Kino Centrum w Wadowicach zaprasza po raz kolejny na KinoMam, czyli nowy projekt dedykowany mamom z małymi dziećmi – od niemowlaka do 3 lat.

Kino Centrum w Wadowicach zaprasza po raz kolejny na KinoMam, czyli nowy projekt dedykowany mamom z mały

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na cykl spotkań „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Będzie on nie tylko okazją do wysłuchania opowieści  gości, ale także możliwością podzielenia się swoimi wspomnieniami o papieżu.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na cykl spotkań „Takim Go pam

Maraton filmowy, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne jedzenie, niezapomniana atmosfera, wydarzenia towarzyszące i wspaniali goście: 10. Przegląd Filmów Górskich w Wadowickim Centrum Kultury za nami!

Maraton filmowy, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne jedzenie, niezapomnia

Ten spektakl w wykonaniu Teatru "Naszego" działającego w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach  oparty jest na broadwayowskim musicalu "Mary Poppins". Warto go obejrzeć, ale trzeba się spieszyć, kończą się wolne miejsca w rezerwacjach!

Ten spektakl w wykonaniu Teatru "Naszego" działającego w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie ma nowego dyrektora. To pochodząca z Rzyk Marianna Żmija.

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie ma nowego dyrektora. To pochodząca z Rzyk Marianna Żmija. C

Prawdziwa uczta dla miłośników jazzu: na kolejnym koncercie "Przy lampce" w Wadowickim Centrum Kultury wystąpi Piotr Wyleżoł Quartet w składzie Piotr Wyleżoł,  Dayna Stephens, Sławek Kurkiewicz oraz Michał Miśkiewicz.

Prawdziwa uczta dla miłośników jazzu: na kolejnym koncercie "Przy lampce" w Wadowickim Centrum Kultury

Z powodu ogłoszonej żałoby narodowej po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego odwołano niektóre imprezy jak i koncerty w powiecie wadowickim, m.in. koncert Haliny Kunickiej w Andrychowie jak i koncert gitarowy Zurich Youth Guitar Ensemble w Wadowicach.

Z powodu ogłoszonej żałoby narodowej po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego odwołano niektór

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejną wystawę grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Andrychowa. Oficjalny wernisaż wystawy miał miejsce w czwartek (7.020 i przyciągnął w progi biblioteki prawdziwe tłumy.  

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejną wystawę grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wiek

Już po raz szesnasty Wadowickie Centrum Kultury uhonorowało firmy i instytucje, które wsparły ja w minionym roku. Uroczystą galę uświetniła Daria Zawiałow.

Już po raz szesnasty Wadowickie Centrum Kultury uhonorowało firmy i instytucje, które wsparły ja w mi

Były wadowiczanin a aktualnie wrocławianin Jan Izydor Korzeniowski wydał niedawno kolejną swoją książkę "Szare życie. Wybór opowiadań z lat szkolnych" w której po raz kolejny wspomina Wadowice.

Były wadowiczanin a aktualnie wrocławianin Jan Izydor Korzeniowski wydał niedawno kolejną swoją ksi

W weekend ponad 100 młodych artystów z 12 szkół wystąpiło w gminnym konkursie kolęd i pastorałek pod patronatem Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Wydarzenie zakończyło okres Bożego Narodzenia.

W weekend ponad 100 młodych artystów z 12 szkół wystąpiło w gminnym konkursie kolęd i pastorałek

W WCK odbędzie się koncert gitarowy młodzieżowego zespołu gitarowego Zurich Youth Guitar Ensemble  z konserwatorium w Zurychu. W programie usłyszymy najpiękniejsze utwory klasycznych kompozytorów takich jak: Piazzolla, Gershwin, Pujol, Dyens, Sor czy Bizet.

W WCK odbędzie się koncert gitarowy młodzieżowego zespołu gitarowego Zurich Youth Guitar Ensemble 

W sprzedaży jest już dostępny 21. numer rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”. Redakcja pisma zaprasza na spotkanie promujące, na którym wykład wygłosi historyk i prawnik Daniel Korbel. Kolejna okazja dopiero za rok...

W sprzedaży jest już dostępny 21. numer rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”. Re

Wadowickie Centrum Kultury jak co roku dziękuje wszystkim sponsorom i partnerom przyznając „Dobrodziej Kultury” oraz „Przyjaciel Kultury”. W tym roku galę uświetni Daria Zawiałow.

Wadowickie Centrum Kultury jak co roku dziękuje wszystkim sponsorom i partnerom przyznając „Dobrodzie

Granatowe światło i dwie stojące w dymie na środku sceny główne bohaterki (dziewięcio- i dziesięciolatka) ubrane w pasiaki, śpiewające widzom „Ty to masz szczęście, że w tym momencie, żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą” – to scena, której wielu widzów na długo nie zapomni.

Granatowe światło i dwie stojące w dymie na środku sceny główne bohaterki (dziewięcio- i dziesięc

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach zaprasza na koncert kameralny w wykonaniu artystów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W programie sporo klasyki!

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach zaprasza na koncert kameralny w wykonaniu artyst

Mirosław Płonka i Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy skupiający mieszkańców gminy Stryszów został laureatem siódmej edycji Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana.

Mirosław Płonka i Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy skupiający mieszkańców gminy Stryszów został

W Kinie Centrum kolejna transmisja prosto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Po brawurowej „Adrianie Lecouvreur” z Piotrem Beczałą, kolejna transmisja z udziałem polskiego śpiewaka. Tym razem w wadowickim kinie „Carmen” – na żywo.

W Kinie Centrum kolejna transmisja prosto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Po brawurowej „Adrian

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko odbędzie się w weekend 16 - 17 lutego w Wadowickim Centrum Kultury. Znany i lubiany Przegląd Filmów Górskich ma swoją jubileuszową odsłonę!

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne je

Wszystko co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie – czas zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych.  W ten wyjątkowy czas Wadowicka Biblioteka Publiczna tradycyjnie przygotowała dla swoich młodych czytelników ciekawe zajęcia literacko- plastyczne.

Wszystko co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie – czas zabawy i odpoczynku od obowiąz