Papieskie muzeum zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o św. Janie Pawle II”. Gościem będzie Magdalena Wolińska–Riedi,  polsko-watykańska dziennikarka, sąsiadka papieża zza Spiżowej Bramy, autorka książek o życiu w Watykanie.

Papieskie muzeum zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o św. Janie P

Rada Seniorów w Wadowicach zorganizowała w Parku Miejskim w Dzień Seniora. Pogoda nie była zachwycająca, ale za to humory dopisywały każdemu!

Rada Seniorów w Wadowicach zorganizowała w Parku Miejskim w Dzień Seniora. Pogoda nie była zachwycaj

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na koncertową jesień. Rozpoczęła się ona występem Dark Leaves, a w październiku czeka publiczność spotkanie z Kubańczykiem oraz Plateau.

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na koncertową jesień. Rozpoczęła się ona występem Dark Leaves,

Muzeum Miejskie w Wadowicach zaprasza na wernisaż wystawy „Cichociemni i ich następcy”. Po spotkaniu z właścicielem kolekcji Piotrem Wybrańcem i przedstawicielem Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych planowane jest wspólne zwiedzanie ekspozycji.

Muzeum Miejskie w Wadowicach zaprasza na wernisaż wystawy „Cichociemni i ich następcy”. Po spotkani

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem – pisarzem i publicystą.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Ma

W kalwaryjskim Centrum Kultury powstaje nowa grupa twórców, artystów, rzemieślników i rękodzielników. Wszystkie zainteresowane osoby organizatorzy zapraszają na pierwsze spotkanie .

W kalwaryjskim Centrum Kultury powstaje nowa grupa twórców, artystów, rzemieślników i rękodzielnik

Wadowickie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Wadowicach  ogłaszają nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Wadowice”. Zespół będzie reprezentował nasze miasto na scenach międzynarodowych!

Wadowickie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Wadowicach  ogłaszają nabór do Zespołu Pieśni i Ta

WCK zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Przy lampce". Tym razem na scenie zagra "odkrycie roku" według czytelników magazynu Twój Blues, czyli Dark Leaves, którego skład tworzą w większości mieszkańcy powiatu wadowickiego.

WCK zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Przy lampce". Tym razem na scenie zagra "odkrycie roku" według

7 października w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się otwarcie dorocznej wystawy malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej wa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej "Egzotycznie".

7 października w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się otwarcie dorocznej wystawy malars

Dwór w Stryszowie zaprasza na wystawę "Stryszów - dotyk piękna" oraz na promocję  nowego wydawnictwa.

Dwór w Stryszowie zaprasza na wystawę "Stryszów - dotyk piękna" oraz na promocję  nowego wydawnictw

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II włącza się w coroczną akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend seniora z kulturą”, która ma na celu zachęcenie osób starszych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II włącza się w coroczną akcję Ministerstwa Kultury

Muzycy z Miejska Orkiestra Dęta "Andropol" z Andrychowa zdobyli Grand Prix w  44. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity".

Muzycy z Miejska Orkiestra Dęta "Andropol" z Andrychowa zdobyli Grand Prix w  44. Małopolskim Festiwal

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza miłośników hip-hopowych rytmów na koncert Kubańczyka. Jako support wystąpi "młoda krew" MTZ.

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza miłośników hip-hopowych rytmów na koncert Kubańczyka. Jako suppo

Październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspomina się  rocznice związane z papieżem: jego wybór na następcę świętego Piotra oraz inaugurację pontyfikatu. W związku z tym, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na „Miesiąc papieski”.

Październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspomina się  rocznice związane z papieżem:

19-letni Daniel Najbor z Wadowic świetnie się spisał w telewizyjnym talent show TVP The Voice of Poland zachwycając wykonaniem piosenki Roberta Gawlińskiego m.in Marka Piekarczyka i przechodząc do kolejnego etapu rywalizacji.

19-letni Daniel Najbor z Wadowic świetnie się spisał w telewizyjnym talent show TVP The Voice of Polan

W Dworze w Stryszowie odbędzie się kolejny wykład Michał Makówki z historii lokalnej „Ofiarność pod przymusem prawa, czyli czym było prawo patronatu?”. Wkrótce kolejne spotkania.

W Dworze w Stryszowie odbędzie się kolejny wykład Michał Makówki z historii lokalnej „Ofiarność

Po 6 latach przerwy w Kalwarii Zebrzydowskiej, na zakończenie lata, ponownie wystąpiła legenda polskiego hip-hopu,  O.S.T.R. czyli Adam Ostrowski. Publiczność przed jego występem rozgrzał Luck7. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Zosi Pająk, walczącej z SMA.

Po 6 latach przerwy w Kalwarii Zebrzydowskiej, na zakończenie lata, ponownie wystąpiła legenda polskie

W muszli Parku Miejskiej w Wadowicach szykuje się koncet na którym zabrzmią największe hity muzyki filmowej a także kultowej Abby. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz Oliwierka Komana, cierpiącego na SMA.

W muszli Parku Miejskiej w Wadowicach szykuje się koncet na którym zabrzmią największe hity muzyki fi

Wydawnictwo Eurosprinter wydało drugą część monografii "Koleje lokalne Zachodniej Małopolski" autorstwa Marka Ćwikły. Przybliża ona historię linii kolejowej nr 103 Siersza Wodna - Trzebinia - Skawce. My już mamy swój egzemplarz. Zobaczcie, czy warto ją kupić.

Wydawnictwo Eurosprinter wydało drugą część monografii "Koleje lokalne Zachodniej Małopolski" autor

W Dworze w Stryszowie można obejrzeć wystawę UKRYTE. Historia bielizny od średniowiecza po początek wieku XX powstała z myślą o przybliżeniu tych tajemniczych często elementów garderoby, które pozostają ukryte pod wierzchnimi ubiorami.

W Dworze w Stryszowie można obejrzeć wystawę UKRYTE. Historia bielizny od średniowiecza po początek