804 tysiące złotych trafi do powiatu wadowickiego jako promesy "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS". Za te pieniądze powstaną bądź zostaną wyremontowane obiekty rekreacyjno-sportowe.

804 tysiące złotych trafi do powiatu wadowickiego jako promesy "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza Bartosza Kalińskiego oraz podjęcie uchwał z naruszeniem prawa zarzuca opozycyjny Klub Radnych Wolne Wadowice w Radzie Miejskiej w Wadowicach. Sprawą ma zająć się wojewoda małopolski i RIO.

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza Bartosza Kalińskiego oraz podjęcie uchwał

Wadowicka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Wadowicach akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł. z Wadowic. To finał incydentu, do jakiego doszło jesienią 2018 roku z udziałem wiceburmistrz Ewy Całus. Elżbiecie Ł. grozi do 3 lat więzienia.

Wadowicka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Wadowicach akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł.

Uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego gościli w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Była to nagroda za wybitne osiągnięcia w nauce potwierdzone tytułem "Primus inter pares".

Uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego gościli w gmachu Urzędu

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński trafił do szpitala onkologicznego w Warszawie. Przez najbliższe tygodnie będzie przechodził terapię.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński trafił do szpitala onkologicznego w Warszawie. Przez najbliższe tyg

14 radnych obecnych na sesji jednogłośnie przegłosowało wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Opozycyjni radni z Mateuszem Klinowskim na czele zbojkotowali obrady.

14 radnych obecnych na sesji jednogłośnie przegłosowało wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza

W poniedziałek (3.06) marszałek województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził Bazylikę Ofiarowania NMP, Muzeum Dom Rodzinny  Ojca Świętego oraz Szpital Powiatowy im. św. Jana Pawła II w Wadowicach.

W poniedziałek (3.06) marszałek województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził Bazylikę Ofia

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego miała spory wadowicki akcent: wzięły w niej udział gospodynie wiejskie z całej gminy oraz samorządowcy. Radni głosowali na niej nad rezolucją ustanawiającą św. Jana Pawła II patronem Małopolski.

Ostatnia sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego miała spory wadowicki akcent: wzięły w niej udział

"Najprawdopodobniej", "mogły być", "z dużym prawdopodopodobieństwem": takie słowa dosyć często padały podczas konferencji dla dziennikarzy, dotyczącej raportu z audytu w wadowickim magistracie, jakie za kwotę 107 tysięcy złotych zlecił prywatnej firmie burmistrz Wadowice Bartosz Kaliński.

"Najprawdopodobniej", "mogły być", "z dużym prawdopodopodobieństwem": takie słowa dosyć często pad

W wadowickim magistracie odbędzie się konferencja na temat raportu z audytu śledczego zleconego  przez burmistrza Kalińskiego. Ma on odpowiedzieć na to, czy w poprzednich latach dochodziło do nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem gminy oraz przekroczeń uprawnień przy jej zarządzaniu.

W wadowickim magistracie odbędzie się konferencja na temat raportu z audytu śledczego zleconego  prze

Sześciu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyło wniosek o odwołanie Mateusza Klinowskiego z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej w Wadowicach. To właśnie ta komisja ma zbadać zarzuty z audytu śledczego w stosunku do byłego włodarza miasta.

Sześciu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyło wniosek o odwołanie Mateusza Klinowskiego z funkcji

Mała rewolucja w szczytach władzy w Andrychowie. Prawo i Sprawiedliwość zepchnięte do opozycji: Krzysztof Kubień i Alicja Studniarz zostali odwołani przez radnych. Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej został Roman Babski. Wiceprzewodniczącym został Tadeusz Sarlej.

Mała rewolucja w szczytach władzy w Andrychowie. Prawo i Sprawiedliwość zepchnięte do opozycji: Krzy

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego zajmą się ustanowieniem  Honorowego Obywatelstwa Województwa Małopolskiego świętego Jana Pawła II.

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego zajmą się ustanowieniem  Honorowego Obywatelstwa Województw

Władze powiatu wadowickiego organizują uroczystość z okazji 20-lecia istnienia odrodzonego samorządu powiatowego w Polsce. Zaplanowano mszę, uroczystą sesję Rady Powiatu, wręczenie tytułów i medali, podziękowania, panel dyskusyjny a także Beniamin Sobaniec i RR.

Władze powiatu wadowickiego organizują uroczystość z okazji 20-lecia istnienia odrodzonego samorządu

W Urzędzie Miejskim w Wadowicach zakończył się audyt śledczy zlecony prywatnej firmie przez burmistrza Bartosza Kalińskiego. Już wkrótce mamy poznać efekty kosztującej ponad 100 tysięcy złotych kontroli.

W Urzędzie Miejskim w Wadowicach zakończył się audyt śledczy zlecony prywatnej firmie przez burmistr

Na Beatę Szydło (PiS) z naszego okręgu wyborczego głosowało w niedzielnych (26.05) wyborach do Parlamentu Europejskiego ponad pół miliona osób! To więcej niż zagłosowało na wszystkich razem wziętych kandydatów Lewicy Razem i niewiele mniej niż na Konfederacje.

Na Beatę Szydło (PiS) z naszego okręgu wyborczego głosowało w niedzielnych (26.05) wyborach do Parla

Znamy już oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. W powiecie wadowickim jak i w gminie Wadowice Prawo i Sprawiedliwość rozgromiło swoich przeciwników.

Znamy już oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. W powiecie wadowickim jak i w gminie Wa

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, Tak wynika z sondażowych wyników z godziny 21:00.

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, Tak wynika z sondażowych wyników z

W całej Polsce jak i 20 innych krajach Unii Europejskiej w niedzielę (26.05) trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybiorą 52 europosłów spośród 866 kandydatów.

W całej Polsce jak i 20 innych krajach Unii Europejskiej w niedzielę (26.05) trwają wybory do Parlamen

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził  Łączany w czwartek (23.05) popołudniu. W obliczu wysokiego stanu wody w Wiśle, wójt Bogusław Antos przedstawił premierowi na stopniu wodnym zagrożenia z jakimi mieszkańcy borykają się od lat.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził  Łączany w czwartek (23.05) popołudniu. W obliczu wysokiego sta