Sejm przegłosował ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów. Burmistrzowie, wójtowie i radni porządzą dłużej o kilka miesięcy dłużej.

Sejm przegłosował ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów. Burmistrzowie, wójtowie i radni porzą

Burmistrz Kaliński postawił na swoim i "przepchał swój pomysł z kampanii wyborczej: Rada Miejska w Wadowicach przegłosowała uchwałę przyznającą bon edukacyjny dla uczniów w gminie Wadowice. Rodzice będą mogli z otrzymanymi 500 złotymi zrobić co zechcą, niekoniecznie wydać na edukację...

Burmistrz Kaliński postawił na swoim i "przepchał swój pomysł z kampanii wyborczej: Rada Miejska w W

Radni Sejmiku Małopolski wydłużyli o dwa sezony grzewcze termin wymiany szkodliwych pieców "kopciuchów" zatruwających powietrze na terenie województwa.

Radni Sejmiku Małopolski wydłużyli o dwa sezony grzewcze termin wymiany szkodliwych pieców "kopciuch

Rząd obiecywał, że węgla przed zimą nie zabraknie. Jak się okazuje, radny powiatowy Sebastian Mlak objechał składy opału w powiecie i świecą one pustkami. Polityk pyta premiera Morawieckiego, gdzie ten węgiel...

Rząd obiecywał, że węgla przed zimą nie zabraknie. Jak się okazuje, radny powiatowy Sebastian Mlak

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zawiązał w Radzie Miejskiej w Wadowicach "sojusz" na czele którego stanęli zaufani ludzie włodarza: Dorota Balak oraz Andrzej Hałat.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zawiązał w Radzie Miejskiej w Wadowicach "sojusz" na czele którego

Kalwarię Zebrzydowską odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rządu ds.  infrastruktury sportowej  Jacek Osuch. Władze gminy zaprezentowały  ostatnie inwestycje na stadionie Kalwarianki, rozmawiano też  o planach na najbliższe miesiące.

Kalwarię Zebrzydowską odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rząd

Młodzież Wszechpolska Andrychów zaprasza na spotkanie otwarte w wadowickiej kręgielni.

Młodzież Wszechpolska Andrychów zaprasza na spotkanie otwarte w wadowickiej kręgielni. Czytaj więce

W gminie Tomice szykują się wcześniejsze wybory. Co się stało?

W gminie Tomice szykują się wcześniejsze wybory. Co się stało? Czytaj więcej... Dodaj komentarz

Rada Miejska w Wadowicach nie przegłosowała uchwały przyznającej bon edukacyjny dla uczniów w gminie Wadowice, pomysłu z kampanii wyborczej obecnego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego sprzed czterech lat.

Rada Miejska w Wadowicach nie przegłosowała uchwały przyznającej bon edukacyjny dla uczniów w gminie

Rok temu powstał Służba Pomocy w Spytkowicach, grupa nastolatków, która w ramach wolontariatu pomaga mieszkańcom. Z okazji rocznicy postanowił spotkać się z nimi wójt Spytkowic Mariusz Krystian.

Rok temu powstał Służba Pomocy w Spytkowicach, grupa nastolatków, która w ramach wolontariatu pomaga

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński spotkał się z mieszkańcami ulicy Kościelnej w Choczni. Czy przeciwnicy jej rozbudowy dopięli swego i gmina odpuści swoje plany?

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński spotkał się z mieszkańcami ulicy Kościelnej w Choczni. Czy przeci

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński przypomniał sobie o swojej obietnicy wyborczej sprzed czterech lat. Chce, aby gmina wypłacała 500 złotych każdemu uczniowi w postaci bonu edukacyjnego. Chce na to zgody Rady Miejskiej w Wadowicach.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński przypomniał sobie o swojej obietnicy wyborczej sprzed czterech lat.

W maju Rada Miejska w Andrychowie przekazała na Ukrainę z gminnej kasy pomoc finansową w wysokości 42 tysięcy złotych. Wiadomo już na co je wydano za wschodnią granicą.

W maju Rada Miejska w Andrychowie przekazała na Ukrainę z gminnej kasy pomoc finansową w wysokości 42

Czy w powiecie wadowickim w końcu uda się zrobić porządek z transportem publicznym? Władze powiatu wadowickiego przy pomocy opracowanego  "planu transportowego" chcą w końcu rozwiązać tą kwestię. Wkrótce zajmie się nim Rada Powiatu.

Czy w powiecie wadowickim w końcu uda się zrobić porządek z transportem publicznym? Władze powiatu w

W najbliższych dniach odbędą się konsultację, podczas których mieszkańcy będą mogli zabrać głos w sprawie przywrócenie Lanckoronie utraconych 89 lat temu praw miejskich. Gmina przygotowała stosowny dokument, w którym odpowiada na istotne pytania z tym związane.

W najbliższych dniach odbędą się konsultację, podczas których mieszkańcy będą mogli zabrać gło

W Andrychowie przy ulicy Fabrycznej, na terenie byłej kotłowi, na której składowane są od jakiegoś czasu odpady (gruz i asfalt) odbył się protest mieszkańców, którzy nie zgadzają się z takim składowiskiem.

W Andrychowie przy ulicy Fabrycznej, na terenie byłej kotłowi, na której składowane są od jakiegoś

Mimo protestu kilkuset osób, gmina Wadowice złożyła wniosek o pozwolenie na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów na pograniczu Wadowic i Tomic.

Mimo protestu kilkuset osób, gmina Wadowice złożyła wniosek o pozwolenie na budowę Punktu Selektywne

Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata zwrócił się z apelem do prezydenta,  premiera, ministra zdrowia oraz posłów o zmianę w ustawie, która pozwoliłaby, takim dzieciom jak Zosia ze Skawinek czy Oliwierek z Wadowic uzyskać refundację na lek na SMA.

Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata zwrócił się z apelem do prezydenta,  premiera, ministra zdrowi

Wadowicki Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci tych wszystkich, którzy przed 42 laty walczyli o odzyskanie wolności i niepodległej Polski.

Wadowicki Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci

Gmina Lanckorona wyznaczyła miejsca i terminy konsultacji, podczas których mieszkańcy będą mogli zabrać głos w sprawie przywrócenie Lanckoronie utraconych 89 lat temu praw miejskich. To kolejne starania samorządowców w ostatnich latach w tym kierunku.

Gmina Lanckorona wyznaczyła miejsca i terminy konsultacji, podczas których mieszkańcy będą mogli zab