Już po raz szósty w Wadowicach odbędzie się Junior Jazz Festival. Oprócz konkursu muzycznego, wydarz
Już niedługo szósta edycja Junior Jazz Festival Wadowice

Już po raz szósty w Wadowicach odbędzie się Junior Jazz Festival. Oprócz konkursu muzycznego, wydarzeniu towarzyszyć będą imprezy towarzyszące, m.in. koncerty zaproszonych gości i tradycyjny Jam Session.

Od wtorku (30.05) do piątku (2.06)  odbędzie się szósta odsłona Junior Jazz Festival Wadowice, wyjątkowego konkursu muzycznego, który w swojej formule łączy oprócz zmagań młodych instrumentalistów i zespołów jazzowych.

Nie zabraknie również znakomitych imprez towarzyszących m.in koncerty zaproszonych gości, w tym laureatów poprzednich edycji oraz tradycyjne Jam Session. Główną nagrodą w konkursie jest stypendium pokrywające koszty udziału w Berklee Summer Programs na prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie, ufundowane przez mecenasa konkursu Kancelarię Path Law z Warszawy, zwycięzca pod czujnym okiem będzie mogł rozwijać swój talent.

Pomysłodawcą Junior Jazz Festival jest Krzysztof Odrobina – pedagog i pianista, a także dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wadowicach. Konkurs adresowany jest do młodych muzyków wykonujących jazz i gatunki pochodne. Ponadto, co podkreślają organizatorzy, stwarza okazję widzom – mieszkańcom regionu do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz odkrywania piękna muzyki jazzowej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.