Zakończyły się już praktycznie prace związane z remontem domu przedpogrzebowego z kaplicą stojące obok cmentarza komunalnego przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach. Miasto czeka jeszcze tylko na dostawę oraz montaż głównych drzwi i będzie mogło otworzyć obiekt na nowo.

Zakończyły się już praktycznie prace związane z remontem domu przedpogrzebowego z kaplicą stojące

Od 1 czerwca zmienią się kwoty graniczne przychodów. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które skończyły 60 i emerytów, którzy ukończyli 65 lat.

Od 1 czerwca zmienią się kwoty graniczne przychodów. Limity w dorabianiu nie dotyczą emerytek, które

Rozpoczęły się prace związane z wyburzeniem budynków po byłej restauracji Ogrodowa w pobliżu wadowickich plant. Obiekt został zamknięty 8 lat temu, od tego czasu popadł w ruinę. Właściciele zdecydowali się oczyścić teren.

Rozpoczęły się prace związane z wyburzeniem budynków po byłej restauracji Ogrodowa w pobliżu wadow

Na Wiśle w Jankowicach (powiat chrzanowski) powstała zastępcza przeprawa na czas remontu mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 781. To trasa, z której intensywnie korzystają  kierowcy również z powiatu wadowickiego.

Na Wiśle w Jankowicach (powiat chrzanowski) powstała zastępcza przeprawa na czas remontu mostu w ciąg

To mamy częściej korzystają z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Z macierzyńskiego w 2023 r. w regionie korzystało niemal 27,2 tysiąca kobiet, a tylko 639 mężczyzn. Natomiast zasiłek za urlop rodzicielski w tym okresie otrzymało niemal 35,3 tysiąca kobiet i 2,1 tysiąca mężczyzn - wynika ze statystyk ZUS.

To mamy częściej korzystają z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Z macierzyńskiego w 2023 r.

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia  podpisał umowy z siedmioma nowymi placówkami, gdzie przyszłe mamy mogą wykonać badania prenatalne. Wśród nich są też Wadowice.

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia  podpisał umowy z siedmioma nowymi placów

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Wadowickiego a także komendant powiatowy PSP, st. bryg. Paweł Kwarciak wizytowali teren budowy nowej nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratunkowo-Gaśniczą. Ma być gotowa w przyszłym roku.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Wadowickiego a także komendant powiatowy PSP, st. bryg. Paweł Kwarciak

W wielu urzędach i szpitalach prężnie działają media społęcznościowe takie jak Instagram czy Facebook, które docierają skutecznie do mieszkańców. W przypadku wadowickiej lecznicy pojawiła się pewna nowość.

W wielu urzędach i szpitalach prężnie działają media społęcznościowe takie jak Instagram czy Face

Ważne info dla petentów. Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zmienia godziny pracy.

Ważne info dla petentów. Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zmienia godziny pracy. Czytaj więcej

Niemal 34 tysięcy złotych to najwyższa emerytura w Małopolsce, którą wypłaca krakowski oddział ZUS. Najniższa zaś wynosi 26 groszy i jest wypłacana w Tarnowie.

Niemal 34 tysięcy złotych to najwyższa emerytura w Małopolsce, którą wypłaca krakowski oddział ZU

Z których stacji paliw w Wadowicach i okolicy najbardziej zadowoleni są klienci? Jeden z naszych czytelników postanowił to sprawdzić biorąc pod uwagę opinię w Google. Co się okazało?

Z których stacji paliw w Wadowicach i okolicy najbardziej zadowoleni są klienci? Jeden z naszych czytel

Siedmioletni Adaś Kudłacik z Roczyn od urodzenia walczy z wieloma przeciwnościami losu. Zarówno on jak i rodzice nie poddają się, zaś wielu ludzi dobrej woli nie zostawia ich w potrzebie. Pomóc małemu wojownikowi może każdy.

Siedmioletni Adaś Kudłacik z Roczyn od urodzenia walczy z wieloma przeciwnościami losu. Zarówno on ja

Do dziś burmistrz Bartosz Kaliński nie wybudował swojego utopijnego obiektu - Areny Wadowice, za to powiat wadowicki już od września ma oddać do użytku Gorzeń Arenę - nową halę sportową przy CKZiu nr 2 w Wadowicach oraz bliźniaczy obiekt przy ogólniaku w Andrychowie.

Do dziś burmistrz Bartosz Kaliński nie wybudował swojego utopijnego obiektu - Areny Wadowice, za to po

Do 20 maja część przedsiębiorców musi przekazać do ZUS rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok. Jeśli po rozliczeniu będzie nadpłata, to płatnikowi przysługuje jej zwrot. Warunkiem jest, aby nie miał zaległości składkowych ani nienależnie pobranych świadczeń z ubezpieczeń społecznych.

Do 20 maja część przedsiębiorców musi przekazać do ZUS rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok.

Gdzie najlepsze lody w Wadowicach i okolicy? Jak się okazuje, mieszkańcy mają wiele ulubionych miejsc i preferencji jeśli chodzi o ten specjał.

Gdzie najlepsze lody w Wadowicach i okolicy? Jak się okazuje, mieszkańcy mają wiele ulubionych miejsc

Sejm przyjął ustawę przesuwającą termin wdrożenia obowiązkowego KSeF do 1 lutego 2026 roku. W kolejnym etapie  procesu legislacyjnego Ministerstwo Finansów zaproponuje dwuetapowe wprowadzenie obowiązku.

Sejm przyjął ustawę przesuwającą termin wdrożenia obowiązkowego KSeF do 1 lutego 2026 roku. W kole

575 firm z województwa Małopolskiego złożyło wnioski o dofinansowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy.

575 firm z województwa Małopolskiego złożyło wnioski o dofinansowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społe

Mimo, że mija pół roku od oddania do użytku odnowionego dworca autobusowego w Wadowicach, nadal nie działa  zamontowana tutaj na parkingu  dwustanowiskowa stacja ładowania dla samochodów elektrycznych.

Mimo, że mija pół roku od oddania do użytku odnowionego dworca autobusowego w Wadowicach, nadal nie d

Agencja Mienia Wojskowego chce sprzedać stary budynek przy ulicy Lwowskiej 13, w którym mieściła się Komenda Powiatowa Policji. Kto chętny?

Agencja Mienia Wojskowego chce sprzedać stary budynek przy ulicy Lwowskiej 13, w którym mieściła się

Od jakiegoś czasu trwa remont mostu na kanale na Wiśle w Brzeźnicy. Kierowców czekają utrudnienia.

Od jakiegoś czasu trwa remont mostu na kanale na Wiśle w Brzeźnicy. Kierowców czekają utrudnienia.