Na ulicy Błonie, na przeciwko stadionu Skawy, pną się już powoli do góry mury nowej Komendy Powiatow
Powoli pną się do góry mury nowej komendy straży

Na ulicy Błonie, na przeciwko stadionu Skawy, pną się już powoli do góry mury nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratunkowo-Gaśniczą.

Jak już informowaliśmy, w grudniu ruszyła wycinka drzew zaś teraz teren na ulicy Błonie przy Skawie, vis a vis stadionu MKS Skawa Wadowice został ogrodzony i ruszyły tutaj prace związane z budową nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratunkowo-Gaśniczą.  Postawiono tutaj baraki, oczyszczono teren, rozpoczęto prace ziemne jak i polał się pierwszy beton. W ostatnich dniach powoli zaczęły już rosnąc mury budynku.

Tak to obecnie wygląda:

Przypomnijmy, że niedawno Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła przetarg na budowę. W przetargu nieograniczonym wzięło udział 20 podmiotów, które złożyły oferty opiewające na kwoty od 25 do  40 milionów złotych. Wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez firmę Baudziedzic Sp. z o.o.sp.k. z siedzibą przy ulicy Lotniskowej 9 w Głogowie Małopolskim. 

Budynek ma mieć  kubaturę 19 300 metrów sześciennych i powierzchnię użytkową przekraczającą 3400 metrów kwadratowych. W jego skład będzie wchodziła między innymi hala garażowa na 14 pojazdów. Zadanie obejmuje nie tylko budowę nowej komendy ale też infrastruktury towarzyszącej: z drogami, placami manewrowymi, miejscami postojowymi, agregatem prądotwórczym i podłączeniem do budynku, ogrodzeniem wraz z bramami wjazdowymi furtkami i szlabanami, zagospodarowanie terenów zielonych, wiaty gospodarcze, małą architekturę, zbiornik na deszczówkę, maszt flagowy, rozbiórkę i budowę sieci teletechnicznej, zabezpieczenie istniejącej sieci energetycznej, murki oporowe, budowę zjazdu.

Tak wygląda wstępna wizualizacja obiektu:

 

Nie da się ukryć, że stara siedziba strażaków zawodowych najlepsze lata ma już za sobą i nie spełnia współczesnych norm dla takich obiektów. Doszło nawet do tego, że sanepid kazał zamknąć znajdującą się w budynku szatnię a strażacy muszą korzystać do przebierania się z kontenerów ustawionych na placu obok komendy...

 

 

(Marcin Gzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Buhaha 2024-04-18 09:29
Cytuję Anna:
Moim zdaniem to bardzo nietrafione miejsce jeśli chodzi o lokalizację, już teraz widać, a można to było sobie wyobrazić ;) jak przy małym meczu czy nawet treningach brakuje miejsc parkingowych (samochody parkują wprost pod bramą i trochę więcej miejsc przed ścieżką rowerową...) - to wszystko za mało... W przypadku większej imprezy, koncertu to bedzie już spory problem.

A Ciebie tylko imprezki interesują jak typową klinowszczarę. Jak na tej imprezce coś się stanie, to straż będzie miała blisko. Po drugie bliskość rzeki i wody, to w przypadku niewydolności systemu wodociągowego dość istotne dla straży. Ale co wy, imprezowe, klinowskie podmioty możecie o tym wiedzieć.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.