Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza mieszkańców na widowisko multi
Papieskie muzeum zaprasza na widowisko multimedialne  „Oblicze"

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza mieszkańców na widowisko multimedialne „Oblicze".

We wtorek (29.11) o godzinie 11:00 w sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach  odbędzie się widowisko multimedialne  „Oblicze" zrealizowane w ramach projektu „Ikony dobrem pisane”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

Widowisko jest efektem projektu "Ikony dobrem pisane" zrealizowanego przy współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Wielkich Drogach. Do miejsc takich jak to trafiają osoby niepełnoletnie zagrożone niedostosowaniem społecznym. Wychowankowie Ośrodka wzięli udział w czterodniowym kursie pisania ikon, warsztatach pracy z kamerą, montażu i warsztatach muzycznych. Do czwórki wychowanków Ośrodka Wychowawczego dołączył Paweł Podgórski. Warsztaty były dla Niego próbą porządkowania swojego wnętrza. Paweł od lat zmaga się z chorobą dwubiegunową afektywną, ma za sobą 22 hospitalizacje. Aktualnie jest asystentem zdrowienia, pomaga innym osobom w kryzysach psychicznych.

Efektem projektu jest spektakl, będący relacją chłopców z poszukiwania swojego prawdziwego oblicza. Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo, rozmowa z uczestnikami projektu oraz prezentacja powstałych ikon.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.