W tym konkursie startowało 156 szkół z całego województwa, w tym 31 z  rejonu Delegatury Kuratorium
Uczniowie z  wadowickiej szkoły zwycięzcami ciekawego projektu

W tym konkursie startowało 156 szkół z całego województwa, w tym 31 z  rejonu Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach. Tym bardziej cieszy fakt, że zwyciężyli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach zdobyła I miejsce w XII edycji małopolskiego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Podsumowanie tegorocznej edycji projektu się w poniedziałek (20.05) w Operze Krakowskiej. Projekt miał na celu przygotowanie uczniów  do niesienia pomocy bliźnim, uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka, tworzenie trwałych podstaw wolontariatu w małopolskich szkołach oraz przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz osób potrzebujących. Patronat honorowy nad projektem objął Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

W tym roku szkolnym do projektu przystąpiło 156 szkół  z całej Małopolski, w tym z rejonu Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach 31 szkół. Kapituła Projektu nagrodziła 15 szkół. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach zdobyła I miejsce, uzyskując tym samym tytuł laureata Nagrody Głównej.  W nagrodę   grupa wolontariuszy  otrzymała  bilet na wycieczkę do Włoch, na  którą  pojadą  w dniach od 1-6  czerwca tego roku.

Ponadto  wolontariusze ze  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach   w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali na gali swoje działania.

Na ten sukces, pod opieką mgr Ewy Chmury i mgr Lucyny Grzybczyk, pracowali przez cały rok szkolny 2018/2019,  realizując projekt „Siewcy Miłosierdzia”. Podejmowali działania będące odpowiedzią na potrzeby środowiska lokalnego oraz społeczności szkolnej. Były to zarówno działania całoroczne jak i jednorazowe akcje charytatywne. Wolontariusz wspierali też osoby chore i niepełnosprawne, osoby starsze i samotne, dzieci zaniedbane wychowawczo oraz pochodzące z ubogich i niepełnych rodzin,  ubogich całego świata jak i rodziny wielodzietne i niepełne. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób szczególny pamiętali także o żołnierzach poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny.  Realizując  swoje zadania  współpracowali z  licznymi organizacjami i instytucjami działającymi na terenie całej Polski.

Spotkanie uświetnił Szymon Hołownia, który opowiedział młodzieży o swojej działalności oraz funkcjonowaniu fundacji Kasisi.

Organizatorami projektu są Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Współorganizatorami: Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Kaśka B. 2019-05-23 09:08
Pic na wode fotomontaż. Zawracanie d..y ogonem.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.