Straż Graniczna przypomina w szystkim, którzy wybierają się na wakacje:ważny dowód osobisty lub paszport to dokumenty niezbędne podczas zagranicznych podróży.

Straż Graniczna przypomina w szystkim, którzy wybierają się na wakacje:ważny dowód osobisty lub pas

Miejski bus, trzech 10-12 latków, którzy nie za bardzo potrafili się zachować. Czytelnik naszego portalu opisuje żenującą sytuację jakiej był świadkiem i apeluje do rodziców i nauczycieli a przede wszystkim do młodzieży o zwrócenie uwagi na problem.

Miejski bus, trzech 10-12 latków, którzy nie za bardzo potrafili się zachować. Czytelnik naszego port

Organizatorzy Beskidzkiej Trójki, czyli cyklu zawodów biegowych, rezygnują z jednorazowych kubeczków podczas swoich imprez. Doskonała decyzja, w ich ślady powinni iść też inni.

Organizatorzy Beskidzkiej Trójki, czyli cyklu zawodów biegowych, rezygnują z jednorazowych kubeczków

Judyta Kosek z Andrychowa to kolejna osoba, która podarowała swoje włosy fundacji Rak'n'Roll, wspierając tym samym akcję Daj Włos. Może ktoś z Was też się zdecyduje?

Judyta Kosek z Andrychowa to kolejna osoba, która podarowała swoje włosy fundacji Rak'n'Roll, wspieraj

Samochód pozostawiony nawet w cieniu ale przy działaniu wysokiej temperatury powietrza nagrzewa się i zamienia się w istne terrarium w kilka minut. Policja apeluje: nie zostawiajcie w samochodzie dziecka, osoby starszej, zwierzaka – nikogo! Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii.

Samochód pozostawiony nawet w cieniu ale przy działaniu wysokiej temperatury powietrza nagrzewa się i

Są niemym świadkiem historii. Często leżą gdzieś zapomniane, od czasu do czasu wyciągnięte przywołują wspomnienia. Stare fotografie. Dzięki nim możemy m.in. przypomnieć sobie jak wyglądały kiedyś Wadowice. Zapraszamy na kolejną część cyklu "Wadowice na starej fotografii".

Są niemym świadkiem historii. Często leżą gdzieś zapomniane, od czasu do czasu wyciągnięte przywo

Na wadowickim rynku stanęły kurtyny wodne, utworzone ze zraszaczy ogrodowych. To pomysł Urzędu Miejskiego w Wadowicach, który, jak uczy doświadczenie z poprzednich lat, przyda się w nadchodzące upały...

Na wadowickim rynku stanęły kurtyny wodne, utworzone ze zraszaczy ogrodowych. To pomysł Urzędu Miejsk

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z OSP Wadowice wraz z zaprzyjaźnionymi jednostkami zachęcają do udziału w zbiórce upominków. Zostaną one przekazane dzieciom i ich rodzicom lub opiekunom, przebywającym  na oddziałach szpitalnych.

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z OSP Wadowice wraz z zaprzyja

Na ulicy Legionów w Wadowicach został znaleziony pies w typie labradora o czarnym umaszczeniu. Ktoś mógłby pomóc w odnalezieniu właściciela, bądź chciałby adaptować zwierzaka?

Na ulicy Legionów w Wadowicach został znaleziony pies w typie labradora o czarnym umaszczeniu. Ktoś m

W niedzielę (02.06) o godzinie 14.30 na placu przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach przy ulicy Dworskiej 9 (byłe gimnazjum) odbędzie się Dzień Dziecka, organizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z innymi organizacjami funkcjonującymi na terenie Tomic.

W niedzielę (02.06) o godzinie 14.30 na placu przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach przy ulic

W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, znowu zawyją syreny alarmowe. Wiemy z jakiego powodu.

W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, znowu zawyją syreny alarmowe. Wiemy z jakiego powodu.

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych. Po raz kolejny zachęca również do wzięcia udziału w zawodach biegowych Bieguś Kalwaryjski.

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowało sporo a

Jeszcze niedawno był tu plac budowy, teraz jest przyjemnie i kolorowo: w Radoczy, na powstającym centrum rekreacyjnym zainstalowano  elementy małej architektury - placu zabaw, siłowni zewnętrznej i widowni. Wkrótce otwarcie.

Jeszcze niedawno był tu plac budowy, teraz jest przyjemnie i kolorowo: w Radoczy, na powstającym centru

Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy tuż za płotem mieszkańców odwiedzających swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Wadowicach. Kiedy ktoś z tym zrobi porządek?

Butelki, resztki zniczy, śmieci, kwiaty a nawet resztki uszkodzonych nagrobków. Taki śmietnik straszy

Ktoś zna właściciela bądź chciałby adoptować takiego psiaka? Zwierzak błąka się w miejscowości Wysoka.

Ktoś zna właściciela bądź chciałby adoptować takiego psiaka? Zwierzak błąka się w miejscowości

Fantazyjne porzucenia, zastawianie chodników, parkowanie na trawnikach, wyjazdach z parkingów, drogach pożarowych.  Zapraszamy na kolejną porcję zdjęć "Mistrzów parkowania".

Fantazyjne porzucenia, zastawianie chodników, parkowanie na trawnikach, wyjazdach z parkingów, drogach

Dwa porzucone na ulicy Jasnej w Wadowicach słodkie szczeniaki (piesek i suczka) szukają nowego domu. Pomożecie?

Dwa porzucone na ulicy Jasnej w Wadowicach słodkie szczeniaki (piesek i suczka) szukają nowego domu. Po

Organizacja ratująca zwierzaki OTOZ Animals z Oświęcimia wrzuciła na Facebooka łapiący za serce film, w którym widać, jak niektórzy właściciele chowają swoje zwierzaki w fatalnych warunkach. Interweniowała policja, sprawą zajmie się prokuratura.

Organizacja ratująca zwierzaki OTOZ Animals z Oświęcimia wrzuciła na Facebooka łapiący za serce fil

Na terenie wadowickiego stadionu przy ulicy Błonie znaleziono suczkę labradora. Ktoś rozpoznaje swojego zwierzaka albo chciałby go adoptować?

Na terenie wadowickiego stadionu przy ulicy Błonie znaleziono suczkę labradora. Ktoś rozpoznaje swojeg

Na Osiedlu XX-lecia w Wadowicach znaleziono pieska w typie boksera. Poszukiwany jest właściciel, lub ktoś, kto przygarnąłby czworonoga. Pomożecie?

Na Osiedlu XX-lecia w Wadowicach znaleziono pieska w typie boksera. Poszukiwany jest właściciel, lub kt