Do 10 października w Wadowickiej Bibliotece Publicznej będzie można oglądać twórczość Miry Sabato
Malarstwo Miry Sabatowicz do obejrzenia w bibliotece

Do 10 października w Wadowickiej Bibliotece Publicznej będzie można oglądać twórczość Miry Sabatowicz, właścicielki Galerii Sztuki Bałysówka. Wernisaż wystawy już w piątek 19 sierpnia.

Mira Sabatowicz to z urodzenia krakowianka, wciągnięta w miejskie życie jako grafik komputerowy. Ukończyła Instytut Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom w pracowni grafiki warsztatowej z zakresu litografii. Należy do Związku Ceramików Polskich. Maluję, rysuję, rzeźbi i ceramikuję. Kilka lat temu porzuciła Kraków, mieszka na wsi, w 150-letniej modrzewiowej chałupie, tkanej mchem. Założyła w niej Galerię Sztuki Bałysówka i pracownię ceramiczną. Jak mówi, życie tu wolniejsze i uzależnione od pór roku ma tu miejsce dla przyjaciół i zwierząt oraz na… sztukę.

Twórczość artystki z dwóch ostatnich lat będzie można zobaczyć na wystawie prac malarskich w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Różnorodność poszukiwań i inspiracji artystycznych odzwierciedlają prace ukazujące zarówno cykl, który można nazwać witrażowym, jak i typowe pejzaże, powstałe podczas plenerów. Można zobaczyć zadumę nad pracującym o świcie koniem i Kraków widziany inaczej, poprzez odbicia w oknach. Nie zabraknie również ulubionej tematyki prac Miry Sabatowicz, portretu.

W piątek (19.08)  o godzinie 18:00 uroczyste otwarcie wystawy, która eksponowana będzie do 10 października.

(BP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.