W Andrychowie zorganizowano ćwiczenia strażaków On Tour In Andrychów. Wzięli w nich udział strażac
Wielkie strażackie ćwiczenia w Andrychowie

W Andrychowie zorganizowano ćwiczenia strażaków On Tour In Andrychów. Wzięli w nich udział strażacy z kilkunastu jednostek z regionu. Wielu mieszkańców przyglądało się działaniom.

W sobotę (20.04) Andrychów stał się areną ćwiczeń strażackich pod hasłem On Tour In Andrychów, zorganizowanych przez druhów z OSP Andrychów, którzy od kilku lat prowadzą w mieście nad Wieprzówką poligon szkoleniowy OSP.

W ćwiczeniach wzięli udział  strażacy z JRG Andrychów, OSP Roczyny, OSP Sułkowice Bolęcina, OSP Targanice Dolne, OSP Zagórnik, OSP Targanice Górne, OSP Rzyki, OSP Inwałd, OSP Sułkowice-Łęg, OSP Andrychów, OSP Wadowice, OSP Bulowice, OSP Gierałtowice, OSP Radziszów, OSP Maków Podhalański, OSP Białka, OSP w Skułach.

Ćwiczenia praktyczne zostały przeprowdzone w dwóch miejscach: na poligonie szkoleniowym OSP przy andrychowskim liceum w Andrychowie oraz na terenie strefy przemysłowej przy ulicy Biała Droga.

Strażacy m.in. poznali i doskonalili zasady gaszenia fotowoltaiki i pojazdów elektrycznych. To nowe wyzwanie, którym muszą podołać w ostatnich latach. Nie zabrakło także ratowania strażaków przez strażaków czy jazdy na quadach. Odbędą się też prezentację sprzętu i nowinek technicznych.

Całe wydarzenie było otwarte dla widowni i nie zabrakło wielu mieszkańców, którzy z zaciekawieniem przyglądali się strażackim działaniom.

(MG)
(zdjęcia: Beskidzki Informator Drogowy)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Obserwator 2024-04-20 17:51
1. Ten poligon OSP Andrychów działa od 13 maja 2023 roku a nie od kilku lat.
2. Z tymi wieloma mieszkańcami obserwującymi ćwiczenia to lekka przesada.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.