Firma Bryl&Wójcik sp. z o.o. z Suchej Beskidzkiej wygrała przetarg magistratu i od 1 marca będzie
Znamy już przewoźnika darmowego miejskiego busa

Firma Bryl&Wójcik sp. z o.o. z Suchej Beskidzkiej wygrała przetarg magistratu i od 1 marca będzie świadczyć usługi darmowej komunikacji dla mieszkańców z dworca autobusowego do centrum miasta.

Firma Bryl&Wójcik sp. z o.o. z Suchej Beskidzkiej (z siedzibą w Krakowie ul. Dietla 62) wygrała przetarg magistratu na obsługę darmowego dla mieszkańców i pasażerów busa, który od 1 marca będzie kursował trasie od dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy na plac Kościuszki. W przetargu wzięło udział 7 przewoźników ((Bryl&Wójcik  Sp. z o.o., Józef Wątroba  FHU "Beskid Bus", Usługi Transportowe Przewóz Osób i Ładunków  Sławomir Bujak, F.T.U. Magdalena Jakubas, PKS w Pszczynie Sp. z o.o., Przewóz Osób Mechanika Pojazdowa Leszek Janiso oraz Darjan Transport Osobowy Dariusz Kurcbart) i to właśnie oferta suskiego przewoźnika okazała się najkorzystniejsza. Miasto zapłaci od 1 marca do 31 sierpnia za 4714 kursów 131 049,20 złotych (27,80 złotych za kurs).

To kolejny już przetarg na darmową komunikację. Niedawno Urząd Miejski w Wadowicach unieważniła przetarg na wyłonienie takiego przewoźnika. Jak się okazało, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (240 tysięcy złotych). W nowym przetargu złagodzono nieco wymagania odnośnie pojazdu, a także okrojono liczbę kursów z 6029 do 4714, darmowy bus nie będzie kursował w niedzielę oraz święta.

Przypomnijmy, że od  1 marca  zgodnie z pomysłem burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego porządkującym komunikację zbiorową w gminie, który poparli praktycznie jednogłośnie radni Rady Miejskiej, przystanki na placu Kościuszki oraz ulicy Szpitalnej nie będą już dostępny dla przewoźników przejeżdżających przez miasto. Będą oni korzystać odpłatnie z dworca autobusowego i kolejowego przy wadowickiej obwodnicy. Niezmienione zostaną dotychczasowe przystanki: przy ulicy Lwowskiej, Sikorskiego i Mickiewicza. Pozwalają one wsiadać i wysiadać pasażerom w centrum miasta.

Gmina zaplanowała równolegle wprowadzenie darmowej komunikacji autobusowej dla mieszkańców, która również od marca będzie dowozić mieszkańców i pasażerów z dworca autobusowego do centrum miasta liczącą około 3,2 kilometra trasą. Bus ma  kursować w godzinach od 5:40 do 22:00. W pierwotnych planach miał jeździć co 20 minut, w związku z obcięciem ilości kursów nie wiadomo jak będzie teraz. Warto dodać, że przewoźnik zapłaci karę za niezrealizowanie jednego kursu w wysokości 200 złotych.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 karol2243534534 2016-02-19 17:13
Ale bezsensowny pomysł....
Cytować
-15 #2 He 2016-02-19 17:24
A wszyscy stawiali na Janiso ;)
Cytować
-28 #3 piguła 2016-02-19 18:15
Dziękuję, drogi włodarzu za ten pomysł, dzięki Tobie starsi ludzie będą miec długi spacer do przychodni, na targ itp.a ja pracując do 14 w domu bede o 16 bo na pewno nie zdążę dojść na dworzec w 10 min.z ul.karmelickiej . DZIĘKUJĘ ZA TAK WSPANIAŁE POMYSŁY
Cytować
-8 #4 rrrrrr4 2016-02-19 18:38
Od września będzie burmistrz woził na rowerze pasażerów? Myślę że tak, skoro umowa jest tylko na pół roku a może to taki chwyt ,, kija i marchewki"żeby nam pasażerom zamknąć usta, bo przecież mamy,, darmową komunikację"a we wrześniu będzie darmowy spacer?
Cytować
+32 #5 bezprzebaczenia 2016-02-19 19:16
Jeśli pasażerka jest szczupła i zgrabna to maszerując na Nowy Dworzec będzie miała
okazję podtrzymać doskonałą figurę.
Jeśli jest tłusta i gruba to będzie
miała okazję złapać formę i figurę.
Więc jakby nie patrzeć to same plusy tej decyzji Pana Burmistrza.
Cytować
+30 #6 łopata 2016-02-19 19:27
Cytuję rrrrrr4:
Od września będzie burmistrz woził na rowerze pasażerów? Myślę że tak, skoro umowa jest tylko na pół roku a może to taki chwyt ,, kija i marchewki"żeby nam pasażerom zamknąć usta, bo przecież mamy,, darmową komunikację"a we wrześniu będzie darmowy spacer?


