Większość radnych Rady Gminy Mucharz chce obniżenia wynagrodzenia wójt Mucharza Renaty Galary. Przygotowali projekt uchwały w tej sprawie. Jakie mają argumenty?

Większość radnych Rady Gminy Mucharz chce obniżenia wynagrodzenia wójt Mucharza Renaty Galary. Przyg

Radni Rady Powiatu w Wadowicach zadecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na  trwającą od kilku miesięcy rozbudowę wadowickiego szpitala.

Radni Rady Powiatu w Wadowicach zadecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na  trwającą od kilk

Sąd Okręgowy w Krakowie uchylił wyrok wobec byłego burmistrza Wadowic a obecnie radnego Rady Miejskiej Mateusza Klinowskiego w sprawie mostku na Kleczance w Rokowie. Sprawa wraca do wadowickiego sądu.

Sąd Okręgowy w Krakowie uchylił wyrok wobec byłego burmistrza Wadowic a obecnie radnego Rady Miejskie

Politycy PiS od kilku dni rozprowadzają ulotkę z 10 pytaniami do lidera opozycji Donalda Tuska. W partyjny przekaz włączyli się również przedstawiciele tego ugrupowania z naszego regionu, m.in. poseł Filip Kaczyński z Wadowic,

Politycy PiS od kilku dni rozprowadzają ulotkę z 10 pytaniami do lidera opozycji Donalda Tuska. W party

Protestujący przeciwko PiS i rządom Jarosława Kaczyńskiego podczas jego wizyty w Wadowicach pozwali burmistrza Bartosza Kalińskiego, domagając się kary za złamanie wolności zgromadzeń i wyrażania swoich poglądów.

Protestujący przeciwko PiS i rządom Jarosława Kaczyńskiego podczas jego wizyty w Wadowicach pozwali b

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska. Tutejszy zakład wodociągów otrzymał dotację w wysokości 1 miliona 544 tysięcy złotych na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z siecią wodociągową w rejonie ulic Błażkówka i Kościuszki oraz budowę sieci wodociągowej w rejonie  ulicy Sowińskiego.

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska. Tutejszy zakład wodociągów otrzymał

Kalwaria Zebrzydowska i Tomice to beneficjenci kolejnych dofinansowań województwa małopolskiego w zakresie gospodarki wodno-ściekowej.

Kalwaria Zebrzydowska i Tomice to beneficjenci kolejnych dofinansowań województwa małopolskiego w zakr

Działacze KOD zapalili znicze na wadowickim rynku aby upamiętnić czwartą rocznicę tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Działacze KOD zapalili znicze na wadowickim rynku aby upamiętnić czwartą rocznicę tragicznego zdarze

Zakończyła się akcja Allegro z licytacją nazwy ulicy Energetyków w Wadowicach. Nie było ofert kupna. Rada Miejska w Wadowicach nie będzie więc podejmować uchwały w tej sprawie.

Zakończyła się akcja Allegro z licytacją nazwy ulicy Energetyków w Wadowicach. Nie było ofert kupna

Politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową, na której pod lupę wzięli "cud" gospodarczy Daniela Obajtka, jakim jest polityka cenowa Orlenu. Jak uważają politycy, przeciętny kierowca stracił na niej około 700 złotych.

Politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową, na której pod lupę wzięli "cud"

Większość gmin w regionie wyludnia się. Jest jednak jedna, która wręcz odwrotnie: jest w czołówce jeśli chodzi o przyrost mieszkańców.

Większość gmin w regionie wyludnia się. Jest jednak jedna, która wręcz odwrotnie: jest w czołówce

1 stycznia 2023 roku 15 miejscowości w całej Polsce, w tym dwie w województwie Małopolskim, uzyska prawa miasta. Wbrew staraniom wójta Tadeusza Łopaty, wśród nich nie ma Lanckorony...

1 stycznia 2023 roku 15 miejscowości w całej Polsce, w tym dwie w województwie Małopolskim, uzyska pr

Rada Miejska w Andrychowie przyjęła petycję grupy mieszkańców, którzy chcą wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w gminie Andrychowie (w sklepach i na stacjach paliw) w godzinach 23:00-6:00. Jest więc zielone światło w tej sprawie.

Rada Miejska w Andrychowie przyjęła petycję grupy mieszkańców, którzy chcą wprowadzenia zakazu spr

Największe miasta powiatu zrezygnowały z pokazów sztucznych ogni, teraz z apelem o ich nieużywanie apeluje jeden z wójtów. Argumenty ma rozsądne, ale czy to przekona ludzi?

Największe miasta powiatu zrezygnowały z pokazów sztucznych ogni, teraz z apelem o ich nieużywanie ap

Taka sytuacja: Rada Gminy Mucharz usunęła z planu obrad uchwalenie budżetu na 2023 rok. Co się stało?

Taka sytuacja: Rada Gminy Mucharz usunęła z planu obrad uchwalenie budżetu na 2023 rok. Co się stało

Od jakiegoś czasu część mieszkańców Andrychowa chce zakazu  sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w tym mieście. Policja i Straż Miejska jest przychylna, teraz sprawa mają zająć się radni.

Od jakiegoś czasu część mieszkańców Andrychowa chce zakazu  sprzedaży alkoholu w godzinach nocnyc

Aktywistka Katarzyna Wójtowicz, założycielka Inicjatywy Dość Milczenia, ponownie musi stawić się w prokuraturze. Powód? Zarzut obrazy uczuć religijnych i uporczywe przeszkadzanie w obrządku religijnym podczas protestu 18 maja tego roku na rynku w Wadowicach podczas obchodów urodzin Jana Pawła II.

Aktywistka Katarzyna Wójtowicz, założycielka Inicjatywy Dość Milczenia, ponownie musi stawić się w

Rada Powiatu w Wadowicach na ostatniej sesji jednogłośnie uchwaliła budżet powiatu na 2023 rok. Jakie inwestycje zaplanowano?

Rada Powiatu w Wadowicach na ostatniej sesji jednogłośnie uchwaliła budżet powiatu na 2023 rok. Jakie

Rada Miejska w Wadowicach podczas ostatniej sesji uchwaliła budżet  na 2023 rok. Co zaplanowano?

Rada Miejska w Wadowicach podczas ostatniej sesji uchwaliła budżet  na 2023 rok. Co zaplanowano? Czyt

Kilkuset protestujących mieszkańców Wadowic i Tomic przegrało. Rada Miejska nie poparła ich pomysłu na budowę na Łazówce pumptracku. Gmina Wadowice ma zielone światło na postawienie tutaj PSZOK - Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Kilkuset protestujących mieszkańców Wadowic i Tomic przegrało. Rada Miejska nie poparła ich pomysłu