Na wadowickim rynku już po raz dwudziesty odbył się  koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II
Strażacy po raz dwudziesty zagrali świętemu Janowi Pawłowi II

Na wadowickim rynku już po raz dwudziesty odbył się  koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".

To już taka tradycja w naszym mieście. Od lat, w maju, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski przyjeżdżali do Wadowic na wielki koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie". Wspólne granie druhów i druhen przyciąga zawsze sporą publiczność.

Nie inaczej było i tym razem. W sobotę (18.05) na wadowickim rynku zagrało 9 orkiestr dętych z takich miejscowości jak Tłuczań, Węglówka, Skaryszew, Prandocin, Łączany, Łącko, Chocznia, Siedlce Tucholskie oraz  Wola Rzędzińska. Strażackimi orkiestrami dyrygował batutą  ppłk Stanisław Strączek. Nie zabrakło tradycyjnie solistów: Anny i Romualda Spychalskich.

Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski i strażackiego hymnu Rycerze Floriana. Podczas dwugodzinnego występu nie zabrakło takich utworów jak Halleluyah, Moje miasto Wadowice, Abba Ojcze, Hej bystra woda, Marsz, marsz Polonia, czy Póki Polska żyje w nas.

Repertuar jak i forma koncertu znany od  lat, ale chyba właśnie to przyciąga publiczność, która i tym razem licznie pojawiła się pod sceną. Podobało się, o czym świadczyła m.in. gorąca prośba o bisy.

Organizatorem koncertu "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie" tradycyjnie była Fundacja OSP Chocznia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Jarek 2019-05-20 15:05
Siedliska Tuchowskie
Cytować
-6 #2 Zośka 2019-05-20 16:02
Obrońca pedofili. Święty....
Cytować
+1 #3 do Jarek 2019-05-20 16:04
Cytuję Jarek:
Siedliska Tuchowskie

Nie przejmuj się. Na tym portalu to też już tradycja.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.