Roczny Oliwierek z Wadowic, maluch cierpiący na SMA, trafił na intensywną terapię szpitala w Lublinie
Oliwier poradził sobie z wirusem RSV

Roczny Oliwierek z Wadowic, maluch cierpiący na SMA, trafił na intensywną terapię szpitala w Lublinie, gdzie miał niedługo otrzymać  "najdroższy lek świata". Wcześniej jego organizm zaatakował wirus RSV. Jego mama prosi o modlitwę.

Temu maluchowi kibicuje mnóstwo ludzi. Roczny Oliwier Koman trafił  niedawno do szpitala w Lublinie, gdzie miał niedługo otrzymać "najdroższy lek świata" - terapię genową preparatem Zolgensma. Niestety w czwartek (26.01) przeniesiono go na oddział intensywnej terapii placówki: młodego wadowiczanina zaatakował wirus RSV. Zrozpaczona mama prosiła o modlitwę.

Minęło kilka dni i jak poinformowała mama Oliwierka, są dobre wieści: jego organizm poradził sobie z wirusem RSV. Kolejne badania pokażą, w jakim stanie są jego płuca i jak wygląda sprawa z dalszym leczeniem

Kochani, przychodząc dziś na intensywną terapię nie wiedziałam co mnie spotka .... Na łóżeczku Olisia wisi kartka gdzie jeszcze wczoraj był wielki +.... wynik dodatni ... Dzis ujrzałam - rsv jest ujemne .... Opuszcza organizm mojego synka , Kamień z serca spadł... Pan Doktor powiedział że jest to maly kroczek do przodu... Oliś nadal pozostaje na Oiomie kolejne doby oraz badania pokażą w jakim stanie są jego płucka ..... Dziękuję WAM Wszystkim za Wiele Słów Wsparcia ❤️ – poinformowała Joanna Ligęza,  mama dzielnego malca.

Oliwier cierpi na SMA. Niestety, podobnie jak Zosia Pająk ze Skawinek (gmina Lanckorona)  z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń nie kwalifikuje się na refundowanie leczenia kosztującego 10 milionów złotych. Stąd rodzicie rozpoczęli wyścig z czasem i niesamowitą zbiórkę na portalu siepomaga.pl, która po pół roku zakończyła się sukcesem  29 grudnia 2022 roku kiedy to  anonimowy darczyńca wpłacił 1,5 miliona złotych i po tym ruszyła ona z kopyta i brakujące  ponad 400 tysięcy uzbierano w kilka godzin.  Wzięło w niej udział ponad 121 tysięcy osób, które teraz kibicują młodemu wadowiczaninowi aby wszystko się udało.

Zobacz: Uzbierano całą kwotę na lek dla Oliwierka!

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+19 #1 Ivan 2023-01-30 15:25
Mały wojownik :-)
Trzymam za Ciebie kciuki :-)
Cytować
0 #2 K7 2023-01-31 15:33
Wspaniała wiadomość - Oliwierku będzie wszystko w porządku !
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.