Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza dzieci wraz z rodzicami do udziału w spektaklu kukiełkowym „Jak Karolek został Papieżem”.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza dzieci wraz z rodzicami do udzia

Fundacja „Obraz w pigułce” wspólnie z małymi pacjentami wadowickiego szpitala oraz gminą Wadowice  zapraszają na uroczysty wernisaż, podczas którego zostanie odsłonięty obraz namalowany przez wolontariuszy dla lecznicy. Obraz powstał na podstawie prac małych pacjentów w ramach projektu „Tradycyjne zabawki”.

Fundacja „Obraz w pigułce” wspólnie z małymi pacjentami wadowickiego szpitala oraz gminą Wadowice

Zaczęły się wakacje! Jeśli chcecie aby wasze pociechy spędziły ten czas w twórczy i ciekawy sposób koniecznie zapiszcie je na „Kreatywne wtorki” – wakacyjne zajęcia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Zobaczcie co przygotowano!

Zaczęły się wakacje! Jeśli chcecie aby wasze pociechy spędziły ten czas w twórczy i ciekawy sposó

Nareszcie nadeszły wyczekiwane przez wszystkich wakacje. A jak wiadomo latem nie ma czasu na nudę! Pamięta o tym Wadowickie Centrum Kultury, które jak co roku przygotowało mnóstwo atrakcji! Zobaczcie!

Nareszcie nadeszły wyczekiwane przez wszystkich wakacje. A jak wiadomo latem nie ma czasu na nudę! Pami

Warsztaty, obrzucanie się barwnym pudrem, animacje, siatkówka plażowa, dobre jedzenie, siatkówka plażowa, przejażdżki atrakcjami, występy ciekawych artystów z zespołem LemON na czele: kilka tysięcy osób bawiło się na wadowickiej Wenecji na Wiankach nad Skawą!

Warsztaty, obrzucanie się barwnym pudrem, animacje, siatkówka plażowa, dobre jedzenie, siatkówka pla

Krzysztof Lisowski, Jadwiga Malina, Michał Zabłocki, Szczęsny Wroński, Michał Piętniewicz to artyści, którzy pojawią się w Wadowickim Centrum Kultury od 24 czerwca do 1 lipca w ramach projektu „5 x poezja”. Jest jeszcze kilka miejsc na prestiżowe warsztaty z wybitnymi poetami!

Krzysztof Lisowski, Jadwiga Malina, Michał Zabłocki, Szczęsny Wroński, Michał Piętniewicz to artyś

Wadowice rozpoczną wakacje w spektakularnym stylu! Wianki nad Skawą  to warsztaty wiankowe, animacje, dmuchańce, siatkówka plażowa, przejażdżki ciuchcią i dorożką, automobile, pyszne jedzenie, eksplozja kolorów oraz koncert zespołu LemON i dyskoteka z DJ Sławomirem!

Wadowice rozpoczną wakacje w spektakularnym stylu! Wianki nad Skawą  to warsztaty wiankowe, animacje,

Baciary, Markowska, Giżowska, Kabaret Zachodni, Alergen i inni – plejada gwiazd na tegorocznych Dniach Kalwarii przyciągnęła na stadion miejski tysiące ludzi!

Baciary, Markowska, Giżowska, Kabaret Zachodni, Alergen i inni – plejada gwiazd na tegorocznych Dniach

Przez ostatnie dni było gorąco i to nie tylko za sprawą wysokich temperatur! Wadowice na trzy dni zamieniły się w literackie centrum Małopolski, a mieszkańców opanowała gorączka czytania – czyTOmania!

Przez ostatnie dni było gorąco i to nie tylko za sprawą wysokich temperatur! Wadowice na trzy dni zami

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zapraszaj na kolejne spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce i jedzeniu. Tym razem odbędzie się ono na  wadowickiej Wenecji. W programie tańce, śpiewy, wróżby, cygańska kuchnia a przede wszystkim integracja z mieszkańcami.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zapraszaj na kolejne spotkanie plenerowe p

24 lipca będziemy obchodzić 100-lecie utworzenia Policji Państwowej, dlatego rok 2019 jest dla polskiej policji czasem wyjątkowym. Przez cały rok wszystkie garnizony policji planują różnego rodzaju uroczystości upamiętniające tą rocznicę. Wadowicka komenda również włączyła się w obchody jubileuszu.

24 lipca będziemy obchodzić 100-lecie utworzenia Policji Państwowej, dlatego rok 2019 jest dla polskie

Młodzieżowy Teatr Sokół działający w WCK  świętuje swoje 20. urodziny! Z tej okazji niezwykłe wydarzenie: pokaz spektaklu „Domino”, wystawa materiałów archiwalnych oraz spontaniczna gala pełna teatralnych etiud, projekcji video i wspomnień byłych członków Sokoła!

Młodzieżowy Teatr Sokół działający w WCK  świętuje swoje 20. urodziny! Z tej okazji niezwykłe w

Burmistrz  Augustyn Ormanty zaszalał podczas Dni Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas występu Krystyny Giżowskiej nieoczekiwanie wszedł na scenę i zaczął... tańczyć i śpiewać! Zobaczcie jak wyszło!

Burmistrz  Augustyn Ormanty zaszalał podczas Dni Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas występu Krystyny Gi

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się w sobotę (15.06) o godzinie 17:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie

Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o dofinansowaniu Małopolskiej Organizacji Turystycznej dodatkową kwotą 700 tysięcy złotych, która umożliwi m.in. dalszy rozwój Szlaku Architektury Drewnianej i promocję Małopolskiej Trasy Smakoszy.

Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o dofinansowaniu Małopolskiej Organizacji Turystycznej d

Karabiny, mundury, gra terenowa, pokazy musztry, loteria fantowa, zabawy dla dzieci to niektóre z atrakcji, które towarzyszyć będą w niedzielę (16.06) nowej wystawy w Muzeum Miejskim. Ekspozycja opowiada o przedwojennych tradycjach pułkowych Wadowic.

Karabiny, mundury, gra terenowa, pokazy musztry, loteria fantowa, zabawy dla dzieci to niektóre z atrakc

Śledzicie z zapartym tchem losy bohaterów „Stulecia Winnych”? Uwielbiacie rozwiązywać zagadki kryminalne wspólnie z Eberhardem Mockiem? Jeśli tak, to na tej imprezie nie może was zabraknąć!

Śledzicie z zapartym tchem losy bohaterów „Stulecia Winnych”? Uwielbiacie rozwiązywać zagadki kry

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Zobaczcie, kto wystąpi dla mieszkańców z tej okazji.

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Zobaczcie, kto wystą

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci  w wieku 7-9 lat do udziału w niezwykłej zabawie książkowo-filmowej. Tym razem młodzi czytelnicy będą mogli sprawdzić się w roli animatorów filmowych i zaprezentować swoje prace podczas  krakowskiego festiwalu.

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci  w wieku 7-9 lat do udziału w niezwykłej zabawie ksią

Przez dwa dni od 18:00 do 22:00 na plenerowej scenie na wadowickim rynku, odbędzie się przystanek Strefy Mocy: rekolekcji bogatych w muzykę  i Słowo Boże, głoszone przez małżeństwo charyzmatycznych ewangelizatorów - Witka i Sylwię Wilków.

Przez dwa dni od 18:00 do 22:00 na plenerowej scenie na wadowickim rynku, odbędzie się przystanek Stref