Po raz drugi w Wadowicach odbędą się Letnie Tortury Muzyczne, trwającye osiem dni  warsztaty z wybitnymi profesorami z kraju i zagranicy. Skorzystają też mieszkańcy, których organizator, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach, zaprasza na koncerty.

Po raz drugi w Wadowicach odbędą się Letnie Tortury Muzyczne, trwającye osiem dni  warsztaty z wybit

W gminie Andrychów szykuje się niezła impreza: Andrychowskie Babie Lato, czyli jednocześnie pożegnanie lata, uroczystości około dożynkowe i otwarcie nowej krytej pływalnie. Gwiazdą imprezy będzie słynny zespół Baciary.

W gminie Andrychów szykuje się niezła impreza: Andrychowskie Babie Lato, czyli jednocześnie pożegnan

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Centrum Kultury Spotu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne spotkanie filmowe z produkcją „Kamienie na szaniec”.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Centrum Kultury Spotu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydows

Bitwa wodna, strefa chilloutu i kino plenerowe, i dwa dni świetnych koncertów: Beniamin & RR, Gutek, Farben Lehre, Jamal, Max Corner, L.U.C.& Rebel Babel, Afromental, Akurat. Tak zapowiada się tegoroczna, 16. już edycja znanego wadowickiego festiwalu Reggae Most..

Bitwa wodna, strefa chilloutu i kino plenerowe, i dwa dni świetnych koncertów: Beniamin & RR, Gutek, Fa

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza  na kolejne spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce i jedzeniu.  W programie tańce, śpiewy, wróżby, cygańska kuchnia a przede wszystkim integracja z mieszkańcami.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza  na kolejne spotkanie plenerowe

Wadowickie Centrum Kultury 17 sierpnia rozpoczyna zapisy na zajęcia stałe. Od malucha do seniora - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wadowickie Centrum Kultury 17 sierpnia rozpoczyna zapisy na zajęcia stałe. Od malucha do seniora - każ

W tym roku wojewódzkie dożynki odbędą się w Ryczowie (gmina Spytkowice). Przygotowano sporo atrakcji, gwiazdą będzie zespół Lombard.

W tym roku wojewódzkie dożynki odbędą się w Ryczowie (gmina Spytkowice). Przygotowano sporo atrakcji

Harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP włączają się w ogólnopolską akcję „Płomień Braterstwa – Полум'я Братерства”.  Na czym ona polega?

Harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP włączają się w ogólnopolską akcję „Płomień Braterstwa –

Już po raz piętnasty w romantycznej Lanckoronie przez cały weekend odbędzie się Festiwal Zakochanych "Romantyczna Lanckorona". Sporo będzie się tam działo i warto będzie tam zaglądnąć.

Już po raz piętnasty w romantycznej Lanckoronie przez cały weekend odbędzie się Festiwal Zakochanych

Dwie kapliczki, kapliczka św. Jana Nepomucena z 1780 roku  w Gierałtowiczkach oraz kapliczka św. Rodziny w Wieprzu pochodząca  z drugiej połowy XVIII wieku doczekają się remontu w ramach tegorocznej edycji konkursu "Kapliczki Małopolski 2019".

Dwie kapliczki, kapliczka św. Jana Nepomucena z 1780 roku  w Gierałtowiczkach oraz kapliczka św. Rodz

Wadowickie Kino Centrum, już po raz trzeci w te wakacje zaprasza na lubiane przez wadowicką publiczność letnie kino plenerowe na Wenecji. Zobaczcie szczegóły!

Wadowickie Kino Centrum, już po raz trzeci w te wakacje zaprasza na lubiane przez wadowicką publicznoś

Strzelanie z repliki broni, gry, zabawy, lot balonem, samoloty, prezentacje służb mundurowych, występ orkiestry: to niektóre z wielu atrakcji jakie przygotowano podczas pikniku wojskowego na stadionie Skawy. Przyciągnął on spore tłumy.

Strzelanie z repliki broni, gry, zabawy, lot balonem, samoloty, prezentacje służb mundurowych, występ

Beniamin & RR, Gutek, Farben Lehre, Jamal, Max Corner, Rebel Babel, Akurat, Afromental: to artyści, którzy wystąpią na tegorocznej, 16. już edycji znanego i lubianego festiwalu Reggae Most nad Skawą.

Beniamin & RR, Gutek, Farben Lehre, Jamal, Max Corner, Rebel Babel, Akurat, Afromental: to artyści,

Przed nami ósma edycja akcji „Narodowe Czytanie”, której celem jest propagowanie polskiej literatury oraz wzmacnianie tożsamości narodowej.  Wadowicka Biblioteka Publiczna od lat przyłącza się do akcji i zachęca mieszkańców do wzięcia w niej udziału.

Przed nami ósma edycja akcji „Narodowe Czytanie”, której celem jest propagowanie polskiej literatur

75. lat temu wybuchło trwające sześćdziesiąt trzy dni Powstanie Warszawskie. Wszyscy – w obliczu ogromnych cierpień i wszechobecnej śmierci – potrzebowali duchowego wsparcia i dobrego słowa dającego nadzieję. Z tą pomocą przychodzili duchowni.

75. lat temu wybuchło trwające sześćdziesiąt trzy dni Powstanie Warszawskie. Wszyscy – w obliczu o

Chcesz wzbić się balonem w powietrze, poczuć się jak pilot szybowca, albo postrzelać z repliki broni? To tylko część z atrakcji, które już w najbliższą niedzielę (4.08) czekają  na stadionie Skawy Wadowice podczas wielkiego rodzinnego Pikniku Wojskowego.

Chcesz wzbić się balonem w powietrze, poczuć się jak pilot szybowca, albo postrzelać z repliki broni

Artur Andrus, znany i lubiany dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer i artysta kabaretowy odwiedził Wadowice. Realizował w naszym mieście kolejny odcinek programu "Z Andrusem po Galicji".

Artur Andrus, znany i lubiany dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer i artysta kabaretowy odwiedzi

Spray, farba, pędzle, wałki w ruch i zamienimy nudną powierzchnię przed budynkiem WCK w kolorowe arcydzieło! Kto chętny niech przybywa 31 lipca i 1 sierpnia na warsztaty plastyczne!

Spray, farba, pędzle, wałki w ruch i zamienimy nudną powierzchnię przed budynkiem WCK w kolorowe arcy

Gmina Wadowice z okazji wakacji zaprasza mieszkańców na pokazy filmowe w swoich sołectwach. Seanse Letniego Kina pod Gwiazdami  odbędą się w Stanisławiu Górnym, Ponikwi oraz Gorzeniu Górnym. Co będzie okazja zobaczyć?

Gmina Wadowice z okazji wakacji zaprasza mieszkańców na pokazy filmowe w swoich sołectwach. Seanse Let

Na Placu Jana Pawła II w Wadowicach otwarto w środę (24.07) plenerową wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Polski gen wolności. 150 lat walk o niepodległość (1768-1918)”. Otwarcie ekspozycji przyciągnęło sporo  mieszkańców.

Na Placu Jana Pawła II w Wadowicach otwarto w środę (24.07) plenerową wystawę Instytutu Pamięci Nar