Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz gminy Stryszów i Mucharz po raz kolejny organizują wielką akcję sprzątania śmieci nad Jeziorem Mucharskim i zapraszają do niej mieszkańców.

Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz gminy Stryszów i Mucharz po raz kolej

LGD „Wadoviana” zainaugurowała bezpłatne warsztaty z szycia. Dzięki niemu panie w Ponikwii, Wysokiej i Zawadce tworzą oryginalne i niepowtarzalne rzeczy z odpadów.

LGD „Wadoviana” zainaugurowała bezpłatne warsztaty z szycia. Dzięki niemu panie w Ponikwii, Wysoki

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiada 6,5 kilometra tras rowerowych w ciągu najbliższych dwóch lat: wzdłuż obwodnicy, za Maspeksem, ulicami Legionów, Lwowską, Putka i Zegadłowicza. To pomysł zaplanowany jeszcze za jego poprzednika. Zobaczcie mapkę.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiada 6,5 kilometra tras rowerowych w ciągu najbliższych dwóch

Mija tydzień od otwarcia nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Wiadomo już, ile osób skorzystało w pierwszym tygodniu z nowej atrakcji miasta nad Wieprzówką.

Mija tydzień od otwarcia nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Wiadomo już, ile osób skorzy

W niedzielę (1.09) zakończył tegoroczny sezon kryty basen w Andrychowie, Jak się okazało, od 1 czerwca do 1 września odwiedziło go ponad 50 tysięcy osób! Rekord padł w ostatni dzień.

W niedzielę (1.09) zakończył tegoroczny sezon kryty basen w Andrychowie, Jak się okazało, od 1 czerw

Rajd rowerowy z kilkoma trasami, pokazy, pump truck, serwis rowerowy i inne atrakcje a na deser koncerty: tak zapowiada się w Wadowicach wydarzenie w ramach Małopolska Tour. Zobaczcie szczegóły.

Rajd rowerowy z kilkoma trasami, pokazy, pump truck, serwis rowerowy i inne atrakcje a na deser koncerty:

Od kilku dni w siedmiu punktach na terenie Doliny Karpia oraz w jednym punkcie u partnera słowackiego działają niekomercyjne wypożyczalnie sprzętu rowerowego. Dysponują w sumie kilkudziesięcioma rowerami.

Od kilku dni w siedmiu punktach na terenie Doliny Karpia oraz w jednym punkcie u partnera słowackiego dz

Młodzieży z Wadowic i okolic chce rozwijać swoje pasje związane ze sportami ekstremalnymi. Niestety brak tutaj skatepark. Stąd zbierają podpisy pod internetową petycją do burmistrza Bartosza Kalińskiego w tej sprawie.

Młodzieży z Wadowic i okolic chce rozwijać swoje pasje związane ze sportami ekstremalnymi. Niestety b

Zabytkowy pociąg ciągnięty niestety zamiast parowozu przez lokomotywę spalinową SU-42 przejechał linią 117 z Bielska przez Wadowice do Kalwarii i z powrotem do Wadowic aby potem wyruszyć do Krakowa. Jak to bywa, taki skład budził zainteresowanie.

Zabytkowy pociąg ciągnięty niestety zamiast parowozu przez lokomotywę spalinową SU-42 przejechał li

Chcesz przejechać się pociągiem ze Zakopanego przez powiat wadowicki do Krakowa Głównego nie wychodząc z domu? Jest taka możliwość, dzięki Mateuszowi Janicy, który nagrał swój kolejny "CabView". Zobaczcie!

Chcesz przejechać się pociągiem ze Zakopanego przez powiat wadowicki do Krakowa Głównego nie wychodz

Już po raz jedenasty grupa "Zawsze Wolni" z Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego Śladami Jana Pawła. Jak zwykle uczestniczyło w niej kilkuset motocyklistów z regionu, którzy po przejeździe modlili się przy ołtarzu polowym.

Już po raz jedenasty grupa "Zawsze Wolni" z Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała Pielgrzymkę Motocykl

Grupa "Zawsze Wolni" z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz jedenasty zaprasza na Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego Śladami Jana Pawła II.

Grupa "Zawsze Wolni" z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz jedenasty zaprasza na Pielgrzymkę Motocyklist

„Rycerz zuch przestrzega prawa, czy to bitwa, czy zabawa” – to hasło, które towarzyszyło uczestnikom biwaku zuchowego Nieobozowej Akcji Letniej, zorganizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej.

„Rycerz zuch przestrzega prawa, czy to bitwa, czy zabawa” – to hasło, które towarzyszyło uczestn

Rozpoczął się nabór uczestników na bezpłatne warsztaty z szycia „Upcykling, czyli ekoszycie – cykl wydarzeń dla mieszkańców Gminy Wadowice” – tworzenie designerskich ubrań i akcesoriów, wykorzystując do tego niepotrzebne już materiały, nadając im drugie życie.

Rozpoczął się nabór uczestników na bezpłatne warsztaty z szycia „Upcykling, czyli ekoszycie – c

Andrychowianin Wojciech Walczak zwany "Wojcieszkiem" zdobył boso najwyższy szczyt Beskidów, czyli Babią Górę, po drodze wspierając chorego na autyzm 9-letniego Oliwiera z Andrychowa. Planuje już kolejne wyprawy.

Andrychowianin Wojciech Walczak zwany "Wojcieszkiem" zdobył boso najwyższy szczyt Beskidów, czyli Babi

Powstały dwa ciekawe Questy, czyli edukacyjne gry terenowe, mające za zadanie rozwiązanie zagadek i odkrycie dziedzictwa regionalnego i dobrą zabawę Wadowic i Andrychowa. Broszurę z zagadkami i trasą można już bezpłatnie odebrać lub ściągnąć z sieci. Zobaczcie szczegóły!

Powstały dwa ciekawe Questy, czyli edukacyjne gry terenowe, mające za zadanie rozwiązanie zagadek i od

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazała plac budowy pod skatepark. Obiekt za kwotę 762 tysiące powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie "Orlika". Ma być oddany do użytku w listopadzie tego roku.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przekazała plac budowy pod skatepark. Obiekt za kwotę 762 tysiące powstani

Przed nami kolejna edycja projektu rajdów rowerowych na zróżnicowanych, atrakcyjnych trasach, z ekstremalnymi pokazami rowerowymi, zawodami dla najmłodszych i zabawami z nagrodami, organizowane przez Urząd Marszałkowski. Jeden z nich odbędzie się w Wadowicach!

Przed nami kolejna edycja projektu rajdów rowerowych na zróżnicowanych, atrakcyjnych trasach, z ekstre

Zarządca Jeziora Mucharskiego postanowił w końcu coś zrobić z panującym syfem na dnie i brzegach zbiornika i organizuje wielką akcję sprzątania tego bałaganu. Rękami mieszkańców: przyłączyć się może każdy...

Zarządca Jeziora Mucharskiego postanowił w końcu coś zrobić z panującym syfem na dnie i brzegach zb

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie biorąc pod uwagę fatalną sytuację dla wędkarzy po spuszczeniu wody z Jeziora Mucharskiego, postanowił po raz kolejny chociaż w  jakimś stopniu wynagrodzić kłopoty tym, którzy lubią "moczyć kija".

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie biorąc pod uwagę fatalną sytuację dla wędkarzy po spuszcz