Związek Strzelecki w Andrychowie rozpoczyna nabór dla osób chcących wstąpić w ich szeregi.
Andrychowski Związek Strzelecki zaprasza w swoje szeregi

Związek Strzelecki w Andrychowie rozpoczyna nabór dla osób chcących wstąpić w ich szeregi.

To dobra okazja aby poćwiczyć strzelanie sportowe i wojskowe, wojskową taktykę, sztuki walki wręcz, pierwszą pomoc, terenoznawstwo, łączność czy inne. Związek Strzelecki w Andrychowie zaprasza na pierwszą zbiórkę naborową dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do ich oddziału. Odbędzie się ona w sobotę (19.11)  w godzinach od  9:00 do 14:00 w Domu Katechetycznym (Aula) przy kościele św. Macieja w Andrychowie. Dla osób, którym nie pasuje termin, koleje zbiórki będą odbywać się w każdą sobotę w godzinach od 8:00 do 12:00 w tym samym miejscu. Organizatorem zbiórek jest Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej

Związek Strzelecki to  Samodzielna Jednostka Terenową Stowarzyszenia. Na terenie Andrychowa działa od 8 października 2016 roku. Natomiast jako Związek Strzelecki już od 1910 roku. Organizacja została założona przez Józefa Piłsudskiego we Lwowie.  Głównym celem ZS jest: krzewienie świadomości narodowej i kulturowej w oparciu o takie wartości jak Bóg, honor, ojczyz.a

Integralnymi częściami systemu szkolenia są także zajęcia kształtujące sprawność fizyczną oraz wychowanie patriotyczne. Wszystkie te elementy rozwijają umiejętności w zakresie dyscypliny i działania w zespole.

Wstępując do ZS ma możliwość współpracy z innymi Oddziałami Związku Strzeleckiego z różnych miast w całej Polsce, uczestnictwa w wyjazdach szkoleniowcyh, zgrupowaniach letnich i zimowych, szkoleń na terenach jednostek wojskowych. Związek Strzelecki posiada porozumienie z Ministrem Obrony Narodowej. Członkowie mają możłiwość dofinansowywania i certyfikowania kursów wojskowych (dla osób pełnoletnich). Wielu z ich członków służy w wojsku  i policji. Swoją ofertę kierują co wszystkich już od 10 roku życia. Ze specjalnie przygotowanym programem szkolą  w trzech grupach wiekowych: Orlęta – wiek 10-15 lat, Strzelcy – wiek 16-17 lat oraz Strzelcy – od 18 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma!

W tym miejscu chcielibyśmy w nasze szeregi zaprosić w szczególności młodzież oraz osoby dorosłe, które chciałyby związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi np. wojsko, policja, straż graniczna. Nawet jeżeli służysz już w formacjach mundurowych lub jesteś uczniem klasy mundurowej zapewnimy Ci możliwość dalszego rozwoju pod okiem specjalistów – informuje nas Mateusz Wałęka, komendant Związku Strzeleckiego Oddziału Kraków  im. Pierwszej Kompanii Kadrowej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Staruszek 2022-11-18 14:42
Co jeśli jestem prawie 50 latkiem i nie chcę "służyć" W tzw służbach mundurowych? Są jakieś wymagania czy ot tak można być przyjętym?
Cytować
+7 #2 . 2022-11-18 19:04
Cytuję Staruszek:
Co jeśli jestem prawie 50 latkiem i nie chcę "służyć" W tzw służbach mundurowych? Są jakieś wymagania czy ot tak można być przyjętym?

Do "ORMO" przyjmują bez względu na wiek. :P
Cytować
0 #3 Zosia 2022-11-18 20:38
Do pisu chłopie, do ochrony miesiecznic
Cytować
-1 #4 Olo 2022-11-19 07:28
Zajęcia będą realizowane z obowiązkowym kursem strzelanina do " zabłąkanych" rakiet.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.