Jak co roku ostatni weekend maja zapowiada w Wadowicach prawdziwe święto teatru. Przez trzy dni Zgrai w
Zbliża się wadowickie święto teatru. WCK zaprasza na Spotkania Teatralne Zgraja!

Jak co roku ostatni weekend maja zapowiada w Wadowicach prawdziwe święto teatru. Przez trzy dni Zgrai wadowiczanie będą mogli obejrzeć aż 9 spektakli konkursowych. Ale to nie wszystko! Pokazy gościnne, projekcje kinowe, fora teatralne... to wszystko za darmo już od piątku (24.05) w WCK!

46 Wadowickie Spotkania Teatralne „Zgraja” będą prawdziwą gratką dla miłośników teatru. Podczas trzech dni festiwalu zaprezentowane zostanie 9 wybranych spektakli konkursowych, które walczyć będą o główną nagrodę Spotkań: „Teatralną Maskę”. Oprócz prezentacji konkursowych uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spektaklach gościnnych i wydarzeniach towarzyszących:

Piątek (24.05):

17:00 – Zgraja Speed Meeting

19:00 – Spektakl „Posągi XXI wieku” w wykonaniu Teatru Tańca „re-Wizja”

19:30 – 22:35 – Prezentacje konkursowe

Sobota (25.05):

14:00 – 17:25 – Prezentacje konkursowe

Niedziela (26.05):

13:00 – 15:50 – Prezentacje konkursowe

17:30 – Kinowa projekcja spektaklu „Załoga G – moll” w wykonaniu Teatru Próg

19:00 – Spektakl „Kamica 79” w wykonaniu Marty Grygier

„Kamica79” podejmuje tematy związane z kondycją moralną współczesnej kobiety. Opowiada historię kobiety zmagającej się z czasem, odpowiedzialnością i konsekwencją rodzicielstwa, obowiązkami i prawami świata. W spektaklu zestawione są osobiste myśli autorki z inspiracjami związanymi z kamieniem. Kamień swoje znaczenie symboliczne zawdzięcza takim cechom, jak: twardość, niezmienność i niezniszczalność. Kojarzy się z siłą i wiecznością. We współczesnym świecie jego przeciwieństwem jest kobieta. A może to istniejący w świecie stereotyp?

„Posągi XXI wieku" - Jak będzie wyglądać nasze życie, gdy pokona nas absurdalność świata? Czy zabraknie nam bliskości drugiego człowieka? Czy będzie jeszcze miejsce radość i śmiech? Jak długo będziemy pędzić w tym zabójczym wyścigu szczurów? Czy zamienimy się w morze białych powłok , ciągle zwanych ludzkością? Co będzie światełkiem w ludzkim życiu? Czy ono w ogóle będzie? Przekonajmy się…

„Załoga G – moll” - Pewnego dnia do pokoju młodej dziewczyny wpada przez dziurę w ścianie tajemnicza załoga nieprawdopodobnego statku. Ich wspólna podróż jest naszym głosem w trudnym temacie zaburzeń psychicznych, które dotykają coraz większej ilości coraz młodszych ludzi, a zgodnie z danymi WHO staną się główną chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Chcemy jednak w tych trudnościach widzieć szansę na rozwój, szansę, by potraktować swój rozbity wewnętrzny obraz świata jak mozaikę i zacząć odpowiedzialnie budować fascynujący pejzaż własnych priorytetów na miarę naszych marzeń, wierząc, że tylko tak można zbudować lepszy świat. Spektakl nagrodzony Złotą Kurtyną na festiwalu INNY.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w Ramach Wadowickich Spotkań Teatralnych ZGRAJA jest bezpłatny!

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu dostępne są na stronie internetowej WCK: www.wck.wadowice.pl

(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.