Jak zapowiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, gmina Wadowice bierze się za budowę nowych mostów: w Choczni, Kaczynie i Zawadce.

Jak zapowiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, gmina Wadowice bierze się za budowę nowych most

Spółka Empol ponownie będzie odbierać i gospodarować odpadami mieszkańców gminy Wadowice? Na to wygląda: do ogłoszonego przez Urząd Miejski w Wadowicach kolejnego przetargu zgłosiła się jedynie ta firma.

Spółka Empol ponownie będzie odbierać i gospodarować odpadami mieszkańców gminy Wadowice? Na to wy

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, radni jednogłośnie przekazali nowej gminnej spółce AEC 1,5 miliona złotych z budżetu gminy. Nowe przedsiębiorstwo ma uratować mieszkańców Andrychowa przed utratą ciepła i prądu.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, radni jednogłośnie przekazali nowej gminnej s

Co dalej z południową obwodnicą Wadowic? Wygląda na to, że wadowiczanie jeszcze długo poczekają...

Co dalej z południową obwodnicą Wadowic? Wygląda na to, że wadowiczanie jeszcze długo poczekają...

Dobiega końca kolejny etap modernizacji dróg wiejskich w gminie Wadowice. Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego wyremontowano osiem odcinków dróg dojazdowych w  Babicy, Barwałdzie Dolnym, Gorzeniu Dolnym, Jaroszowicach, Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej i Wysokiej.

Dobiega końca kolejny etap modernizacji dróg wiejskich w gminie Wadowice. Dzięki dotacji z Urzędu Mar

Budynki starego szpitala w Wadowicach zostaną wystawione na sprzedaż. Ich właściciel, Starostwo Powiatowe w Wadowicach, liczy na 5 milionów złotych.

Budynki starego szpitala w Wadowicach zostaną wystawione na sprzedaż. Ich właściciel, Starostwo Powia

W Małopolsce papierowe zwolnienia lekarskie stanowią już tylko niecałe 0,02% zwolnień elektronicznych. Od początku grudnia ubiegłego roku do końca lipca tego roku lekarze w naszym województwie wystawili niemal 1,3 miliona e-ZLA.

W Małopolsce papierowe zwolnienia lekarskie stanowią już tylko niecałe 0,02% zwolnień elektronicznyc

Znany samorządowiec Mirosław Nowak został prezesem powołanej niedawno przed Radę Miejską w Andrychowie sp[ółki komunalnej AEC spółka z o.o. Będzie ona dostarczać ciepło dla mieszkańców miasta nad Wieprzówka.

Znany samorządowiec Mirosław Nowak został prezesem powołanej niedawno przed Radę Miejską w Andrycho

Wkrótce rozpoczyna się  sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach. To ostatni moment na sprawdzenie stanu instalacji oraz wymianę nieefektywnego i nieekologicznego kotła. Jak się za nią zabrać?

Wkrótce rozpoczyna się  sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i noce oznaczają konieczność urucho

Od września ubiegłego roku trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za kwotę 29 800 000 złotych wykonuje firma Erbet z Nowego Sącza. Zobaczcie jak to wygląda po prawie roku budowy.

Od września ubiegłego roku trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za

15 sierpnia wielkie otwarcie Parkowej Galicjanki w wyremontowanym obiekcie dawnego schroniska i harcówki w Parku Miejskim. Jak zapowiada właściciel, ośmiorniczek w Parkowej nie będzie, będą za to inne atrakcje...

15 sierpnia wielkie otwarcie Parkowej Galicjanki w wyremontowanym obiekcie dawnego schroniska i harcówki

Mieszkańcy Małopolski, głosujący w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, będą mieli do dyspozycji  26 lokalizacji z urnami, gdzie będzie można wrzucić wypełnioną papierową kartę do głosowania. Jedna z nich znajdzie się też w wadowickim magistracie.

Mieszkańcy Małopolski, głosujący w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, bę

Od sierpnia zaczyna obowiązywać nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która gwarantuje zwolnienie z PIT z przychodów z pracy oraz umów zleceń. Ulga obejmie podatników w wieku do 26 lat. W Małopolsce skorzysta na tym nawet 188 tysięcy osób.  

Od sierpnia zaczyna obowiązywać nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która gwa

Trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę 18,5 miliona listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Ostatnie listy powinny dotrzeć do klientów ZUS w najbliższą środę (14.08).

Trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę 18,5 mil

ZUS coraz skuteczniej wychwytuje nieprawidłowości w zakresie wystawiania i korzystania ze zwolnień lekarskich. W pierwszym półroczu 2019 roku małopolskie oddziały ZUS zakwestionowały świadczenia chorobowe na kwotę blisko trzykrotnie wyższą niż w analogicznym okresie w 2017 roku.

ZUS coraz skuteczniej wychwytuje nieprawidłowości w zakresie wystawiania i korzystania ze zwolnień lek

W czwartek (8.08) w Andrychowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Na wniosek burmistrza Tomasza Żaka podjęto decyzję o powołaniu nowej spółki, która ma przejąć zadłużoną elektrociepłownię, która popadła w długi.

W czwartek (8.08) w Andrychowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Na wniosek burmistrza Tom

Gmina Mucharz zgłosiła w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej znak towarowo słowno-graficzny "Jezioro Mucharskie".

Gmina Mucharz zgłosiła w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej znak towarowo słowno-graficzny

Zaniepokojeni pustymi półkami mieszkańcy Wadowic obawiają się likwidacji dwóch sklepów  Tesco przy Alei Matki Bożej Fatimskiej i Placu Bohaterów Westerplatte. Biuro prasowe sieci milczy w temacie, nieco więcej zdradzili nam pracownicy.

Zaniepokojeni pustymi półkami mieszkańcy Wadowic obawiają się likwidacji dwóch sklepów  Tesco prz

Do powiatu wadowickiego trafi kolejny nowoczesny ambulans. Umowę na mocy której będzie możliwy jej zakup, podpisali wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Do powiatu wadowickiego trafi kolejny nowoczesny ambulans. Umowę na mocy której będzie możliwy jej za

Sezon letni sprzyja większej liczbie wypadków przy pracy. Warto wiedzieć na jakie świadczenia z ZUS możemy liczyć, gdy dojdzie do takiego zdarzenia.

Sezon letni sprzyja większej liczbie wypadków przy pracy. Warto wiedzieć na jakie świadczenia z ZUS m