Wiadomo już, kto poprowadzi bistro na nowym, odnowionym dworcu autobusowym w Wadowicach. Magistrat rozstrzygnął przetarg w tej sprawie.

Wiadomo już, kto poprowadzi bistro na nowym, odnowionym dworcu autobusowym w Wadowicach. Magistrat rozst

Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie wychowawcze wypłacane w kwocie 500 złotych zostanie podwyższone do 800 złotych. Nastąpi to automatycznie, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego dodatkowego wniosku.

Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie wychowawcze wypłacane w kwocie 500 złotych zostanie podwyższone d

Po wielomiesięcznym remoncie oddano oficjalnie do użytku wyremontowany budynek wadowickiego dworca kolejowego a w nim coś z czego najwięcej uciechy będą mieć najmłodsi, czyli SOWA. A co z tego wszystkiego będzie miał zwykły pasażer kolei?

Po wielomiesięcznym remoncie oddano oficjalnie do użytku wyremontowany budynek wadowickiego dworca kole

Mała Helenka z Wadowic walczy o sprawność nóżek: urodziła się z rzadką wadą. Potrzeba pieniędzy na opiekę i protezy. Pomóc dowolną kwotą może każdy!

Mała Helenka z Wadowic walczy o sprawność nóżek: urodziła się z rzadką wadą. Potrzeba pieniędzy

Gmina Andrychów dostanie 3,5 miliona złotych z Funduszu Autobusowego na utrzymanie w 2023 roku kursów autobusowych między Wadowicami a Andrychowem. Będzie ich więcej niż obecnie?

Gmina Andrychów dostanie 3,5 miliona złotych z Funduszu Autobusowego na utrzymanie w 2023 roku kursów

Niedawno zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Wszystko już tu funkcjonuje, ale dopiero teraz odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji i przeniesionych tutaj oddziałów.

Niedawno zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Wszyst

Od 2023 roku dostępna jest elektroniczna legitymacja emeryta-rencisty – mLegitymacja. Świadczeniobiorcy mogą się nią posługiwać, jeśli dodadzą ją w aplikacji mObywatel.

Od 2023 roku dostępna jest elektroniczna legitymacja emeryta-rencisty – mLegitymacja. Świadczeniobior

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zrezygnował z 8 miliardów złotych dotacji z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na 2023 rok.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zrezygnował z 8 miliardów złotych dotacji z budżetu państwa do Fun

W Choczni (gmina Wadowice) obok kościoła i cmentarza powstanie nowy bezpłatny parking dla samochodów.

W Choczni (gmina Wadowice) obok kościoła i cmentarza powstanie nowy bezpłatny parking dla samochodów.

Od 1 grudnia ZZOZ w Wadowicach zmienia zasady odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitalu. Wraca m.in. obowiązek dezynfekcji rąk i noszenia maseczek.

Od 1 grudnia ZZOZ w Wadowicach zmienia zasady odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitalu. Wraca m.in. obo

Vehicle Identification Number, czyli VIN, to obowiązkowy numer przypisany do pojazdu w trakcie jego produkcji. Nie zmienia się go na żadnym etapie użytkowania auta, dlatego umożliwia sprawdzenie, jak wyglądała dotychczasowa historia samochodu. W historii pojazdu można dzięki temu znaleźć kluczowe informacje, które pozwolą ocenić stan techniczny samochodu oraz poziom ryzyka, że auto zostało skradzione. Po numerze VIN policja sprawdza, czy znalazła pojazd, którego kradzież zgłoszono na komisariacie. Dowiedz się, jakie informacje pozwala uzyskać sprawdzenie numeru VIN.

Vehicle Identification Number, czyli VIN, to obowiązkowy numer przypisany do pojazdu w trakcie jego prod

Zakończyła się tegoroczna zbiórka wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Tomice. W sumie w ostatnim czasie zebrano tutaj ponad tysiąc ton tego rakotwórczego materiału.

Zakończyła się tegoroczna zbiórka wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Tomice. W sumie w o

Niedawno zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Za kilka dni odbędzie się  oficjalne otwarcie przeniesionych tutaj oddziałów.

Niedawno zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa o dwie kondygnacje wadowickiego szpitala. Za kil

W czwartek (30.11) mija termin na złożenie wniosku o dofinansowanie do wyprawki szkolnej, czyli „300+”. Dotychczas w Małopolsce ZUS wypłacił 127,1 miliona złotych tych świadczeń na przeszło 423,6 tysiąca dzieci.

W czwartek (30.11) mija termin na złożenie wniosku o dofinansowanie do wyprawki szkolnej, czyli „300+

Od 1 grudnia zmienią się kwoty graniczne przychodów. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które skończyły 60 i emerytów, którzy ukończyli 65 lat.

Od 1 grudnia zmienią się kwoty graniczne przychodów. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które

ZUS prostuje informację o  wyrównaniu świadczenia „500+” do kwoty 800 złotych od sierpnia do grudnia 2023 roku. To tzw. fake news.

ZUS prostuje informację o  wyrównaniu świadczenia „500+” do kwoty 800 złotych od sierpnia do gru

Nieodśnieżony parking, nieczynna winda i śmierdzący dramat w sanitariatach. Użytkownicy niedawno oddanego do użytku dworca autobusowego w Wadowicach żalą się nam na warunki.

Nieodśnieżony parking, nieczynna winda i śmierdzący dramat w sanitariatach. Użytkownicy niedawno odd

Tylko do 1 stycznia 2024 roku płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych za okres od stycznia 1999  do grudnia 2021 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o tym na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, gdzie płatnicy mogą spodziewać się wiadomości na swoich profilach.

Tylko do 1 stycznia 2024 roku płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych z

Od wielu miesięcy nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego czy busowego między Krakowem a Bielskiem przez Andrychów, Wadowice i Kalwarię. Pewne ruchy w tej sprawie zapowiada burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Od wielu miesięcy nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego czy busowego między Krakowem a Biels

Za tydzień  upływa termin na złożenie wniosku o „300+” z programu „Dobry Start”. Dotychczas w Małopolsce ZUS wypłacił łącznie 127,1 miliona złotych tych świadczeń.

Za tydzień  upływa termin na złożenie wniosku o „300+” z programu „Dobry Start”. Dotychczas