Urząd Miejski w Andrychowie rozstrzygnął pierwszy z dwóch przetargów na dokończenie rewitalizacji  Pańskiej Góry. Poprzedni wykonawca zrezygnował z prac i zszedł z placu budowy za obustronną zgodą.

Urząd Miejski w Andrychowie rozstrzygnął pierwszy z dwóch przetargów na dokończenie rewitalizacji 

Z kilkutygodniowym opóźnieniem mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach otrzymali w końcu rozliczenia kosztów ogrzewania z poprzedni sezon grzewczy. Opóźnienie było spowodowane atakiem na serwery firmy zewnętrznej, obsługujących rozliczenia.

Z kilkutygodniowym opóźnieniem mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach otrzymali w

Rusza kolejny turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Na czas służby zapewnia wynagrodzenie, zakwaterowanie, wyżywienie i możliwość zdobycia nowych umiejętności i podniesienia kwalifikacji.

Rusza kolejny turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Na czas służby zapewnia wynagrodzenie,

Cena bochenka chleba w jednej z najpopularniejszych wadowickich piekarni wynosi już 11 złotych. Tak drogo jeszcze nie było, a szykują się dalsze podwyżki nie tylko artykułów spożywczych.

Cena bochenka chleba w jednej z najpopularniejszych wadowickich piekarni wynosi już 11 złotych. Tak dro

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły dopuszczalną prędkość pociągów na linii nr 117 między Wadowicami a Andrychowem. Skróci to podróż o kilka minut. Trwa budowa łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej, po oddaniu jej do użytku skróci to jeszcze bardziej podróż na tej linii.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły dopuszczalną prędkość pociągów na linii nr 117 między

Stało się: po latach posuchy do Brzeźnicy i Spytkowic powróciły pociągi pasażerskie na linię nr 94 i to z grubej rury, bo w ramach  Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pierwsi pasażerowie nie kryją zadowolenia.

Stało się: po latach posuchy do Brzeźnicy i Spytkowic powróciły pociągi pasażerskie na linię nr 9

W Małopolsce jest już blisko 400 punktów – placówek medycznych i aptek – gdzie można zaszczepić się przeciwko grypie.

W Małopolsce jest już blisko 400 punktów – placówek medycznych i aptek – gdzie można zaszczepić

Rodzice i opiekunowie mają więcej czasu na wykorzystanie bonu turystycznego.

Rodzice i opiekunowie mają więcej czasu na wykorzystanie bonu turystycznego. Czytaj więcej... 2 kome

Dobra wiadomość dla sporej części mieszkańców Ponikwi. Jeden z dwóch przewoźników jeżdżących busami do tej miejscowości, który od 1 października miał zlikwidować połączenia, zadecydował o pozostaniu na linii. Ale warunkowo...

Dobra wiadomość dla sporej części mieszkańców Ponikwi. Jeden z dwóch przewoźników jeżdżących

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie w październiku i listopadzie organizują dla wszystkich chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie w październiku i listopadzie organizują dla wszystkich c

Od ponad miesiąc twa drugi etap przebudowy wadowickiego dworca autobusowego i budowy dwupoziomowego parkingu. Prace idą szybko, konstrukcja prezentuje się już całkiem wyraźnie.

Od ponad miesiąc twa drugi etap przebudowy wadowickiego dworca autobusowego i budowy dwupoziomowego park

W Andrychowie sukcesem zakończył się "projekt autobusowy" czyli rozliczenie uruchomienia gminnej komunikacji: zakup busów, budowa zajezdni i przystankowej infrastruktury.

W Andrychowie sukcesem zakończył się "projekt autobusowy" czyli rozliczenie uruchomienia gminnej komun

Osobom, które skończyły sto lat przysługuje comiesięczne tzw. świadczenie honorowe. W Małopolsce ZUS wypłaca 145 takich wyjątkowych świadczeń. Od marca 2022 roku wynosi ono 4 944,79 zł brutto.

Osobom, które skończyły sto lat przysługuje comiesięczne tzw. świadczenie honorowe. W Małopolsce Z

Gmina Wadowice podpisała umowę na budowę  drogi za papiernią i Maspeksem, drugiego etapem północnej obwodnicy miasta. Powstanie tu nie tylko nowa ulica z chodnikiem ale też i odcinek trasy rowerowej Velo Skawa.

Gmina Wadowice podpisała umowę na budowę  drogi za papiernią i Maspeksem, drugiego etapem północne

Po trwających ponad tydzień naprawie kotła, elektrociepłownia Andrychów wznowiła dostawy ciepłej wody do kilku tysięcy mieszkańców.

Po trwających ponad tydzień naprawie kotła, elektrociepłownia Andrychów wznowiła dostawy ciepłej w

Zła wiadomość dla sporej części mieszkańców Ponikwi. Jeden z dwóch przewoźników jeżdżących busami do tej miejscowości od 1 października zawiesza przewozy.

Zła wiadomość dla sporej części mieszkańców Ponikwi. Jeden z dwóch przewoźników jeżdżących b

Czy po latach posuchy do Brzeźnicy i Spytkowic od 1 października powrócą pociągi pasażerskie na linię nr 94 i to z grubej rury, bo w ramach  Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Znamy rozkłady jazdy i cennik.

Czy po latach posuchy do Brzeźnicy i Spytkowic od 1 października powrócą pociągi pasażerskie na lin

"Polski ład" chyba dotknął też Kościół, bo arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret, według którego wszystkie podległe Archidiecezji Krakowskiej parafię będą płacić podatek od przychodów, tzw. "dziesięcinę".

"Polski ład" chyba dotknął też Kościół, bo arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret, według k

Każdy uprawniony emeryt i rencista otrzymał już czternastą emeryturę z ZUS Ostatnią transzę wypłat kolejnego w 2022 roku dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego zakład przekazał 20 września. W Małopolsce wypłacono ponad 613 tysięcy „czternastek” na łączną kwotę 739 milionów złotych.

Każdy uprawniony emeryt i rencista otrzymał już czternastą emeryturę z ZUS Ostatnią transzę wypła

Tysiące mieszkańców w powiecie wadowickim w końcu doczekało się. Jak poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, 181 gmin w województwie otrzymało w końcu pieniądze na wypłatę tzw. dodatków węglowych.

Tysiące mieszkańców w powiecie wadowickim w końcu doczekało się. Jak poinformował Małopolski Urz