W wadowickiej szkole muzycznej  odbył się konkurs w którym wystartowało kilkunastu młodych instrume
Jazzowy weekend rozpoczęty

W wadowickiej szkole muzycznej  odbył się konkurs w którym wystartowało kilkunastu młodych instrumentalistów, zespoły jazzowe i wokalistki. Rozdano nagrody a najlepsi zagrają na głównej scenie Młyn Jazz Festivalu. Tak rozpoczął się Junior Młyn Jazz Festival!

Junior Młyn Jazz Festival to konkurs dla młodych muzyków grających jazz. W muzycznych zmaganiach, które odbyły się w piątek (29.06) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach wystartowało kilkunastu młodych instrumentalistów, zespoły jazzowe i wokalistki. Jurorzy mieli bardzo trudny wybór: poziom był bardzo wyskoki i wyrównany. W kategorii zespołów zwyciężyło Trio Niedbała Sikora Przewoźniak. Najlepszą wokalistką okazała się Julia Biłek, a instrumentalistą Michał Niedbała.

Oprócz nagród rzeczowych niewątpliwym wyróżnieniem będzie występ zwycięzców w przyszłym tygodniu na głównej scenie Młyn Jazz Festival przed największymi gwiazdami.  Festiwalowe granie rozpoczyna się jednak już dziś na scenach miejskich.

W piątek (29.06) o godzinie 20:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia zagra Big Band Małopolski i jego goście: Lora Szafran i Andy Ninvalle.  W sobotę (30.06) w ogrodzie przy ulicy Kościelnej 4 koncert wadowiczanina Szymona Miki i jego kwartetu. Natomiast w niedzielę (1.07) zagra Funk De Nite, któremu towarzyszyć będzie Andy Ninvalle, znakomity raper i tancerz z Gujany. Ten koncert zaplanowano w zupełnie nowym miejscu na muzycznej mapie miasta, bo w ogrodzie przy Alei Matki Bożej Fatimskiej 66, przy budynku fundacji EST (tuż obok sklepu Media Expert). Podobnie jak i te wcześniejsze koncerty rozpocznie się o godzinie 20:00.

Co ważne, wszystkie weekendowe koncerty są bezpłatne.
 
Główne koncerty ósmej edycji MJF odbędą się od 5 do 7 lipca  tradycyjnie na scenie plenerowej w Hotelu Młyn Jacka. W tym roku zagrają tu miedzy innymi: Eliane Elias, Marcus Miller, Melody Gardot, Katie Melua oraz Jamie Cullum.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 panika 2018-06-30 17:39
Ja już mam bileciki z media expertu i go pro nawet :)
Cytować
0 #2 Bella 2018-07-02 07:54
oo a które? 5 chodzi po 1299 w promocji i myślę nad nim, a na koncert też sie wybieram.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.