Niedzielny wadowicki 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się od wielkiego morsowania w Jeziorze Mucharskim!

Tegoroczny wadowicki 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się nieco inaczej niż w poprzednich latach, bo... w Jeziorze Mucharskim. W niedzielę (29.01) od godziny 9:00 morsy z regionu Wadowic i okolic zebrały się do wspólnej kąpieli dla WOŚP.

Rozgrzewką poprowadzłai Marta Czechowicz oraz Justyna Jędrzejczak. Potem rozpoczęło się wspólne wejście do wody przy dźwiękach orkiestry OSP Chocznia.

Nie zabrakło też wspólnego wypuszczenia światełko do nieba z wody racami świetlnymi. Po wyjściu z wody uczestnicy  mogli skorzystać z mobilnej sauny,  rejsu statkiem, wielkiego ogniska z kiełbaskami czy  gorącej kawy, herbaty oraz  ciasta.

Oczywiście przy atrakcjach nie zabrakło wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek WOŚP.

 

 

(MG)

Niedzielny wadowicki 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się od wielkiego mor

Morsy z regionu Wadowic i okolic wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i tegoroczny wadowicki finał rozpocznie się od wielkiego morsowania w Jeziorze Mucharskim.

Morsy z regionu Wadowic i okolic wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i tegoroczny wadowick

Od kilku miesięcy na wadowickiej pływalni trwa budowa nowego saunarium. Trwa montaż mozaiki. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, obiekt będzie gotowy już za miesiąc.

Od kilku miesięcy na wadowickiej pływalni trwa budowa nowego saunarium. Trwa montaż mozaiki. Jeśli ws

Przy ulicy Putka i Zegadłowicza powstaje ciąg pieszo rowerowy, który połączy się z resztą ścieżek rowerowych w Wadowicach pod Krytą Pływalnią Delfin.

Przy ulicy Putka i Zegadłowicza powstaje ciąg pieszo rowerowy, który połączy się z resztą ścieże

Informacja Turystyczna gminy Wadowice przygotowała dla turystów i mieszkańców nowe wydawnictwo informacyjno-promocyjne, aby ułatwić rodzinom zwiedzanie Wadowic i okolic oraz przybliżyć im  historię naszego wyjątkowego regionu.

Informacja Turystyczna gminy Wadowice przygotowała dla turystów i mieszkańców nowe wydawnictwo inform

Na Skawie w okolicach wadowickich wodociągów powstaje długo obiecywana przepławka dla ryb a także rynna dla kajakarzy. Wcześniej zakończono prace związane z budową nowej linii wodociągowej.

Na Skawie w okolicach wadowickich wodociągów powstaje długo obiecywana przepławka dla ryb a także ry

"Grzejemy dla Zosi Samosi ze Skawinek", pod takim hasłem redakcja portalu SaunaWadowice.pl we współpracy z Radocza Park Hotel Active & Spa w Radoczy organizuje charytatywne wydarzenie saunowe, mające na celu wsparcie zbiórki na leczenie Zosi terapię genową przeciw SMA.

"Grzejemy dla Zosi Samosi ze Skawinek", pod takim hasłem redakcja portalu SaunaWadowice.pl we współpra

Turyści się cieszą: na Leskowcu, dzięki inicjatywie działaczy PTTK, stanęła nowa tablica widokowa z opisem widocznych stąd szczytów.

Turyści się cieszą: na Leskowcu, dzięki inicjatywie działaczy PTTK, stanęła nowa tablica widokowa

Na wadowickiej "Wenecji" powstanie od dawna zapowiadany przez obecne władze miasta park linowy. Burmistrz Bartosz Kaliński spotkał się z projektantem inwestycji, która ma zostać otwarta jeszcze w tym roku.

Na wadowickiej "Wenecji" powstanie od dawna zapowiadany przez obecne władze miasta park linowy. Burmistr

Jakich inwestycji rowerowych w Wadowicach i okolicy w 2023 roku mogą doczekać się miłośnicy dwóch kółek?

