Papieskie muzeum zaprasza na wspólnie „Kolędowanie z Janem Pawłem II”. Zaśpiewa i zagra dla  zespół rodziny „Pospieszalskich”, który tworzą dwa pokolenia muzyków, 15 osób o tym samym nazwisku. Wstęp wolny!

Papieskie muzeum zaprasza na wspólnie „Kolędowanie z Janem Pawłem II”. Zaśpiewa i zagra dla  zes

Ponad tydzień potrwa na wadowickim rynku IV  Jarmark Świąteczny. Będzie można na nim kupić prezenty, oscypki, ryby, pierniki, wędliny, miody czy inne smakołyki. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Ponad tydzień potrwa na wadowickim rynku IV  Jarmark Świąteczny. Będzie można na nim kupić prezent

Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Meus opowie o wadowickich kobietach.

Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Me

W niedzielę (9.12) podczas Koncertu Galowego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Festiwalu „Talenty” oraz usłyszeliśmy wybranych najzdolniejszych laureatów konkursu z naszego powiatu.

W niedzielę (9.12) podczas Koncertu Galowego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Festiwalu „Ta

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji szkoleń dla bibliotekarzy, Wadowicka Biblioteka Publiczna, zrealizowała  projekt „Bibliotekarz na Tropie... dobrych praktyk - cykl szkoleń i wizyt studyjnych dla bibliotekarzy” adresowany do takich osób z powiatu wadowickiego.

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji szkoleń dla bibliotekarzy, Wadowicka Biblioteka Publiczna, zrealizowa

Wadowiczanka Karina Opyrchał  nie spoczywa na laurach i wciąż pracuję nad swoją pierwszą debiutancką płytą. Jej najnowszy singiel “Na dnie serca” pojawił się w propozycji jako “Porankowy utwór miesiąca” w Telewizji TVP3 Opole. Teraz czas na drugą wersję.

Wadowiczanka Karina Opyrchał  nie spoczywa na laurach i wciąż pracuję nad swoją pierwszą debiutanc

Gabriela Molesztak, 25-letnia pisarka z Choczni, której pasją jest pisanie opowiadań, wierszy oraz bajek dla dzieci będzie promować swoją kolejną książkę "Zaczarowana Latarka. W krainie Cykającej Wskazówki".

Gabriela Molesztak, 25-letnia pisarka z Choczni, której pasją jest pisanie opowiadań, wierszy oraz baj

Znani pisarze, ciekawe warsztaty, ponad pół tysiąca dzieci, wielkie emocje i wiele fantastycznych wspomnień – tak w skrócie można podsumować biblioteczny projekt „Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”.

Znani pisarze, ciekawe warsztaty, ponad pół tysiąca dzieci, wielkie emocje i wiele fantastycznych wspo

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym co byłoby gdyby wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? Właśnie to pytanie przyświecało młodym aktorom Teatru Sokół, czyli twórcom spektaklu „Domino”. Premiera przedstawienia już wkrótce na deskach sali kameralnej WCK.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym co byłoby gdyby wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? W

Czy mieszkańcy naszego miasta przestrzegają  tradycji, jak wygląda współczesny rok obrzędowy, czy pojawiają się jakieś nowe zwyczaje  i czy można mówić o wyjątkowej duchowości papieskich Wadowic? Tego dowiemy się na konferencji organizowanej przez Muzeum Miejskie.

Czy mieszkańcy naszego miasta przestrzegają  tradycji, jak wygląda współczesny rok obrzędowy, czy

Wadowickie Centrum Kultury przygotowało kolejną propozycję dla seniorów z Gminy Wadowice. We wtorek (11.12) rusza nowy, comiesięczny cykl KinoSenior, który będzie łączył seans filmowy z prelekcją.

Wadowickie Centrum Kultury przygotowało kolejną propozycję dla seniorów z Gminy Wadowice. We wtorek (

W piątek (30.11)  w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowano uroczystości związane z 120. rocznicą zawiązania w tej miejscowości gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” - organizacji, dzięki której w dużej mierze udało się zachować polskość pod zaborami i w konsekwencji odzyskać niepodległość.

W piątek (30.11)  w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowano uroczystości związane z 120. rocznicą zawi

W poniedziałkowe (3.12) przedpołudnie Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła Aniela Cholewińska-Szkolik – pisarka literatury dziecięcej, autorka uwielbianych przez młodszych czytelników serii „Misia i jej mali pacjenci” oraz  „Przyjaciele zwierząt” .

W poniedziałkowe (3.12) przedpołudnie Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła Aniela Cholewińska

Masz dość zimna? Brak słońca, ponury nastrój i sezon przeziębień daje Ci się we znaki? Popraw swoją odporność i samopoczucie korzystając z sauny. Portal SaunaWadowice.pl zaprasza do udziału w Wadowickich Wyjazdach Saunowych do rekomendowanych ośrodków saunowych, partnerów Polskiego Towarzystwa Saunowego.

Masz dość zimna? Brak słońca, ponury nastrój i sezon przeziębień daje Ci się we znaki? Popraw swo

Ukazała się nowa płyta andrychowskiego zespołu Jerzy Górka Artkiestra "Drugie wołanie". Będą też koncerty! Sprawdźcie, gdzie i kiedy.

Ukazała się nowa płyta andrychowskiego zespołu Jerzy Górka Artkiestra "Drugie wołanie". Będą też

Lis to nosze – Po prostu ładne historie, to młode wydawnictwo, założone przez pochodzącego z Wadowic i aktywnie współtworzącego kulturowy krajobraz miasta, Mikołaja Janika.  Pierwszą książką, którą  wypuściło na rynek jest "Leonard i prawdziwa miłość".

Lis to nosze – Po prostu ładne historie, to młode wydawnictwo, założone przez pochodzącego z Wadow

W roku jubileuszu 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Urząd Miejski Kalwarii Zebrzydowskiej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie zaprezentował plenerową ekspozycje „Ojcowie Niepodległości”.

W roku jubileuszu 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Urząd Miejski Kalwarii Zebrzydo

O ponad 2 tysiące książek wzbogaciła się Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej i jej filie w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym. Wszytko to dzięki dotacji z "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" oraz dotacji z Biblioteki Narodowej.

O ponad 2 tysiące książek wzbogaciła się Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej i jej filie

Świetna wiadomość dla fanów muzyki. W Wadowickim Centrum Kultury po raz kolejny wystąpi Kazik Staszewski z ekipą czyli Kult!

Świetna wiadomość dla fanów muzyki. W Wadowickim Centrum Kultury po raz kolejny wystąpi Kazik Stasze

W czwartek (22.11) sala konferencyjna Wadowickiej Biblioteki Publicznej „pękała w szwach”, a wszystko to za sprawą  dwóch niezwykłych spotkań z Ewą Nowak – pisarką i publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

W czwartek (22.11) sala konferencyjna Wadowickiej Biblioteki Publicznej „pękała w szwach”, a wszyst