A po co podpisywać umowę z przewoźnikiem do końca roku?
Żeby brał pieniądze za przejazdy pustymi busami?
Przecież tą trasą nikt nie będzie jeździł, każdy podejdzie na dworzec piechotą.
I nie przesadzajcie z tymi starymi i niedołężnym ludźmi - tacy busami jeżdżą sporadycznie, a jeżeli już, to w swoich miejscowościach też na przystanek muszą dojść kilkaset metrów i nikt ich tam nie dowozi.
Cytować
+50 #7 Pogodynka 2016-02-19 19:39
Cytuję piguła:
Dziękuję, drogi włodarzu za ten pomysł, dzięki Tobie starsi ludzie będą miec długi spacer do przychodni, na targ itp.a ja pracując do 14 w domu bede o 16 bo na pewno nie zdążę dojść na dworzec w 10 min.z ul.karmelickiej. DZIĘKUJĘ ZA TAK WSPANIAŁE POMYSŁY


Ludziom sie w dupach poprzewracalo. Starsze osoby beda mialy transport bezplatny. Na targi dojdziemy z przystanku kolo Tesco. Cala reszta niech ruszy dupe i przejdzie sie 5-10 min dla wlasnego dobra. Niektorzy by chcieli dojechac chyba pod kase supermarketu. Dla porownania odleglosc z dworca na rynek to tyle samo co w Krakowie spod bramy Florianskiej pod wieze ratuszowa na Rynku Glownym. Jakos nie widac zeby tlumy meleksami po rynku jezdzily.
Cytować
+28 #8 Hmmmmmm. 2016-02-19 20:12
Tak to już jest że wszystkie nowe pomysły muszą być zdeptane przez ludzi którzy z pewnością większość nie jeździ busami!!!!!
Ogólnie nie powinno być żadnego przewoźnika darmowego, z przystanku koło tesco na Westerplatte jest bardzo blisko do miasta,
Nie wkręcajcie się dobrem ludzi starszych.
Cytować
+7 #9 A.Z. 2016-02-19 22:43
Tyle się mówi o otyłości, braku ruchu a tu miasto funduje bezpłatną komunikację. .. naprawdę nie było na co wydać 131tys zł?
Cytować
-5 #10 ihr 2016-02-20 10:49
Piguła a ja cię rozumiem. A każdy kto tu się wypowiada chyba nie jeździ busami ( bo pan burmistrz to na pewno nie )Moje dziecko chodzi na dodatkowe zajęcia które kończą się o 20:00. Zwalnia się 10 minut wcześniej bo właśnie o tej godzinie odjeżdża bus. Na busa niemal biegnie. Ja pracuję do 21 nie mogę jej odebrać. Ze strachem myślę co będzie od 1 marca.
Cytować
-2 #11 piguła 2016-02-20 18:43
Cytuję ihr:
Piguła a ja cię rozumiem. A każdy kto tu się wypowiada chyba nie jeździ busami ( bo pan burmistrz to na pewno nie )Moje dziecko chodzi na dodatkowe zajęcia które kończą się o 20:00. Zwalnia się 10 minut wcześniej bo właśnie o tej godzinie odjeżdża bus. Na busa niemal biegnie. Ja pracuję do 21 nie mogę jej odebrać. Ze strachem myślę co będzie od 1 marca.

No właśnie, wypowiadają się miejscowi lub Ci co samochodami jeżdżą, a czy nie ekologiczne jest jeździć busami których docelowym przystankiem jest plac Kościuszki jak pchać się do rynku osobówkami , parkować gdzie popadnie s potem mieć pretensje, że samochód jest na portalu święte krowy! Teraz jest dobrze i po co to zmieniać?
Cytować
+2 #12 piguła 2016-02-20 18:54
Cytuję Pogodynka:
Cytuję piguła:
Dziękuję, drogi włodarzu za ten pomysł, dzięki Tobie starsi ludzie będą miec długi spacer do przychodni, na targ itp.a ja pracując do 14 w domu bede o 16 bo na pewno nie zdążę dojść na dworzec w 10 min.z ul.karmelickiej. DZIĘKUJĘ ZA TAK WSPANIAŁE POMYSŁY

Ludziom sie w dupach poprzewracalo. Starsze osoby beda mialy transport bezplatny. Na targi dojdziemy z przystanku kolo Tesco. Cala reszta niech ruszy dupe i przejdzie sie 5-10 min dla wlasnego dobra. Niektorzy by chcieli dojechac chyba pod kase supermarketu. Dla porownania odleglosc z dworca na rynek to tyle samo co w Krakowie spod bramy Florianskiej pod wieze ratuszowa na Rynku Glownym. Jakos nie widac zeby tlumy meleksami po rynku jezdzily.