Jakich inwestycji rowerowych w Wadowicach i okolicy w 2023 roku mogą doczekać się miłośnicy dwóch k

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstało nowe miejsce do spacerów: ścieżka od środowiskowego Domu Samopomocy przy alei Jana Pawła II do stadionu "Kalwarianki". Nie brakuje ławek, oświetlenia, nowej nawierzchni i obiektów sportowych w pobliżu.

W Kalwarii Zebrzydowskiej powstało nowe miejsce do spacerów: ścieżka od środowiskowego Domu Samopomo

Niezastąpiony w tych kwestiach Mateusz Janica nagrał kolejny, świetny "CabView" z pociągu z Krakowa do Zakopanego. Na filmie widać spory kawałek powiatu wadowickiego, zobaczcie, bo warto!

Niezastąpiony w tych kwestiach Mateusz Janica nagrał kolejny, świetny "CabView" z pociągu z Krakowa d

W WCK odbędzie się dwudniowy ogólnopolski turniej w scrabble. Jest to już II edycja rozgrywek w tym miejscu pod nazwą Wadowickie Kremówkogranie. Kremówka jest bowiem dodatkową atrakcją turnieju, rozdawaną po każdej partii graczowi, który... przekonacie się, jeśli przyjdziecie!

W WCK odbędzie się dwudniowy ogólnopolski turniej w scrabble. Jest to już II edycja rozgrywek w tym m

Ośrodek narciarski Czarny Groń w Rzykach rozpoczyna tegoroczny sezon narciarski. Dostępne będą dwie koleje: 4-osobowa oraz 6-osobowa oraz trzy trasy: niebieska, czerwona oraz  dla początkujących przy wyciągu typu „wyrwirączka”. Działa już lodowisko.

Ośrodek narciarski Czarny Groń w Rzykach rozpoczyna tegoroczny sezon narciarski. Dostępne będą dwie

W Kalwarii Zebrzydowskiej rusza lodowisko "Biały Orlik" funkcjonujące za stadionem Kalwarianki. W tym sezonie ma być czynne do końca ferii zimowych.

W Kalwarii Zebrzydowskiej rusza lodowisko "Biały Orlik" funkcjonujące za stadionem Kalwarianki. W tym s

W Spytkowicach, po raz pierwszy w tej gminie, ruszyło w tym sezonie zimowym mobilne lodowisko na obiekcie LKS Astra Spytkowice. Co ważne, wstęp jest bezpłatny!

W Spytkowicach, po raz pierwszy w tej gminie, ruszyło w tym sezonie zimowym mobilne lodowisko na obiekci

Kryta Pływalnia "Delfin" w Wadowicach na dwa tygodnie zostanie zamknięta. Ale spokojnie: to coroczna przerwa technologiczna.

Kryta Pływalnia "Delfin" w Wadowicach na dwa tygodnie zostanie zamknięta. Ale spokojnie: to coroczna pr

Rowerzyści korzystający z ulicy Spółdzielców w Wadowicach, nowego łącznika między Aleją Wolności a ulicami Poprzeczną i Aleją Matki Bożej Fatimskiej nie mają tutaj łatwo...

Rowerzyści korzystający z ulicy Spółdzielców w Wadowicach, nowego łącznika między Aleją Wolnośc

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę  2,5-kilometrowy odcinek  nowej trasy rowerowej od mostu na Ponikiewce do zapory Jeziora Mucharskiego w Świnnej Porębie. Ma on powstać do połowy listopada przyszłego roku.

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę  2,5-kilometrowy odcinek  nowej trasy rowerow

Grubo ponad setka osób wzięła udział w morsowaniu w Jeziorze Mucharskim. Oprócz rześkiej kąpieli nie zabrakło wspólnej rozgrzewki, kiełbasek, przekąsek i rejsów statkiem.  To kolejna akcja podczas której  zbierano pieniądze dla Oliwierka Komana z Wadowic cierpiącego na SMA.

Grubo ponad setka osób wzięła udział w morsowaniu w Jeziorze Mucharskim. Oprócz rześkiej kąpieli n