Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi  zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze  wy
Małopolska policja zaprasza w swoje szeregi

Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi  zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze  wybrana zawodowa droga, to poczucie satysfakcji, stabilizacji i bezpieczeństwa dla nas i naszych rodzin. Małopolska policja zaprasza w swoje szeregi.

Fakt, że to nie jest łatwa praca, pochłania mnóstwo energii i zaangażowania, a emocje z nią zawiązane trudno zostawić za progiem domu. Policjant styka się  ze śmiercią bólem, ludzkimi dramatami, łzami a w każdej z tych sytuacji musi być opanowany i trzeźwo ją oceniać.

Niejednokrotnie trzeba być empatycznym i zachować przy tym obiektywizm, co nie zawsze jest łatwe, bo ludzie są różni, czasem roszczeniowi. Z reguły nie zdają sobie sprawy z tego, że policjant musi być arbitrem, ocenić zaistniałą sytuację a każda ze stron biorących udział w postępowaniu potwierdzenia swych racji żąda od instytucji, w której szuka pomocy. Trzeba karać i upominać, by zadbać o porządek a przecież nikt nie lubi być karany. Dyżury w święta, dni wolne od pracy, wykonywanie czynności w różnych, czasem złych warunkach atmosferycznych, z narażeniem własnego zdrowia, ryzyko agresji ze strony osób, wobec których podejmuje się interwencję, to również specyfika służby policjanta – mową policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak mówią, w tej służbie są jednak emocje i sytuacje, których nie spotka się nigdzie indziej. Nic nie zastąpi uśmiechu człowieka, na widok odzyskanych i oddawanych mu rzeczy, które wcześniej padły łupem przestępcy, radości  z wyeliminowania z życia rodziny  oprawcy, który nękał najbliższych choć miał ich chronić. Nic nie da takiego poczucia spełnienia jak  łzy szczęścia rodziców, którym zagubiło się dziecko a dzięki policjantom wróciło w bezpieczne ramiona najbliższych, czy satysfakcji z wyeliminowania pijanego kierowcy, który dzięki zatrzymaniu nie spowoduje wypadku. Przykłady można mnożyć ...

Adrenalina jaka towarzyszy tej pracy, wysokie obroty na których się pracuje sprawiają, że nie ma czasu na nudę i stagnację. Dzięki służbie Policji możemy realnie i osobiście wpłynąć, na to by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa. Zatem wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja to jest właściwe dla nich miejsce – serdecznie zapraszamy w nasze szeregi – zachęcają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Więcej informacji na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/malopolska-policja-zaprasza-w-swoje-szeregi lub pod numerem telefonu 12 61 54 068, jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 - w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.  Szczegółowe informacje  dotyczące zasad rekrutacji oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Bartek 2018-10-12 12:28
Tak tak za takie grosze to się nie opłaca
3 tysie to śmiech .
Cytować
+4 #2 Paweł 2018-10-12 20:46
Jak ktoś lubi robić w dni wolne od pracy święta w sylwestra nowy rok.z menelami pijaka mi i wiecznie nie zadowolonymi petentami i ludźmi którym wiecznie coś nie pasuje.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.