W niedzielę 29 stycznia zrobimy zakupy: to pierwsza z siedmiu  niedziel handlowych w 2023 roku.

W niedzielę 29 stycznia zrobimy zakupy: to pierwsza z siedmiu  niedziel handlowych w 2023 roku. Czytaj

Starostwo Powiatowe w Wadowicach podpisało umowę na wyburzenie budynków starego szpitala przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach. Wykonawca ma na to pół roku.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach podpisało umowę na wyburzenie budynków starego szpitala przy ulicy Ka

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok. Kilka milionów formularzy trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS. Deklaracje PIT będą wysyłane do końca lutego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok. Kilka milion

W 2010 roku na skutek intensywnych opadów sporo gminę Lanckorona spotkała tragedia: kilkadziesiąt osób straciło swoje domy w wyniku osuwisk. Wójt po 12 latach zaprasza do odkupowania ich starych działek przekazanych gminie.

W 2010 roku na skutek intensywnych opadów sporo gminę Lanckorona spotkała tragedia: kilkadziesiąt os

Gmina, dzięki budżetowi pozyskanemu z GDDKiA, doświetliła nowymi ledami przejścia dla pieszych na wadowickiej obwodnicy, ulicy Putka i Polnej. Będzie bezpieczniej?

Gmina, dzięki budżetowi pozyskanemu z GDDKiA, doświetliła nowymi ledami przejścia dla pieszych na wa

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach podsumował miniony rok. Jak wygląda bezrobocie w powiecie wadowickim?

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach podsumował miniony rok. Jak wygląda bezrobocie w powiecie wadowicki

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Wadowicach wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował blisko milion złotych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Wadowicach wzbogaciła się o nowy średni samochód

Budynki użyteczności publicznej w gminie Wieprz doczekają się przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszystko to dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Planowany termin ich oddania do użytku to październik 2024 roku.

Budynki użyteczności publicznej w gminie Wieprz doczekają się przydomowych oczyszczalni ścieków. Ws

Jeśli płatnik składek do 30 grudnia 2022 roku nie założył konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) lub nie upoważnił nikogo do profilu płatnika, ZUS utworzy mu profil techniczny do 31 stycznia tego roku. Wymaga on jednak aktywacji.

Jeśli płatnik składek do 30 grudnia 2022 roku nie założył konta na Platformie Usług Elektronicznyc

Beneficjenci „500+", którzy już je pobierają, nie powinny jeszcze składać wniosku na kolejny okres świadczeniowy. Można to zrobić od 1 lutego tego roku.

Beneficjenci „500+", którzy już je pobierają, nie powinny jeszcze składać wniosku na kolejny okres

Powiat wadowicki wesprze finansowo naprawę zniszczeń w remizie OSP Lgota, jakie powstały po pożarze, do jakiego doszło tutaj we wrześniu ubiegłego roku.

Powiat wadowicki wesprze finansowo naprawę zniszczeń w remizie OSP Lgota, jakie powstały po pożarze,

Od kilku miesięcy na wadowickich wodociągach sporo się dzieje. Wykonano nową sieć wodociągową i przebudowano drenaż ujęcia w Skawie. Jednocześnie trwa rozbudowa o nową halę z m.in. zbiornikiem pompowni. Przyjechały już tutaj też do niej nowe filtry.

Od kilku miesięcy na wadowickich wodociągach sporo się dzieje. Wykonano nową sieć wodociągową i pr

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z „Małego ZUS Plus”, powinni zgłosić się do 31 stycznia. Kto korzystał z ulgi w 2022 r. i nadal spełnia warunki, nie musi zgłaszać się ponownie w ZUS.

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z „Małego ZUS Plus”, powinni zgłosić

W sieci pojawiła się plotka o konieczności natychmiastowej wymiany bezterminowych praw jazdy. Starostwo Powiatowe w Wadowicach, organ, który wydaje takie dokumenty, uspokaja i dementuje te sensacje.

W sieci pojawiła się plotka o konieczności natychmiastowej wymiany bezterminowych praw jazdy. Starostw

ZUS w Wadowicach organizuje dyżur eksperta. Będzie można dowiedzieć się więcej na temat zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia. W tym samym dniu można skorzystać z webinarium dotyczącego elektronicznych form przekazywania dokumentów do ZUS.

ZUS w Wadowicach organizuje dyżur eksperta. Będzie można dowiedzieć się więcej na temat zasiłku ch

W związku  z remontem linii kolejowej nr 117 i likwidacją części przejazdów kolejowych, mieszkańcy Zawala i Tadeusza Kościuszki w Choczni i Wadowicach doczekali się nowej drogi do ich posesji.

W związku  z remontem linii kolejowej nr 117 i likwidacją części przejazdów kolejowych, mieszkańcy

Pracownicy jakich zawodów są poszukiwani  a których jest za dużo na rynku pracy? Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach opublikował barometr zawodów na 2023 rok dla powiatu wadowickiego.

Pracownicy jakich zawodów są poszukiwani  a których jest za dużo na rynku pracy? Powiatowy Urząd Pr

Z końcem roku stacjonarna redakcja i biuro ogłoszeń Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego w Wadowicach została zamknięta.

Z końcem roku stacjonarna redakcja i biuro ogłoszeń Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego w Wadowic

Koleje Małopolskie doczekały się kosztującego ponad 92 miliony złotych zaplecza technicznego. W uroczystym otwarciu zaplecza wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, ministra infrastruktury  oraz przedstawiciele kolei i wykonawców.

Koleje Małopolskie doczekały się kosztującego ponad 92 miliony złotych zaplecza technicznego. W uro

Stryszów rozpoczyna zapisy na badania termowizyjne budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy. Badania będą prowadzone przy użyciu kamery termowizyjnej – urządzenia służącego rejestracji i wizualizacji rozkładu temperatury na powierzchniach różnych obiektów.

Stryszów rozpoczyna zapisy na badania termowizyjne budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy.