Znany i ceniony za swój dowcip i kreskę rysownik i satyryk Andrzej Mleczko przyozdobi swoimi rysunkami ławki na zrewitalizowanej alei między dworcem kolejowym a rynkiem. Miasto podpisało w tej sprawie kontrakt z artystą.

Znany i ceniony za swój dowcip i kreskę rysownik i satyryk Andrzej Mleczko przyozdobi swoimi rysunkami

Grasujące wokół domów dziki niszczące pobocze i tereny wokół domów mocno dają się we znaki mieszkańcom Ponikwi. Problemem nie chce się zająć ani gmina ani lokalne koło łowieckie

Grasujące wokół domów dziki niszczące pobocze i tereny wokół domów mocno dają się we znaki mies

Po Wadowicach, również Kalwaria Zebrzydowska wybudowała swoją tężnię solankową, która powstała obok  placu zabaw przy ulicy Jagiellońskiej. Została połączona z placem zabaw, tworząc jednolity kompleks rekreacyjny.  

Po Wadowicach, również Kalwaria Zebrzydowska wybudowała swoją tężnię solankową, która powstała

Rada Rodziców, dyrektor oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach zapraszają wszystkie dzieci z całymi rodzinami  na piknik rodzinny.

Rada Rodziców, dyrektor oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach zapraszają wszystkie dzie

Już w ten weekend oficjalne zakończenie sezonu zbiórek charytatywnych Turbo Pomoc 2022. Podczas wydarzenia będą  zbierane pieniądze  dla Oliwierka chorego na SMA oraz na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych w Jawiszowicach

Już w ten weekend oficjalne zakończenie sezonu zbiórek charytatywnych Turbo Pomoc 2022. Podczas wydarz

Przy przejściu dla pieszych pod kościołem świętego Piotra postawiono słupki. Powstrzyma to kierowców jeżdżących po pasach i stwarzających niebezpieczne sytuacje dla pieszych?

Przy przejściu dla pieszych pod kościołem świętego Piotra postawiono słupki. Powstrzyma to kierowc

Jesień i zima  przed nami, czyli rusza sezon grzewczy. Zarządcy bloków  przypominają o napełnianiu instalacji grzewczej wodą i jej odpowietrzeniu. Ze względu na potężne podwyżki, ten może on być mocnym obciążeniem finansowym dla sporej ilości mieszkańców...

Jesień i zima  przed nami, czyli rusza sezon grzewczy. Zarządcy bloków  przypominają o napełnianiu

Przez kilka dni w Małopolsce, również w powiecie wadowickim prowadzona będzie jesienne ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie. W tym czasie trzeba zachować ostrożność w czasie pobytu na polach, wąwozach oraz jarach i nie wchodzić na teren lasu.

Przez kilka dni w Małopolsce, również w powiecie wadowickim prowadzona będzie jesienne ochronne szcze

We wrześniu na wadowickim rynku szykuje się Rodzinny Piknik Strażacki z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Przygotowano sporo atrakcji, skupionych właśnie na udzielaniu pierwszej pomocy.

We wrześniu na wadowickim rynku szykuje się Rodzinny Piknik Strażacki z okazji Światowego Dnia Pierws

Od kilku dni na Zaskawiu można zauważyć samotnego yorka. Czyja zguba?

Od kilku dni na Zaskawiu można zauważyć samotnego yorka. Czyja zguba? Czytaj więcej... 6 komentarzy

Wójt Lanckorony prosi mieszkańców o zdjęcia cmentarza w związku z opracowywaniem projektu, dotyczącego remontu tutejszej nekropolii.

Wójt Lanckorony prosi mieszkańców o zdjęcia cmentarza w związku z opracowywaniem projektu, dotycząc

7-letnia mieszkanka gminy Kalwaria Zebrzydowska trafiła do półfinału Mam Talent! w programie TVN. Tak pięknie zatańczyła, że przedstawiciel jury Jan Kliment wcisnął „złoty przycisk”.

7-letnia mieszkanka gminy Kalwaria Zebrzydowska trafiła do półfinału Mam Talent! w programie TVN. Tak

Działająca od prawie roku Służba Pomocy w Spytkowicach pomagająca i wspierająca mieszkańców w różnych działaniach marzy o zakupie quada, który przydałby się jako dogodny środek transportu dla wolontariuszy.

Działająca od prawie roku Służba Pomocy w Spytkowicach pomagająca i wspierająca mieszkańców w ró

W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z atrakcyjnymi nagrodami. Tym razem w Gierałtowicach. Będzie na co popatrzeć! W tym roku po raz pierwszy na maszynach pojawią się panie!

W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z at

Na ulicy Podstawie w Wadowicach zamontowano kilka progów zwalniających. Uspokoi to ruch na tej trasie, którą od jakiegoś czasu kierowcy wykorzystują do objazdów korków na krajówce?

Na ulicy Podstawie w Wadowicach zamontowano kilka progów zwalniających. Uspokoi to ruch na tej trasie,

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie, w której można ocenić doświadczenie związane z pobytem w wadowickim szpitalu a tym samym na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie, w której mo

Z tygodnia na tydzień schody przy kościele świętego Piotra w Wadowicach, łączące aleje Wolności z Zieloną i Podgórską są w coraz gorszym stanie. Jak alarmują mieszkańcy, kiedyś dość na nich może do tragedii.

Z tygodnia na tydzień schody przy kościele świętego Piotra w Wadowicach, łączące aleje Wolności z

W Jaroszowicach w okolicach mostu drogowego prężnie rozwija się turystyka wypoczynkowa w postaci powstających tutaj jak grzyby po deszczy domków letniskowych i przyczep kempingowych. Część mieszkańców tej miejscowości skarży się jednak na pewien śmierdzący problem...

W Jaroszowicach w okolicach mostu drogowego prężnie rozwija się turystyka wypoczynkowa w postaci powst

Finansowanie przez banki wydatków związanych z budowaniem domu lub zakupieniem własnego mieszkania może być jedyną opcją, by takową nieruchomość posiadać. Dlatego też kredyty hipoteczne są bardzo popularną formą dotowania osób prywatnych. Mimo wygody spłaty w ratach na określonych warunkach, przez cały okres oddawania zadłużenia jest możliwość wystąpienia zmian na rynku, które nie zawsze da się przewidzieć. W tym celu warto nadwyżki budżetowe przeznaczać na nadpłaty zobowiązań.

Finansowanie przez banki wydatków związanych z budowaniem domu lub zakupieniem własnego mieszkania mo

Od lat kładka nad potokiem Kleczanka w Kleczy Górnej jest ze względu na tragiczny stan, otaśmowana i wyłączona z użycia. Mieszkańcy od lat nie mogą doprosić się od gminy Wadowice nowej przeprawy.

Od lat kładka nad potokiem Kleczanka w Kleczy Górnej jest ze względu na tragiczny stan, otaśmowana i