Muzeum Auschwitz nie zostawiło suchej nitki na skandalicznym spocie PiS krytykującym opozycyjny marsz 4 czerwca, uwłaczającym pamięci ofiary nazistowskiego obozu.

Muzeum Auschwitz nie zostawiło suchej nitki na skandalicznym spocie PiS krytykującym opozycyjny marsz 4

Poseł Filip Kaczyński z Wadowic chciał wbić na Twitterze szpilę szefowi opozycji Donaldowi Tuskowi w związku z jego wizytą w Sejmie i głosowaniem w sprawie tzw. ustawy lex Tusk. Miało być dowcipnie, ale parlamentarzysta dostał potężny "łomot" w komentarzach. Chyba tego się nie spodziewał...

Poseł Filip Kaczyński z Wadowic chciał wbić na Twitterze szpilę szefowi opozycji Donaldowi Tuskowi w

Córki zasłużonego dla powiatu lubianego i cenionego społecznika i lekarza Tadeusza Ryłki z Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas uroczystej sesji odebrały nadany mu niedawno honorowy tytuł "Zasłużonego dla powiatu wadowickiego".

Córki zasłużonego dla powiatu lubianego i cenionego społecznika i lekarza Tadeusza Ryłki z Kalwarii

Opozycyjny radny Paweł Krasa jest oburzony tym, że jak twierdzi, radni PiS z Rady Miejskiej w Wadowicach zorganizowali sobie za pieniądze publiczne wigilię we własnym gronie, na którą zaprosił ich burmistrz Bartosz Kaliński, kosztującą ponad 1700 złotych,  nie zapraszając na nią całej rady.

Opozycyjny radny Paweł Krasa jest oburzony tym, że jak twierdzi, radni PiS z Rady Miejskiej w Wadowicac

Decyzja  Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który oddalił skargę Stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice w sprawie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, mocno zawiodła byłego burmistrza Wadowice a obecnie radnego, który od lat optował za północnym wariantem tej trasy.

Decyzja  Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który oddalił skargę Stowarzyszenia Inicjaty

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Wadowicach także wyraziła stanowczy sprzeciw przeciwko naciskom burmistrza w odwołaniu wicedyrektorki Anny Małeckiej. Napisali w tej sprawie do radnego Klinowskiego.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Wadowicach także wyraziła stanowczy sprzeci

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z akcją "Tu Jest Przyszłość" objechali powiat wadowicki. Spotkali się z samorządowcami, biznesmenami i mieszkańcami. Kulminacyjnym punktem było otwarte spotkanie z mieszkańcami w wadowickiej bibliotece.

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z akcją "Tu Jest Przyszłość" objechali powiat wadowicki. Spo

Do naszego powiatu przyjadą parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z akcją "Tu Jest Przyszłość". Spotkają się z samorządowcami, biznesmenami i mieszkańcami w Wadowicach, Radoczy i Andrychowie. Kulminacyjnym punktem będzie otwarte spotkanie z mieszkańcami w wadowickiej bibliotece.

Do naszego powiatu przyjadą parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z akcją "Tu Jest Przyszłość". S

Po przeprowadzonych dwukrotnie konsultacjach społecznych, władze powiatu wadowickiego wycofały się z ustanowienia na Jeziorze Mucharskim strefy ciszy, czyli zakazu używania jednostek pływających napędzanych silnikami o mocy powyżej 10 kW (13,60 KM).

Po przeprowadzonych dwukrotnie konsultacjach społecznych, władze powiatu wadowickiego wycofały się z

Do Wadowic przyjadą parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z akcją "Tu Jest Przyszłość". Spotkają się z mieszkańcami w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Do Wadowic przyjadą parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z akcją "Tu Jest Przyszłość". Spotkają

Burmistrz Wadowic  Bartosz Kaliński chce odwołania Anny Małeckiej, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Wadowicach. Murem za nią stanęli nauczyciele i pracownicy placówki. Sprawą zainteresował się nawet Onet.

Burmistrz Wadowic  Bartosz Kaliński chce odwołania Anny Małeckiej, wicedyrektor Szkoły Podstawowej n

Gmina Lanckorona odebrała symboliczny czek na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej naprawy i stabilizacji osuwisk.

Gmina Lanckorona odebrała symboliczny czek na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej naprawy i sta

Jak twierdzą niektórzy, Wadowice mają raczej małe szanse w sądowej rozgrywce przeciwko telewizji TVN w głośnej sprawie  materiału, w którym postawiono zarzut, że Karol Wojtyła miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych księży i ukrywać je.

Jak twierdzą niektórzy, Wadowice mają raczej małe szanse w sądowej rozgrywce przeciwko telewizji TVN

4 czerwca, w 34. rocznicę pierwszych wolnych wyborów od czasów II wojny światowej, w Warszawie odbędzie się wielki marsz. Z naszego powiatu również wybierają się na niego ludzie. trwają zapisy.

4 czerwca, w 34. rocznicę pierwszych wolnych wyborów od czasów II wojny światowej, w Warszawie odbęd

Msza święta za ojczyznę w bazylice, pochód sztandarowy, złożenie kwiatów pod pomnikiem 12 Pułku Piechoty przy dźwiękach orkiestry OSP Chocznia i przemówienia: Wadowice według znanego od lat schematu obchodziły 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Msza święta za ojczyznę w bazylice, pochód sztandarowy, złożenie kwiatów pod pomnikiem 12 Pułku P

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej politycy rozdawali mieszkańcom Wadowic, Kalwarii i Andrychowa "biało-czerwone".

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej politycy rozdawali mieszkańcom Wadowic, Kalwarii i Andrychowa "biał

Msza święta, przemarsz pocztów sztandarowych, składanie kwiatów pod pomnikami. W całym kraju jak i w powiecie wadowickim odbędą się uroczystości Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja: od jej podpisania mija 232 lata. Zawsze uczestniczy w nich sporo mieszkańców.

Msza święta, przemarsz pocztów sztandarowych, składanie kwiatów pod pomnikami. W całym kraju jak i

We wtorek (2.05) przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

We wtorek (2.05) przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Czytaj więcej... Dodaj komentarz

Jak co roku, w Andrychowie odbyły się obchody Święta Pracy oraz rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Obie rocznice przypadają 1 maja.

Jak co roku, w Andrychowie odbyły się obchody Święta Pracy oraz rocznicy wejścia Polski do Unii Euro

Na zaproszenie burmistrza  Augustyna Ormantego Kalwarię Zebrzydowskiej po raz kolejny odwiedził wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch. Dzięki dobrym relacją pomiędzy gminą a Ministerstwem Sportu możliwa jest realizacja ambitnych i potrzebnych inwestycji w infrastrukturę sportową. Minister zwizytował stadion MKS Kalwarianka, a także boisko „Sahara”

Na zaproszenie burmistrza  Augustyna Ormantego Kalwarię Zebrzydowskiej po raz kolejny odwiedził wicemi