Andrychowski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego. Mają tu powstać chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, groble a zbiornik ma pełnić funkcję retencyjne. Gmina pozyskała na ten cel 12 milionów dotacji.

Andrychowski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego. Mają tu

Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli szkół średnich. Do naszego powiatu trafi prawie 14,5 mln środków zewnętrznych, które będą wykorzystywane m.in. aby podnieść  kompetencje zawodowe i umiejętności ze szczególnymi potrzebami w edukacji zawodowej.

Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli szkół średnich. Do naszego powiatu trafi prawie 14,5 mln

GDDKiA podpisze porozumienie z gminą Wadowice w sprawie przebiegu południowej obwodnicy miasta, między rondem Generała Okulickiego a ulicą Zegadłowicza.

GDDKiA podpisze porozumienie z gminą Wadowice w sprawie przebiegu południowej obwodnicy miasta, między

W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zorganizowana została „Biała Niedziela”, któej hasłem przewodnim  była „Profilaktyka chorób cywilizacyjnych”. Przyciągnęła ona sporo mieszkańców.

W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zorganizowana została „Biała Niedziela”, któej

Od 15 października wchodzą w życie nowe, wyższe taryfy za dostarczanie ciepła do mieszkań przez gminną spółkę Termowad. Podwyżki wahają się od 8 do około 16,9%.

Od 15 października wchodzą w życie nowe, wyższe taryfy za dostarczanie ciepła do mieszkań przez gmi

W Hotelu Badura w Wadowicach odbyła się czwarta edycja Regionalnych Targów Ślubnych. Zainteresowani mogli znaleźć tam praktycznie wszystko co potrzeba, aby przygotować ten jeden z najważniejszych dni w życiu.

W Hotelu Badura w Wadowicach odbyła się czwarta edycja Regionalnych Targów Ślubnych. Zainteresowani m

Od początku października mieszkańcy gminy Wadowice płacą miesięcznie 14 złotych  od osoby za odbiór odpadów. Od poniedziałku (7.10) po zawirowaniach ze śmieciami, ponownie będzie odbierał je Empol.

Od początku października mieszkańcy gminy Wadowice płacą miesięcznie 14 złotych  od osoby za odbi

Po dziewięciu  latach, podczas którego druhowie z OSP Łaśnica nie mieli łatwo, w końcu doczekali się oni uroczystego otwarcia nowej remizy swojej jednostki.

Po dziewięciu  latach, podczas którego druhowie z OSP Łaśnica nie mieli łatwo, w końcu doczekali s

Mimo, że przepisy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niesamodzielnych obowiązują od 1 października, to oddziały ZUS w Małopolsce przekazały już pierwsze środki do wypłaty. Można już  składać wnioski również przez Internet.

Mimo, że przepisy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niesamodzielnych obowiązują od 1 paździer

Urząd Regulacji Energetyki przyznał już nowej spółce AEC z Andrychowa wszystkie niezbędne koncesje na wytwarzanie prądu, energii cieplnej, a także przesyłanie i obrót ciepłem. Koncesje przyznano do końca 2030 roku. To chyba koniec kryzysu energetycznego w gminie Andrychów.

Urząd Regulacji Energetyki przyznał już nowej spółce AEC z Andrychowa wszystkie niezbędne koncesje

Niecodzienna akcja miała miejsce wczoraj w ośrodku zarybieniowym w Świnnej Porębie: pracownicy Wód Polskich przenosili tutaj jesiotry ostronose z budynku wylęgarni do zewnętrznych stawów hodowlanych. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Niecodzienna akcja miała miejsce wczoraj w ośrodku zarybieniowym w Świnnej Porębie: pracownicy Wód P

Ważna informacja dla kierowców i mieszkańców tych okolic. W związku z pracami remontowymi, zostanie wyłączony około 2 kilometrowy odcinek drogi powiatowej Brody - Palcza.

Ważna informacja dla kierowców i mieszkańców tych okolic. W związku z pracami remontowymi, zostanie

Bilet na busa na dwóch różnych trasach z podobnym kilometrażem (mniej więcej 10 kilometrów) potrafi być droższy trzykrotnie. Nasz czytelnik nie może wyjść z podziwu nad lokalną komunikacją busową.

Bilet na busa na dwóch różnych trasach z podobnym kilometrażem (mniej więcej 10 kilometrów) potrafi

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało w końcu gminie Andrychów 3,5 miliona złotych dotacji z rządowego programu "Sportowa Polska" na... budowę wybudowanej już  krytej pływalni.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało w końcu gminie Andrychów 3,5 miliona złotych dotacji z rz

Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów a także wykład o zdrowiu. ZZOZ w Wadowicach organizuje "Białą Niedzielę". Ilość miejsc ograniczona!

Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów a także wykład o zdrowiu. ZZOZ w Wadowicach organizuj

Przebudowa ulic Lwowskiej i Sienkiewicza, rondo na Wenecji, budowa most na Skawie: w przyszłym roku  kierowców czekają ciężkie dni. W magistracie spotkali się wykonawcy, urzędnicy i przedstawiciele GDDKiA aby ustalić organizację ruchu, aby była jak najmniej uciążliwa.

Przebudowa ulic Lwowskiej i Sienkiewicza, rondo na Wenecji, budowa most na Skawie: w przyszłym roku  ki

Od października zmienia się stawka podatku dochodowego od osób fizycznych z 18 na 17% i zmniejsza się zaliczka na podatek z 46,33 na 43,76 złotych. Według ZUS, to oznacza realny zysk także dla świadczeniobiorców.

Od października zmienia się stawka podatku dochodowego od osób fizycznych z 18 na 17% i zmniejsza się

Dworzec autobusowy w Wadowicach czeka rozbudowa. Pojawi się tutaj nowy dwupiętrowy budynek stanowiący zaplecze, dwupiętrowy parking dla autobusów, samochodów i rowerów a także zatoka parkingowa. Gmina Wadowice ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie inwestycji.

Dworzec autobusowy w Wadowicach czeka rozbudowa. Pojawi się tutaj nowy dwupiętrowy budynek stanowiący

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą  się słynne targi meblowe. W dwóch pawilonach wystawienniczych swoje produkty zaprezentuje ponad stu wystawców. Do kupienia są tu szafy, szafki, biurka, łóżka, sofy czy stoły.

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą  się słynne targi meblowe. W dwóch pawilonach wystawienniczych swo

W Zebrzydowicach uroczyście otwarto  nowe boisko wielofunkcyjne i parking szkolny. W ostatnim roku gmina Kalwaria Zebrzydowska  dokonała tu  inwestycji o łącznej wartości ponad miliona złotych,  pozyskując 646 tysięcy złotych dotacji.

W Zebrzydowicach uroczyście otwarto  nowe boisko wielofunkcyjne i parking szkolny. W ostatnim roku gmin