Wadowickie Centrum Kultury zaprasza premierę  spektaklu  "Klucz" wadowickiego Teatru Próg.
Teatr Próg z nowym spektaklem. WCK zaprasza na premierę

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza premierę  spektaklu  "Klucz" wadowickiego Teatru Próg.

W niedzielę (9.10)  o godzinie 16:00 w sali kameralnej  Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Klucz" Teatru Próg. Słowo klucz ma wiele znaczeń, tak jak wiele jest rodzajów kluczy. Lubią się gubić i znajdywać. Zwykle są bardzo przydatne, chociaż bez dziurki od klucza byłyby kompletnie bezużyteczne. Paradoksalnie to one są tu kluczowe. A ile przez nią można podejrzeć. A my lubimy podglądać, obojętne czy to Fb, Insta, tiktok, … mając lub nie mając klucza do rozumienia tego co widzimy.

Znaczenia znikają ze zrozumieniem, a wyraz opuszcza słowo, kiedy zostajemy w pokoju sami. Wtedy najłatwiej się otworzyć. Choć aż gęsto od myśli, które coraz bardziej chaotyczne jak kurz unoszą się w powietrzu. Czasami nie jest łatwo być, tak po prostu sobą, mną, Tobą, Nami.

Ten spektakl to podglądanie, jak przez dziurkę od klucza, czterech osób bardzo różnych od siebie, nakrytych we własnym świecie, poszukujących. Być może właśnie klucza, do siebie, świata, do porozumiewania się. Teatr Próg posługuje się językami, które podświadomie rozumie, czuje - każdy z nas. Muzyka i gesty są wyrazem bez słów, wzroku, słuchu. Czasem potrzeba klucza by zobaczyć świat przez dziurkę od klucza. Taki paradoks.

Występują: D.Lipka, M.Rajda, K. Walenciak, N. Wykręt, reż.B. Nowakowski,

Wstęp bezpłatny!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.