Mimo, że od wyborów parlamentarnych minął grubo ponad miesiąc, gdzieniegdzie jeszcze straszą wyborc
Grubo ponad miesiąc po wyborach a plakaty jeszcze straszą

Mimo, że od wyborów parlamentarnych minął grubo ponad miesiąc, gdzieniegdzie jeszcze straszą wyborcza plakaty kandydatów, m.in. na wadowickim Zaskawiu. Kara za takie wątpliwej urody przedawnione ozdoby to nawet 5 tysięcy złotych.

Mija już grubo ponad miesiąc od  wyborów parlamentarnych. 15 października  Polacy wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Część mieszkańców już zapomniała o głosowaniu, jednak przypominają o nich jeszcze straszące gdzieniegdzie na ulicach "przefotosklepowane"  fizysy kandydatów i ich materiały wyborcze.

Ta jest m.in. na ulicy Zaskawie w Wadowicach, gdzie na tablicy ogłoszeniowej i okrąglaku straszą plakaty wyborcze kandydata Marka Polaka (PiS) a także Andrzeja Pająka. Ten pierwszy nie dostał się do Sejmy, drugi został po raz kolejny senatorem. Nie zmienia to faktu, że wypadałoby posprzątać...

 

Może najwyższa pora już to pościągać a wcześniej zapłacić ustawową karę za niedopilnowanie porządku? – retorycznie pyta jeden z mieszkańców, który podesłał nam zrobione w poniedziałek (27.11) rano zdjęcia tej wątpliwej urody plakaty.

Przypomnijmy, że zgodnie z ordynacją wyborczą na usunięcie plakatów, banerów oraz haseł wyborczych komitet wyborczy kandydata ma 30 dni. Ten czas minął więc 15 listopada. Powyżej tego dnia banery wyborcze wiszą niezgodnie z prawem. Kary zaś za niedostosowanie się do terminu to upomnienie bądź kara nawet 5 tysięcy złotych. Służby mogą też ściągnąć takie materiały jeśli zagrażają życiu lub zdrowiu innym ludziom (zostały niewłaściwie zamontowane lub uszkodzone przez warunki atmosferyczne czy wandali), robią to jednak na koszt komitetów wyborczych.

Przy czym sprzątanie dotyczy tylko tych miejsc (przystanków, budynków, słupów, latarni itp.), które należą do skarbu państwa i samorządu. Na prywatnym terenie takie banery o ile nie przeszkadza to właścicielowi i ktoś mu za do płaci, mogą wisieć do następnych wyborów...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Mieszkanka 2023-11-27 17:35
Szanowny Pan Bochenek również nadal wisi na obwodnicy...
Cytować
+5 #2 Suweren 2023-11-28 14:54
Dlaczego jeszcze nikt nie wystawił kar za te plakaty? Czyżby poprawność polityczna na to nie pozwala???
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.