Bistro "Dzień Dobry" na nowym. odnowionym dworcu autobusowym już praktycznie gotowe. Trwa jeszcze kompl
Bistro na wadowickim dworcu już gotowe. Trwa rekrutacja obsługi

Bistro "Dzień Dobry" na nowym. odnowionym dworcu autobusowym już praktycznie gotowe. Trwa jeszcze kompletowanie obsługi. Niedługo otwarcie.

16 listopada ubiegło roku oficjalnie zaczął funkcjonować odremontowany dworzec autobusowy w Wadowicach, zaplanowany jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego.  Remont trwał blisko dwa lata. Wybudowano tutaj nowy dwukondygnacyjny oszklony budynek, stanowiący  zaplecze dworca a także dwupoziomowy parking: na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (mający 70 miejsc) i  zatoki parkingowej Kiss&Ride. Parkowanie jest tutaj darmowe.  Inwestycja kosztowała ponad 13 milionów złotych i została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Małopolskiego.

 

Urząd Miejski w Wadowicach kilka miesięcy temu ogłosił przetarg ustny nieograniczony na wynajem przygotowanych pomieszczeń na parterze o powierzchni 57m2 na cele gastronomiczne. Miejsce doskonałe, bo znajduje się tutaj ruchliwa poczekalnia i dystrybutornia dworca. Wygrał go przedsiębiorca z pobliskiego Andrychowa, firma Mut Jan Macieja Nadajczyka, zajmująca się między innymi przewozami pasażerskimi, ale także właśnie działalnością gastronomiczną. W mieście nad Wieprzówką  prowadzi dwie kawiarnie o nazwie "Dzień Dobry": przy ulicy Legionów i Krakowskiej.

Jakiś czas temu  pracownia architektoniczna  Anna Romik Architektura Wnętrz z Targanic koło Andrychowa zaprezentowała wizualizację bistro, które będzie trzecim "Dzień Dobry" przedsiębiorcy. Prezentuje się ładnie i nowocześnie. Będzie można tutaj wpić kawę, zjeść przekąski i ciasta a także poczytać w oczekiwaniu na odjazd autobusów i busów: na regale oddzielającym poczekalnię od strefy kawiarni znajdą się książki.

Wszystko jest już praktycznie gotowe. Na lokalu pojawiło się ogłoszenie o rekrutacji dodatkowych pracowników do nowego lokalu. Wkrótce szykuje się otwarcie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.