Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata nie odpuszcza. Chce przeprosin od druha i byłego prezesa OSP Łaśnica
Wójt chce przeprosin od druha i straszy sądem

Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata nie odpuszcza. Chce przeprosin od druha i byłego prezesa OSP Łaśnica Witolda Nogiecia i straszy sądem, Chodzi o słynne "podśmiechujki" podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Lanckoronie.

Jak już informowaliśmy, 11 listopada  podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Lanckoronie wójt Tadeusz Łopata przemówił do zebranych. I tym razem nie zawiódł niektórych jeśli chodzi o płomienne wypowiedzi. Wójt nie omieszkał zahaczyć o ostatnie wybory parlamentarnej i "wygranej" Prawa i Sprawiedliwości. Te i inne wywody przez tłumem ludzi wywołały rzekomo uśmiech  na twarzy jednego z druhów ochotników. Łopacie puściły nerwy i postanowił upomnieć śmiałka. Okazał się nim Witold Nogieć, prezes OSP Łaśnica, który po opublikowania oświadczenia w tej sprawie i skrytykowaniu śmieszka przez włodarza na oficjalnym profilu gminy Lanckorona, zrezygnował z pełnienia funkcji.

W związku z wystąpieniem Wójta Tadeusz Łopaty, który napiętnował brak mojego opanowania, gdyż nie zdołałem zapanować nad śmiechem, podczas gdy wspominał podczas obchodów Święta Niepodległości Partie Prawo i Sprawiedliwość. Zmuszony jestem odejść dla dobra braci strażackiej zarówno z Funkcji Prezesa OSP Łaśnica i pełnienia służby jako druh. Decyzję swoją podjąłem z myślą o dobru rodzimej jednostki OSP, gdyż nie chce, aby Wójt Tadeusz Łopata, mógł z mojego powodu narazić bezpieczeństwo mieszkańców gminy, poprzez wstrzymanie choćby dofinansowania lub zabrania mienia gminnego, którym obecnie dysponuje OSP Łaśnica . Ponadto, nie chcę, aby moi bracia strażacy byli szykanowani z mojego powodu przez Urząd Gminy – napisał pod postem wójta Lanckorony Witold Nogieć, były już prezes OSP Łaśnica.

Zobacz: Podśmiechujki z wójta Lanckorony. Włodarz się obraził, prezes OSP zrezygnował ze stanowiska

Wydawałoby się więc, że to zamyka sprawę. Nic bardziej mylnego. Wójt i tym razem poczuł się urażony i wyciągnął większe działo, bo artykuł 24 kodeksu cywilnego, twierdząc, ze były już prezes wpisem na Facebooku informującym o rezygnacji i powodach, naruszył dobra osobiste włodarza.

Nigdy w swojej działalności publicznej nie kierowałem się osobistymi animozjami w stosunku do kogokolwiek. Nigdy przyczyną jakiejkolwiek decyzji nie były i nie będą sprawy osobiste. Przy podejmowaniu decyzji kieruje się tylko i wyłącznie dobrem gminy i sprawami merytorycznymi. Nigdy nie przyszło by mi do głowy aby decyzję związane z działalnością tak ważnej i potrzebnej instytucji jaką jest Ochotnicza Straż Pożarna podyktowane były chęcią konfliktowania się z kimkolwiek – napisał w swoim piśmie do Nogiecia wójt Tadeusz Łopata.

Włodarz chce przeprosin i opublikowania ich na profilu Facebook gminy Lanckorona a także w lokalnych mediach, m.in, na WadowiceOnline.pl w terminie 7 dni pod rygorem podjęcia dalszych kroków prawnych.

