fajny, ale lokalizacja chyba nieco niefortunna...

Starostwo Powiatowe w Wadowicach uruchomiło dwie stacje naprawy rowerów i wózków. Pomysł fajny, ale

Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ciekawe wykłady oraz stanowiska konsultacyjne innych instytucji: to wszystko przygotował ZUS na Dzień Seniora, który odbędzie się 10 października w Wadowickim Centrum Kultury.

Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ciekawe wykłady oraz stanowiska konsultacyjne inny

Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu Rowerowego! Mimo niepewnej pogody, ponad 30 śmiałków wsiadło na rowery i ruszyło w trasę przygotowaną przez organizatorów, instruktorów Hufca Ziemi Wadowickiej.

Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu Rowerowego! Mimo niepewnej pogody, ponad 30 śmiałków wsiadł

Po raz czternasty odbył się Ogólnopolski Integracyjny Rajd z "Z Tobą na Groń". Organizatorami tego wydarzenia od początku są Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Kaczynie i PTTK „Ziemia Wadowicka”.

Po raz czternasty odbył się Ogólnopolski Integracyjny Rajd z "Z Tobą na Groń". Organizatorami tego w

To już chyba ostatnia okazja nieco "pokajakować" w tym sezonie. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej zaprasza do bezpłatnego udziału w Spływie Doliną Karpia Skawą z Witanowic do Zatora.

To już chyba ostatnia okazja nieco "pokajakować" w tym sezonie. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomic

Po raz kolejny na stacji kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach pojawił się pociąg retro ciągnięty przez parowóz Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów z lat 1920-1963 ze skansenu kolejowego w Chabówce. Przejazd maszyny przyciągnął tłumy.

Po raz kolejny na stacji kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach pojawił się pociąg retro c