Dobra wiadomość dla mieszkańców Kleczy i Barwałdu. Po kilku latach doczekają się oni  nowej kładki nad potokiem Kleczanka,  która umożliwi im dostęp do szkoły, stacji kolejowej czy ośrodka zdrowia. Gmina Wadowice wyłoniła wykonawcę robót i wkrótce podpiszę z nim umowę na budowę nowej przeprawy.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Kleczy i Barwałdu. Po kilku latach doczekają się oni  nowej kład

Co tam słychać u jednostki EN61-001 czyli słynnego Pociągu Papieskiego? Sprawdziliśmy.

Co tam słychać u jednostki EN61-001 czyli słynnego Pociągu Papieskiego? Sprawdziliśmy. Czytaj więc

Do 5 czerwca prowadzący działalność gospodarczą mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne.  Wniosek w tej sprawie należy złożyć elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Do 5 czerwca prowadzący działalność gospodarczą mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty s

Gmina Tomice uruchomiła interaktywną mapę gminy (m.in. wyszukiwarki ulic). To przydatne narzędzie zarówno dla mieszkańców jak i urzędników czy geodetów.

Gmina Tomice uruchomiła interaktywną mapę gminy (m.in. wyszukiwarki ulic). To przydatne narzędzie zar

Od czerwca wzrastają kwoty graniczne przychodów. To oznacza, że renciści i wcześniejsi emeryci będą mogli więcej dorobić do świadczeń. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które skończyły 60 lat i emerytów, którzy ukończyli 65 lat.

Od czerwca wzrastają kwoty graniczne przychodów. To oznacza, że renciści i wcześniejsi emeryci będ

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach, przez dwa dni Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach, przez dwa dni Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów b

Krakowski Park Technologiczny wspólnie z władzami Wadowic zaprasza do Wadowickiego Centrum Kultury na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców pod hasłem Spotkajmy się w Polskiej Strefie Inwestycji.

Krakowski Park Technologiczny wspólnie z władzami Wadowic zaprasza do Wadowickiego Centrum Kultury na s

Blisko 659 tysięcy płatników przesłało już zweryfikowany wniosek o zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej, na łączną kwotę ponad 1,2 miliarda złotych. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie tego dokumentu przez PUE ZUS tylko do 1 czerwca.

Blisko 659 tysięcy płatników przesłało już zweryfikowany wniosek o zwrot nadpłaconej składki zdro

Już za kilka tygodni rozpocznie się wydawanie 2059 tabliczek z nowymi adresami dla mieszkańców: Barwałdu Dolnego, Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej, Stanisławia Górnego i Wysokiej. To pokłosie ostatniego zamieszania z listonoszami Poczty Polskiej, skarżących się na bałagan w adresach.

Już za kilka tygodni rozpocznie się wydawanie 2059 tabliczek z nowymi adresami dla mieszkańców: Barwa

Hulajnogi elektryczne w Andrychowie, uruchomione niedawno przez jedną z firm, nie mają łatwo. Ich użytkownicy zostawiają je gdzie popadnie, pod mostem, na ulicach, nawet... w Wieprzówce. Nie mówiąc już o tym, że jeżdżą na nich po pijaku. Czy tak to powinno wyglądać?

Hulajnogi elektryczne w Andrychowie, uruchomione niedawno przez jedną z firm, nie mają łatwo. Ich uży

Poczta Polska grozi, że nie będzie dostarczać listów do niektórych budynków w Barwałdzie Dolnym, Kleczy Dolnej oraz Kleczy Górnej. Wszystko przez zmianę adresów i lekceważenie mieszkańców obowiązków z tego wynikłych. O co chodzi?

Poczta Polska grozi, że nie będzie dostarczać listów do niektórych budynków w Barwałdzie Dolnym, K

Nikogo już nie dziwi, że to tata zostaje z dzieckiem w domu a mama pracuje. Od wielu lat urlopy tzw. ojcowski (potocznie nazywany tacierzyńskim) i dzielenie wychowawczego z mamą są wśród ojców coraz bardziej popularne. Jak będzie w tym roku? Czy ostatnia zmiana przepisów jeszcze bardziej wpłynie korzystnie na opiekę nad maluszkiem i czy rodzice skorzystają na wprowadzonych w kwietniu rozwiązaniach dowiemy się za kilka miesięcy.

Nikogo już nie dziwi, że to tata zostaje z dzieckiem w domu a mama pracuje. Od wielu lat urlopy tzw. oj

Inwestor z Andrychowa, z branży metalowej, wygrał przetarg na koleje działki w andrychowskiej strefie ekonomicznej.

Inwestor z Andrychowa, z branży metalowej, wygrał przetarg na koleje działki w andrychowskiej strefie

Wadowicki szpital organizuje kolejny dzień otwarty Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, na który zaprasza przyszłych rodziców.

Wadowicki szpital organizuje kolejny dzień otwarty Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, na który za

Już ponad 2 tysiące osób podpisało się pod petycją do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w sprawie zwiększenia liczby kursów pociągów między Krakowem i Bielskiem przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów.

Już ponad 2 tysiące osób podpisało się pod petycją do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małop

Rozpoczęły się pracę rozbiórkowe nieczynnego od sześciu lat  pasażu handlowego w centrum Andrychowa. Co tutaj powstanie?

Rozpoczęły się pracę rozbiórkowe nieczynnego od sześciu lat  pasażu handlowego w centrum Andrycho

Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nowy Dom”  w Radoczy zaprasza do współpracy chętne osoby, który chciałaby dołączyć do zespołu i podjąć pracę na stanowisku psychologa w placówce opiekuńczo-wychowawczej w pełnym wymiarze czasu pracy lub w ramach umowy zlecenie.

Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nowy Dom”  w Radoczy zaprasza do współpracy chęt

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki wadowicki Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżur telefoniczny. Specjalista ZUS odpowie na pytania o zmiany w zasiłku macierzyńskim.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki wadowicki Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżur te

Gmina Mucharz podpisała umowę na rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba, która  ma zapewnić większy pobór wody z ujęcia, lepszą jakość wody a także większe możliwości jej magazynowania.

Gmina Mucharz podpisała umowę na rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świn

Od wielu miesięcy trwa, nieco opóźniona, przebudowa należącego  do gminy budynku wadowickiego dworca kolejowego. Prace idą bardzo sprawnie, widać już pierwsze efekty. Kiedy wszystko ma być gotowe i co się tutaj znajdzie?

Od wielu miesięcy trwa, nieco opóźniona, przebudowa należącego  do gminy budynku wadowickiego dworc