W 37. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego prezydent RP Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim ordery działaczom opozycji antykomunistycznej. Wśród oznaczonych znalazł się wadowiczanin Michał Siwiec Cielebon.

W 37. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego prezydent RP Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim or

Kilkadziesiąt osób, głównie związkowcy, samorządowcy oraz młodzież, złożyło kwiaty i zapaliło znicze pod pomnikiem Solidarności na wadowickich plantach. W ten sposób upamiętnili 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Kilkadziesiąt osób, głównie związkowcy, samorządowcy oraz młodzież, złożyło kwiaty i zapaliło

Burmistrz Bartosz Kaliński stwierdził, że nie znalazł w magistracie pozyskanych 93 milionów, którymi w kampanii wyborczej chwalił się jego poprzednik Mateusz Klinowski. Ten na sesji przeczytał oświadczenie w tej sprawie niedawno powstałego w radzie Klubu Radnych Wolne Wadowice.

Burmistrz Bartosz Kaliński stwierdził, że nie znalazł w magistracie pozyskanych 93 milionów, którym

Mateusz Klinowski, były burmistrz  a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach, podpisał razem z innymi samorządowcami polskich miast deklarację „Solidarność dla Klimatu”. O co chodzi?

Mateusz Klinowski, były burmistrz  a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach, podpisał razem z inn

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wycofał skargę gminy Wadowice na decyzję środowiskową w sprawie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, złożoną  przez swojego poprzednika Mateusza Klinowskiego. Mieszkańcy południowej części miasta się ucieszą?

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wycofał skargę gminy Wadowice na decyzję środowiskową w sprawie

Radny Józef Cholewka został drugim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach. Opozycja w radzie proponowała na to stanowisko radnego Tomasza Bąka. Radni zadecydowali jednak inaczej...

Radny Józef Cholewka został drugim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach. Opozycja w radzie

Taka ciekawostka: od teraz sesje Rady Miejskiej w Wadowicach można śledzić na żywo w Internecie na platformie YouTube. Ale to nie jedyne zmiany...

Taka ciekawostka: od teraz sesje Rady Miejskiej w Wadowicach można śledzić na żywo w Internecie na pl

Radna Lena Czechowicz, która była nieobecna na pierwszej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach z powodów zawodowych, złożyła ślubowanie. Rada od teraz pracuje w pełnym 21 osobowym składzie.

Radna Lena Czechowicz, która była nieobecna na pierwszej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach z powodów z

Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko wicewojewody małopolskiego Zbigniewa Starca. Dotychczasowy wicewojewoda Józef Gawron złożył rezygnację.

Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko wicewojewody małopolskiego Zbigniewa Starca. Dotychcz

Opuszczając swoje gabinety były już burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski oraz również już jego była zastępczyni Ewa Całus zostawili książki-prezenty z dedykacjami dla swoich następców. Co napisali?

Opuszczając swoje gabinety były już burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski oraz również już jego była

Odbyła się pierwsza inaugurujące sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Wadowicach. Zaprzysiężono radnych, burmistrza, wybrano też przewodniczącego. Zaskoczenia nie ma: gmina Wadowice będą przez pięć lat rządzić luzie PiS.

Odbyła się pierwsza inaugurujące sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Wadowicach. Zaprzysiężono rad

Podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji nowi radni otrzymali mandaty, złożyli ślubowanie a także wybrali kierownictwo. Witold Kozłowski (PiS) został nowym marszałkiem województwa małopolskiego.

Podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji nowi radni otrzymali mandaty,

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach odbyła się pierwsza po wyborach samorządowych sesja Rady Powiatu wadowickiego nowej kadencji. Radni złożyli ślubowanie, wybrano też przewodniczącego, zastępce a także starostę.

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach odbyła się pierwsza po wyborach samorządowych sesja

Urzędujący przez ostatnie cztery lata burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski pożegnał się na Facebooku z mieszkańcami podsumowując swoją kadencję. Co napisał?

Urzędujący przez ostatnie cztery lata burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski pożegnał się na Facebooku

Podpisano umowę koalicyjną, w skład której weszło 15 radnych powiatowych (PiS, Kukiz'15 oraz jeden radny z KWW "Powiat Wadowicki" który zasilił szeregi klubu PiS). Wybrano też następce starosty Bartosza Kalińskiego.

Podpisano umowę koalicyjną, w skład której weszło 15 radnych powiatowych (PiS, Kukiz'15 oraz jeden r

Po raz ostatni w tej kadencji spotkała się Rada Powiatu Wadowickiego. Radni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Nadali też Jerzemu Chylewskiemu tytuł "Zasłużonego dla Powiatu Wadowickiego"

Po raz ostatni w tej kadencji spotkała się Rada Powiatu Wadowickiego. Radni zrobili sobie pamiątkowe z

Ostatnia, 59. sesja Rady Miejskiej w Wadowicach tej kadencji, została zawieszona. Radni nie przyjęli porządku obrad. Mieli uchwalić min. uchwałę krajobrazową.

Ostatnia, 59. sesja Rady Miejskiej w Wadowicach tej kadencji, została zawieszona. Radni nie przyjęli po

Wybory samorządowe przyniosły zmiany w rządzeniu Wadowicami, Mucharzu i Stryszowie. Kiedy nowy burmistrz Wadowic i wójtowie gminy Mucharz i Stryszów zaczną urzędować na swoich stanowiskach?

Wybory samorządowe przyniosły zmiany w rządzeniu Wadowicami, Mucharzu i Stryszowie. Kiedy nowy burmist

Beata Szydło, była premier i poseł z naszego regionu skomentowała wynik drugiej tury wyborów na burmistrza w Wadowicach "W Wadowicach będzie normalnie. Brawo @KalinskiBartosz". W gminach, gdzie PiS dostał polityczny łomot będzie zatem nienormalnie?

Beata Szydło, była premier i poseł z naszego regionu skomentowała wynik drugiej tury wyborów na burm

Bartosz Kaliński wygrał wyborcze starcie z Mateuszem Klinowskim w drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Wadowic. Jak głosowali wyborcy z 27 obwodów gminy Wadowice?

Bartosz Kaliński wygrał wyborcze starcie z Mateuszem Klinowskim w drugiej turze wyborów o fotel burmis