Zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. W powiecie wadowickim wybieraliśm
Zakończyła się druga tura wyborów samorządowych

Zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. W powiecie wadowickim wybieraliśmy burmistrzów Andrychowa i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz wójta Spytkowic. Frekwencja była niższa niż dwa tygodnie temu.

W niedzielę (21.04) od godziny 7:00 do 21:00 w Polsce odbyła się  druga tura wyborów samorządowych w tych gminach, gdzie dwa tygodnie temu nie udało się wybrać w pierwszej turze prezydentów miast, burmistrzów i wójtów (żaden z kandydatów nie zdobył połowy głosów). Takich gmin w całym kraju było 748 i obejmowały one obszar kraju, na którym mieszka blisko 14 milionów Polaków.

Druga tura wyborów odbyła się także w trzech gminach powiatu wadowickiego: w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Spytkowicach. Do udziału w głosowaniu w uprawnionych było 56 755 mieszkańców powiatu wadowickiego. Frekwencja była niższa niż dwa tygodnie temu.

W Andrychowie starający się o reelekcję Tomasz Żak walczył o głosy z dotychczasową wicestarostą Beatą Smolec. W pierwszej turze na Tomasza Żaka oddano 7025 (43,5%) głosów, z kolei na Beatę Smolec - 4610 (28%).

W Kalwarii Zebrzydowskiej  o głosy wyborców wałczył dotychczasowy burmistrz Augustyn Ormanty (zdobył 3 131 głosów (40,93%)) z Tadeuszem Stelą, na którego w pierwszej turze głosowało 2 729 (35,65%) wyborców.

W Spytkowicach w drugiej turze zmierzył się  Krzysztof Byrski, który zdobył 2 060 (43,63%) głosów, z Markiem Gajowym, na którego głosowało w pierwszej turze 2048 osób (43,37%).

 

Frekwencja w powiecie wadowickim w drugiej turze wyborów do godziny 12:00:

 

Frekwencja w powiecie wadowickim w drugiej turze wyborów do godziny 17:00:

 

Pierwsze nieoficjalne wyniki powinniśmy poznać za kilka godzin, oficjalne z Państwowej Komisji Wyborczej, w poniedziałek (22.04) rano.

 

 (MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.