Baner kandydata do Sejmu Filipa Kaczyńskiego (PiS) powieszono na zabytkowej kamienicy na wadowickim rynku bez wymaganej w takim przypadku zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków. To nie pierwszy kandydat który "wiesza" się tutaj.

Baner kandydata do Sejmu Filipa Kaczyńskiego (PiS) powieszono na zabytkowej kamienicy na wadowickim rynk

Znamy już pełne wyniki wyborów parlamentarnych w naszym okręgu wyborczym. Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć w Sejmie 6 zaś Koalicja Obywatelska 2 przedstawicieli. PiS będzie mieć też swojego senatora.

Znamy już pełne wyniki wyborów parlamentarnych w naszym okręgu wyborczym. Prawo i Sprawiedliwość b

Znamy już pełne wyniki wyborów parlamentarnych w naszym okręgu wyborczym. Jak i na kogo głosowali wyborcy?

Znamy już pełne wyniki wyborów parlamentarnych w naszym okręgu wyborczym. Jak i na kogo głosowali wy

W okręgu nr 12, obejmującym powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki oraz suski wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Kto zostanie posłem a kto senatorem?

W okręgu nr 12, obejmującym powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki oraz suski wygry

Według sondażowych wyników, Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne i ma samodzielną większość.

Według sondażowych wyników, Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne i ma samodzielną wi

W niedzielę (13.10)  o godzinie 7:00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Do godziny 21:00 wybieramy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów.  W naszym okręgu wyborczym  wybierzemy  ośmiu posłów  i jednego senatora.

W niedzielę (13.10)  o godzinie 7:00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Do godziny 21:00

W niedzielę (13.10) czekają nasz wybory parlamentarne. W naszym okręgu wyborczym, obejmującym 5 powiatów kandyduje 80 kandydatów. Spośród nich wybierzemy jednego senatora do 100 osobowego Senatu i 8 posłów do 460 Sejmu. Zobaczcie kandydatów!

W niedzielę (13.10) czekają nasz wybory parlamentarne. W naszym okręgu wyborczym, obejmującym 5 powia

Około 73 milionów złotych warte jest porozumienie pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad z gminą Wadowice w sprawie budowy południowej  miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsza łopata ma być wbita w 2024 roku.

Około 73 milionów złotych warte jest porozumienie pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Aut

W rozmowie z Bogdanem Szpilą poseł na Sejm RP dr hab. Józef Brynkus podsumował mijającą kadencję parlamentu, ale przede wszystkim zwrócił uwagę na fakt, że wiele jeszcze spraw wymaga interwencji i wiele rzeczy jest do zrobienia.

W rozmowie z Bogdanem Szpilą poseł na Sejm RP dr hab. Józef Brynkus podsumował mijającą kadencję p

Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie postanowiła wszcząć postępowanie o stwierdzeniu nieważności uchwały Rady Miejskiej w Wadowicach z 6 września tego roku w sprawie ustalenia stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z jakich powodów?

Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie postanowiła wszcząć postępowanie o stwierdzeniu nieważności

Prezydent RP Andrzej Duda gościł z prywatną wizytą w parafii św. Macieja w Andrychowie na zaproszenie księdza proboszcza Stanisława Czernika.

Prezydent RP Andrzej Duda gościł z prywatną wizytą w parafii św. Macieja w Andrychowie na zaproszeni

Kandydaci Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe z naszego okręgu wyborczego zorganizowali przed siedzibą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wadowicach konferencję na temat rolnictwa.

Kandydaci Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe z naszego okręgu wyborczego zorganizowali przed

Po walnym zgromadzeniu członków stowarzyszenia gmin LGD Wadoviana nie ma niespodzianek: radna Dorota Balak pozostała prezesem na kolejną kadencję.

Po walnym zgromadzeniu członków stowarzyszenia gmin LGD Wadoviana nie ma niespodzianek: radna Dorota Ba

Burmistrz  Edelény Oszkár Molnár i wójt Tadeusz Łopata podpisali w Lanckoronie list intencyjny dotyczący nawiązania kontaktów partnerskich pomiędzy gminą Lanckorona i węgierskim miastem Edelény.

Burmistrz  Edelény Oszkár Molnár i wójt Tadeusz Łopata podpisali w Lanckoronie list intencyjny doty

Maciejowi Koźbiałowi, kandydatowi na senatora z naszego okręgu wyborczego, ktoś pod osłoną nocy wyciął twarz na banerze wyborczym w Stryszawie (powiat suski). Niestety taki urok okresu przedwyborczego w naszej okolicy...

Maciejowi Koźbiałowi, kandydatowi na senatora z naszego okręgu wyborczego, ktoś pod osłoną nocy wyc

Do Wadowic na konwencję wyborcza przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z byłą premier a teraz europarlamentarzystką Beata Szydło. Przez kilkadziesiąt minut opowiadał o swojej wizji kraju i o tym, że trzeba wygrać wybory aby ją realizować.

Do Wadowic na konwencję wyborcza przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z byłą premier a ter

Kandydaci Koalicji Polskiej - PSL i Kukiz'15 poseł Józef Brynkus, były starostwa oświęcimski Józef Kała oraz Miłosz Motyka podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy podpisali pod starym budynkiem wadowickiego szpitala "Pakt dla zdrowia".

Kandydaci Koalicji Polskiej - PSL i Kukiz'15 poseł Józef Brynkus, były starostwa oświęcimski Józef

Rafał Bochenek, Józef Brynkus, Dorota Niedziela, Ryszard Śmiałek oraz Bartosz Wilczyński: "jedynki" list wyborczych z naszego okręgu wyborczego spotkali się na oświęcimskim zamku na debacie zorganizowanej przez Radio Kraków i TVP Kraków. Zobaczcie zapis wideo.

Rafał Bochenek, Józef Brynkus, Dorota Niedziela, Ryszard Śmiałek oraz Bartosz Wilczyński: "jedynki"

PiS organizuje w Wadowicach konwencję wyborczą, promujący program i lokalnych kandydatów tej partii, wśród których jest m.in. była burmistrz Wadowic Ewa Filipiak czy radny sejmiku Filip Kaczyński z Wadowic. Ma na niej pojawić się m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński.

PiS organizuje w Wadowicach konwencję wyborczą, promujący program i lokalnych kandydatów tej partii,

Na Placu Jana Pawła II odbyła się akcja "Idziemy na Wybory", mająca zachęcić do większej frekwencji w jesiennych wyborach do sejmu i senatu. Wzięli w niej udział lokalni działacze i kandydaci Koalicji Obywatelskiej,  a także posłowie Marek Sowa i Dorota Niedziela.

Na Placu Jana Pawła II odbyła się akcja "Idziemy na Wybory", mająca zachęcić do większej frekwencj