W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym zakończono prace związane z rozbudową nadbudowa
Radość w Stanisławiu. Cieszą się z nowej szkoły

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym zakończono prace związane z rozbudową nadbudowa i przebudową budynku szkolnego, w środę (15.05) dokonano oficjalnego otwarcia.  Jak wszyscy zgodnie podkreślili efekt jest imponujący.

Władze samorządowe Kalwarii Zebrzydowskiej inwestując w ostatnich latach w obiekty  szkolne i sportowe wychodzą z prostego założenia, że inwestycja w dzieci i młodzież jest najlepszą z możliwych inwestycji. Rozbudowa szkoły w Stanisławiu Dolnym jest kolejnym przykładem na potwierdzenie tego twierdzenia.

Mamy nową–starą szkołę. Piękny, solidny dach, wymienioną instalację wodno-kanalizacyjną i CO, zmodernizowaną kotłownię, wyremontowane dwie łazienki szkolne, nową część administracyjną, salę świetlicową, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne 3 pracownie: językową, fizyczno-chemiczną i biologiczno-geograficzną. W trakcie trwających prac remontowych wygospodarowaliśmy miejsce na czytelnię i gabinet pielęgniarki szkolnej. Odnowiona została także elewacja zewnętrzna. Dzięki ofiarności sponsorów, ludzi o wielkim sercu, wymalowano salę gimnastyczną, korytarze i sale lekcyjne – mówiła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym Dorota Kawaler.

Wzruszona dyrektor szkoły Dorota Kawaler, szczególnie mocno dziękowała burmistrzowi miasta Augustynowi Ormantemu, radnym Ewie Pacut i Tadeuszowi Wilkowi,  Joannie Filas, przygotowującej wniosek aplikacyjny na rozbudowę placówki, podkreślając, że to wielka radość i przywilej mieć takie osoby u swego boku.

W podobnych słowach mówiła o przyjaciołach z Brodów i Stanisławia Dolnego,  mając na myśli  dyrektorów Małgorzatę  Prażnowską i Marka Ziębe, dyrektorów i  nauczycieli,  którzy  szeroko otworzyli drzwi swoich szkół dla dzieci ze Stanisławia Dolnego na osiem miesięcy zapewniając bazę dydaktyczną, na czas remontu. Słowa uznania dyrektor skierowała też do nauczycieli, pracowników ze swojej placówki, a także do rodziców, którzy okazali pomoc i zrozumienie.

Oficjalnego otwarcia nowego budynku szkolnego w Stanisławiu Dolnym dokonali: burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, radna Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Ewa Pacut, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, przedstawiciel szkoły, rady rodziców i uczniowie.

Nastrój radości wypełnił też występ uczniów, którzy w zabawny sposób przypomnieli ostatnie miesiące w szkole, który  remontów. Odnowiona cześć szkoły została również poświęcona. W uroczystym otwarciu szkoły uczestniczyli Radni Rady Miejskiej, Dyrektorzy Szkół z terenu gminy,  osoby zaangażowane w realizację projektu, a także lokalna społeczność.

Przypomnijmy, wartość inwestycji łącznie z robotami budowlanymi wyniosła 1 mln 624 tys. zł, zadanie to dofinansowane zostało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości 985 tys. zł.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 lump 2019-05-17 15:47
jak widzę jedną osobę na zdjęciu to mnie diabli biorą
Cytować
+13 #2 פֿאָלקס שטימע 2019-05-17 16:45
Cytuję lump:
jak widzę jedną osobę na zdjęciu to mnie diabli biorą


Pytanie pomocnicze : chodzi może o foto nr 2 ? :P
Cytować
+2 #3 Marek 2019-05-17 17:50
Cytuję פֿאָלקס שטימע:
Cytuję lump:
jak widzę jedną osobę na zdjęciu to mnie diabli biorą


Pytanie pomocnicze : chodzi może o foto nr 2 ? :P

Nie. Chodzi o żółtą sukienkę :lol:
Cytować
+14 #4 Antypisior... 2019-05-17 18:19
Oczywiście jest i on Filipek K.. Pierwszy przydupas Pisuarów....
Cytować
+13 #5 JJJ 2019-05-17 18:39
Cytuję Antypisior...:
Oczywiście jest i on Filipek K.. Pierwszy przydupas Pisuarów....

Może F.K. sam zrobił ten remont, bo nie bardzo widzę powód, dla którego się tam lansuje. Na rynku było sporo pisuarów pewnie też zdążył. Z kolei dziwne, żeby zrobić rocznice urodzin JP II trzeba z poślizgiem 2 tygodni świętować Dzień Strażaka i oczywiście za kasę podatników prowadzić złodziejską kampanię wyborczą.
Cytować
-12 #6 PRAWDA 2019-05-17 20:49
Ludzie małej wiary. Przeczytajcie raz jeszcze artykuł: "Przypomnijmy, wartość inwestycji łącznie z robotami budowlanymi wyniosła 1 mln 624 tys. zł, zadanie to dofinansowane zostało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości 985 tys. zł."

Województwa Małopolskiego widzicie? I dlatego radny małopolskiego Sejmiku Filip Kaczyński jest na otwarciu szkoły po gruntownym remoncie reprezentując nie tylko siebie ale cały samorząd wojewódzki, bez którego nie byłoby tego remontu.
Cytować
+2 #7 Parcie na szkło 2019-06-01 16:31
Za niedługo będę bał się otworzyć lodówkę
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.