Nie chodzi mi o drogę którą muszę przejść tylko o czas jaki mi to zajmie, bo żaden bus na mjie nie poczeka jeśli ma odjazd o 14.10 a ja pracuje do 14.
Cytować
+12 #13 pare lat temu 2016-02-20 20:49
Zastanawiam się nad jedną rzeczą, a mianowicie, przecież jakiś czas temu dworzec autobusowy został przeniesiony z placu Kościuszki na miejsce gdzie jest to chwili obecnej. Być może wielu z Was nie pamięta, ale jakoś wszystkie szkoły chodziły na ten nowy dworzec, sugerujecie, że wtedy nie było starszych osób, a może że wtedy się teleportowali do centrum?
Używanie argumentu, że ktoś ma busa o 14:10, a pracuje do 14:00, fakt, część osób będzie to pewnie nie na rękę, ale np. cały Maspex, MaFo, papiernia.. będą mieć bliżej i pewnie będą mogli zdążyć na 14:10, teraz zapewne musieli czekać na następny bus. Do Rynku nie jest znowu tak daleko.. nie przesadzajmy.
Cytować
-2 #14 @parę lat temu 2016-02-20 23:44
Już wkrótce kierowcy samochodów osobowych też odczują zmiany. Świat idzie do przodu i nie może być jak parę lat temu. Teraz użytkownicy busów, jutro właściciele czterech kółek. Odczuwalności zmian nie będzie można zaprzeczyć.
Ulica Lwowska jako deptak stanie się rekompensatą dla pieszych. Wadowicki woonerf stanie się namiastką dobrych zmian.
Cytować
-14 #15 piguła 2016-02-21 11:47
Sami zadowoleni widzę...Niech wam bedzie, tylko zastanawiam się czy w niedługim czasie zapach obsikanych krzaczków nie będzie przeszkadzać mieszkańcom XX-lecia bo wiadomo tam będzie okazja się załatwić! :-x
Cytować
-5 #16 Alfons 2016-02-21 14:07
Magistrat zamienił się na Miejski Dom Publiczny. Buldożer jest na chodzie. W pierwszej kolejności z urzędu wyleci Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej. Za wygląd powinni go zapuszkować, za merytoryczność - ubezwłasnowolni ć.
Cytować
-7 #17 ihr 2016-02-22 10:25
Cytuję pare lat temu:
Zastanawiam się nad jedną rzeczą, a mianowicie, przecież jakiś czas temu dworzec autobusowy został przeniesiony z placu Kościuszki na miejsce gdzie jest to chwili obecnej. Być może wielu z Was nie pamięta, ale jakoś wszystkie szkoły chodziły na ten nowy dworzec, sugerujecie, że wtedy nie było starszych osób, a może że wtedy się teleportowali do centrum?
Używanie argumentu, że ktoś ma busa o 14:10, a pracuje do 14:00, fakt, część osób będzie to pewnie nie na rękę, ale np. cały Maspex, MaFo, papiernia.. będą mieć bliżej i pewnie będą mogli zdążyć na 14:10, teraz zapewne musieli czekać na następny bus. Do Rynku nie jest znowu tak daleko.. nie przesadzajmy.


Maspex i inni i tak najczęściej dojeżdżają samochodami a jeżeli nawet busami to mają jeden na Zaskawiu i 15 minut aby na niego dotrzeć. ( zakładam ze z Kościuszki pod Orlen 5 minut bus jedzie) A pani Piguła czy moje dziecko w 10 minut sorki ale na pks nie dolecą.
Cytować
-3 #18 dolar 2016-02-22 17:55
Zaplacic mu od ilosci przrwiezionych pasazerow bedzie. Sptawiedliwie.!
Cytować
-1 #19 radne nieporadne 2016-02-22 18:42
Głupota nie boli, grzeją równo. Ryle razy już zaskakiwali.
Cytować
-5 #20 piguła 2016-02-24 15:34
Jeśli chodzi o pracowników ZPC SKAWA to od zawsze pracownicy 1 zmiany zdążają na bus o 14, a nie którzy panowie kierowcy robią pętlę i panie nie muszą jeździć przed 5 rano bo na 6 bez problemu zdążą.Ja proponuje aby busy odjeżdżały spod magistratu wtedy bedzie super! Pan Burmistrz będzie liczył rentowność busów.Jesli do mnie przestaną kursowac wtedy wynajmie mi jeden pustostan!
Cytować
-4 #21 Xyzyft 2016-02-24 18:39
Idiotyczna decyzja, wydluzony czas jazdy. Pewno wzrosna ceny biletow. I tyranie z siatami na pks bo bedzie chcialo sie usiasc .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.