Dzieci z wadowickiej podstawówki noszącej imię ojca świętego otrzymają klucze do  Muzeum Dom Rodzi
Dzieci otrzymają klucze do Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach

Dzieci z wadowickiej podstawówki noszącej imię ojca świętego otrzymają klucze do  Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.

W czwartek (1.06) o godzinie 8:45 uczniowie z wadowickiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II otrzymają od ks. Łukasz Piórkowskiego - dyrektora papieskiej placówki, klucze do Domu Rodzinnego Papieża Polaka.

Kilkoro z nich będzie także tego dnia przewodnikami po ekspozycji stałej, opowiadając wraz z muzealnymi opiekunami o historii życia Karola Wojtyły i mieście jego dzieciństwa.

Będzie to pierwszy taki Dzień Dziecka w wadowickiej instytucji, gdzie część wystawy poświęcona jest działaniom Jana Pawła II na rzecz rodzin. Prezentowany jest tam m.in. duplikat Orderu Uśmiechu przyznanego Papieżowi w 1981 roku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Waran Kojtyła 2023-05-29 18:05
Na lekcji religii zakonnica pyta dzieci:
- Co to jest małe, je orzeszki, ma ruda kitę i skacze po drzewach?
Wstaje Jasiu i mówi:
- Na 99% to jest wiewiórka, ale jak siostrę znam, to może być Jan Paweł II.


Czarna indoktrynacja od żłobka do nagrobka...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.