W Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbędzie się koncert „Muzyka z czasów Marcina Wadowity” na którym usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak Mikołaj Gomółka, Mikołaj Zieleński, Franciszek Lilius, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński.

W Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbędzie się koncert „Muzyka z czasów Marcina Wadowity” na

Urząd Miejski w Wadowicach organizuje w Parku Miejskim Dzień Dziecka. Przygotowano sporo atrakcji dla najmłodszych: koncerty, pokazy, nagrody.

Urząd Miejski w Wadowicach organizuje w Parku Miejskim Dzień Dziecka. Przygotowano sporo atrakcji dla n

Stacja RMF MAXX zaplanowała trasę koncertową w ramach akcji Lato na MAXXa w 10 miastach Polski. Jednym z nich są Wadowice.

Stacja RMF MAXX zaplanowała trasę koncertową w ramach akcji Lato na MAXXa w 10 miastach Polski. Jednym

Dzieci z wadowickiej podstawówki noszącej imię ojca świętego otrzymają klucze do  Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.

Dzieci z wadowickiej podstawówki noszącej imię ojca świętego otrzymają klucze do  Muzeum Dom Rodzi

Już po raz szósty w Wadowicach odbędzie się Junior Jazz Festival. Oprócz konkursu muzycznego, wydarzeniu towarzyszyć będą imprezy towarzyszące, m.in. koncerty zaproszonych gości i tradycyjny Jam Session.

Już po raz szósty w Wadowicach odbędzie się Junior Jazz Festival. Oprócz konkursu muzycznego, wydarz

Pogoda dopisała i na majówce  charytatywnej z gwiazdą, zespołem Baciary, pojawiły się prawdziwe tłumy. Przygotowano wiele atrakcji, zaś podczas wydarzenia odbyła się zbiórka datków na rzecz potrzebujących dzieci z Kalwarii i okolicy.

Pogoda dopisała i na majówce  charytatywnej z gwiazdą, zespołem Baciary, pojawiły się prawdziwe t

Lubiany wadowicka kawiarnia-cukiernia Galicjanka obchodzi 10 lat! Z tej okazji przygotowano na wadowickim rynku sporo atrakcji z koncertem na którym gościem specjalnym będzie Wojciech Cugowski!

Lubiany wadowicka kawiarnia-cukiernia Galicjanka obchodzi 10 lat! Z tej okazji przygotowano na wadowickim

W Kalwarii Zebrzydowskiej szykuje się majówka charytatywna z patronem „Wszystkie dzieci nasze są”, gwiazdą dnia będzie zespół „Baciary”. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla dzieci. Podczas wydarzenia będzie trwała zbiórka datków na rzecz potrzebujących dzieci z Kalwarii i okolicy.

W Kalwarii Zebrzydowskiej szykuje się majówka charytatywna z patronem „Wszystkie dzieci nasze są”,

Podczas Kongresu po Kapitule Prowincji, na urząd kustosza Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej został wybrany o. dr Cyprian Moryc OFM. Zastąpi na tym stanowisku o. Gracjana Kubicę.

Podczas Kongresu po Kapitule Prowincji, na urząd kustosza Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrz

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza  na koncert Ukraińskiego Chóru Dziecięcego Filharmonii Krakowskiej. Wydarzenie jest efektem współpracy placówki oraz Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza  na koncert Ukraińskiego Chór

Klub jazzowy 69 w Andrychowie zaprasza na kolejne wydarzenie. Tym razem  solowy koncert Mikołaja Trzaski (saksofon altowy, klarnet basowy).

Klub jazzowy 69 w Andrychowie zaprasza na kolejne wydarzenie. Tym razem  solowy koncert Mikołaja Trzask

Na obiektach sportowych Kalwarianki odbędą się tegoroczne obchody Dnia Dziecka. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowało sporo atrakcji, wszystko w klimacie inspirowanym kultowym bohaterem Brzechwy Panem Kleksem.

Na obiektach sportowych Kalwarianki odbędą się tegoroczne obchody Dnia Dziecka. Centrum Kultury, Sport

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Kozaka „Wrażliwości i inne prace”. Ekspozycję będzie można oglądać do końca lipca

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Kozaka „Wrażliwości i inne prace

Pod koniec sierpnia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - II Małopolskie Spotkanie Regionów w Kalwarii Zebrzydowskiej. W briefingu prasowym zapowiadającym pielgrzymkę wzięli udział m.in. poseł RP Patryk Wicher, marszałek Witold Kozłowski, przedstawiciele Archidiecezji Krakowskiej oraz samorządowcy.

Pod koniec sierpnia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - II Małopolskie Spotkanie Regionów w Kalwarii

W Wadowickim Centrum Kultury wystąpi legendarna grupa nurtu Krainy Łagodności - Wolna Grupa Bukowina. Wydarzenie uświetni zakończenie roku akademickiego Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W Wadowickim Centrum Kultury wystąpi legendarna grupa nurtu Krainy Łagodności - Wolna Grupa Bukowina.

W Dworze w Stryszowie odbędzie się ostatnie już spotkanie przygotowujące do wystawy ikon. Tym razem czeka nas prawdziwa uczta duchowa i intelektualna. W jednym dniu odbędzie się dwóch cenionych wykładowców.

W Dworze w Stryszowie odbędzie się ostatnie już spotkanie przygotowujące do wystawy ikon. Tym razem c

W niedzielę 4 czerwca w Andrychowie odbędzie się wielka impreza dla dzieci - Bajkolandia.

W niedzielę 4 czerwca w Andrychowie odbędzie się wielka impreza dla dzieci - Bajkolandia. Czytaj wię

Msze święte, oficjalne uroczystości, występy, rozstrzygnięcie konkursu Serce Roku, orkiestry, biesiada a na koniec wielki koncert Pectus: tak wyglądały tegoroczne Dni Wadowic, tradycyjnie koncentrujące się wokół urodzin św. Jana Pawła II.

Msze święte, oficjalne uroczystości, występy, rozstrzygnięcie konkursu Serce Roku, orkiestry, biesia

Karolina Fryt, nastolatka z Targanic (gmina Andrychów) wygrała finał "Szansy na sukces!" i w nagrodę zaśpiewa w czasie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Karolina Fryt, nastolatka z Targanic (gmina Andrychów) wygrała finał "Szansy na sukces!" i w nagrodę

Po raz kolejny z okazji papieskich urodzin na wadowickim rynku odbył się koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie". Tym razem po raz kolejny skromniejszy niż w poprzednich latach: muzyków było mniej i nie z całej Polski a jedynie z lokalnych OSP. Ale i tak było czego posłuchać!

Po raz kolejny z okazji papieskich urodzin na wadowickim rynku odbył się koncert "Strażacy Świętemu