Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach bierze udział w XI edycji małopolskiego konkursu „Odblask
Odblaskowa szkoła w Bachowicach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach bierze udział w XI edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Szkoła przystąpiła do konkursu przez wszystkim by zwrócić uwagę na to, że jako placówka nie tylko uczymy, ale również dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów w drodze do i ze szkoły. W okresie jesienno-zimowym szczególnie należy przypominać uczniom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które niejednokrotnie potrafią uchronić przed nieszczęściem – informuje nas szkolny koordynator konkursu Justyna Kaptur.

W ramach udziału w konkursie podjęto szereg akcji promujących oraz zachęcających do noszenia odblasków. W piękny październikowy dzień klasy 1-3 wyruszyły „w teren” by promować ich noszenie. Najmłodsi rozdawali napotkanym przechodnio odblaskowe opaski. Akcja spotkała się z wielką sympatią mieszkańców Bachowic. Ponadto w szkole zorganizowany został konkurs plastyczny na zaprojektowanie własnego znaczka odblaskowego. Uczniowie zmierzyli się także ze sobą w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na szkolnym korytarzu naszej szkoły pojawiły się również gazetki promujące noszenie odblasków.

W ramach akcji w szkole przeprowadzono warsztaty z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jednych z zajęć uczniowie przy pomocy nauczycieli nagrali filmik promujący bezpieczeństwo na drogach.
 
Uczniowie zorganizowali również działania skierowane do seniorów. Pod kościołem parafialnym rozdawano starszym opaski odblaskowe. A na przejściu dla pieszych zlokalizowanym przed szkołą seniorzy uczyli swoje wnuki jak prawidłowo, czyli bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Również najmłodsi, czyli przedszkolaki, włączyły się w akcję nagrywając piosenkę o ruchu drogowym, bezpieczeństwie i o odblaskach. Uczestniczyli również w spotkaniu z policjantami z posterunku policji w Spytkowicach.


(JK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.