Witold Nogieć niezbyt się przejął groźbami wójta i wkrótce obiecał nam swój komentarz do tej sprawy.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+49 #1 POPISiE 2023-11-22 13:11
Panie Łopata, żenada! Proponuje zmienić lekarza.
Cytować
+33 #2 Danuta 2023-11-22 14:22
Szanowny Panie Wójcie,

Chciałbym zwrócić się do Pana w sprawie obowiązków, które spoczywają na osobie Wójta Gminy. Jestem mieszkańcem tej gminy i zależy mi na lepszym zrozumieniu Pańskich zadań oraz tego, jakie korzyści przynoszą one mieszkańcom. Mam nadzieję, że poświęci Pan chwilę na przeczytanie mojego listu.

Zgodnie z moją wiedzą, Wójt Gminy pełni kluczową rolę w zarządzaniu i kierowaniu sprawami samorządu gminnego. Jednym z głównych obowiązków Wójta jest skuteczne zarządzanie zasobami gminy w celu zapewnienia mieszkańcom jak najlepszych warunków życia. Chciałbym zrozumieć, w jaki sposób Pan realizuje te zadania.

Ponadto, z tego co wiem, Wójt ma istotny udział w opracowywaniu i realizacji budżetu gminy. Ciekawi mnie, jakie są główne priorytety finansowe, jakie projekty są planowane, a także w jaki sposób mieszkańcy są zaangażowani w ten proces decyzyjny.

Wierzę, że Wójt ma również istotny udział w rozwijaniu lokalnej infrastruktury, a to z kolei wpływa na jakość życia mieszkańców. Czy mogę prosić o informacje na temat bieżących i przyszłych projektów związanych z rozwojem infrastruktury w naszej gminie?

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to tylko kilka aspektów z wielu obowiązków, jakie spoczywają na Wójtowi. Niemniej jednak, mam nadzieję, że będę mógł uzyskać więcej informacji na temat Pańskich działań i inicjatyw mających na celu poprawę życia mieszkańców naszej gminy.

P.S. Na koniec, weź się Panie w końcu do roboty...najpie rw jest Pana wystąpienie nie na temat, czy to przedszkole, czy inna impreza...potem są listy od Pana wyjaśniające zaistniałe zajście... i tak od imprezy do imprezy. Za chwile będzie Pan już tylko gonił po szkołach i urzędach zbierał prezenty i kremówki jadł... tyle z Pana mamy....
Cytować
+39 #3 Mieszkaniec 2023-11-22 14:41
To co ludzie opowiadają, że tego jegomościa wypuścili dobrowolnie ze szpitala, to nieprawda-w takim stanie umysłu i w takiej urojonej rzeczywistości on musiał uciec!
Cytować
-46 #4 Gość 2023-11-22 15:49
Zgadzam się wójtem ten facet zachował się totalnie nie poważnie. Ludziom należy się szacunek dla pełnionych stanowisk, dobrze że ten ktoś odszedł bo w straży trzeba ludzi poważnych, a nie cyrkowców.
Cytować
-37 #5 Gość 2023-11-22 15:49
Zgadzam się wójtem ten facet zachował się totalnie nie poważnie. Ludziom należy się szacunek dla pełnionych stanowisk, dobrze że ten ktoś odszedł bo w straży trzeba ludzi poważnych, a nie cyrkowców.
Cytować
+60 #6 rezerwista 2023-11-22 16:12
Brawo dla b. Prezesa OSP . I nie bójta się Wójta , facet się ośmiesza . Pełni służbę publiczną i podlega społecznej krytyce , szczególnie ze strony swoich wyborców .
Cytować
+35 #7 Mieszkaniec gminy 2023-11-22 17:27
Propisowskie trole się pobudziły, widać po ocenach komentarzy.
Cytować
+45 #8 Yanek 2023-11-22 17:40
Już ja bym cię przeprosił na jego miejscu, łopatą chyba
Cytować
+37 #9 Mra Jola 2023-11-22 17:59
Dalsze kroki prawne to chyba na drodze postępowania cywilnego. Ciekawe czy wójta stać na coś takiego, bo to tanie rzeczy nie są i zapewne na straszeniu się tylko skończy.
Cytować
+17 #10 Mensa się kłania 2023-11-26 11:51
Łopat IDIOT IDIOT jak powiedziała papuga w CK Dezerterzy.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.