W nowym rozkładzie jazdy pociągów ma powrócić połączenie Szczecin- Zakopane przez Andrychów i Wad
Dobra i zła wiadomość dla podróżujących koleją

W nowym rozkładzie jazdy pociągów ma powrócić połączenie Szczecin- Zakopane przez Andrychów i Wadowice.  Jest też zła wiadomość: niestety z powodu remontów torów między Kalwarią a Wadowicami na kilka tygodni  wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Pasażerowie podróżujący koleją do Krakowa, Bielska czy Kalwarii nie mają łatwo, Skromna oferta (chociaż ciągle udoskonalana) rozkładu jazdy a także remonty, które mają usprawnić kursowanie pociągów a co za tym idzie, przerwy w ruchu, nie nastrajają optymistycznie do korzystania z tego środka lokomocji. W najbliższych latach planowana jest rewitalizacja linii kolejowej nr 117 co bezpośrednio ma przełożyć się na czas i jakość podróży. Na razie jest jednak jak jest...

Przed nami kolejny remont torów, tym razie w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na odcinku Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice. Od 21 października do 8 grudnia między Kalwarią a Wadowicami z tego powodu nie będą kursować pociągi a w ich miejsce wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Jest też dobra wiadomość. 12 grudnia wejdzie w życie nowy kolejowy rozkład jazdy. Najprawdopodobniej pojawi się w nim po kilku latach przerwy codzienne połączenie Szczecin-Zakopane przez przechodzące przez powiat wadowicki linie kolejowe nr 117 i 97. Pociąg w relacji Szczecin-Zakopane będą odjeżdżać z Andrychowa o 06:14 zaś z Wadowic o 06:36, przyjazd do Zakopanego o 09:17. Powrót z Zakopanego do Szczecina: wyjazd 20:28, w Wadowicach odjazd o 22:58, z Andrychowa o 23:20.

Jak wam się podoba taka propozycja?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 NANA 2018-10-12 11:08
Jeździłam tym pociągiem na studia do Poznania . Myślę że to dobry pomysł aby powrócił
Cytować
+13 #2 Reks 2018-10-12 15:50
Ciekawe czy pociągi PRu w Bielsku Białej będą miały skomunikowane z kolejemi śląskimi
Cytować
+6 #3 Andrzej 2018-10-12 23:01
Ktoś kto ustala te komunikacje zastępcze to po prostu idiota. Im więcej wyremontowanych torów tym więcej komunikacji zastępczych. Nie rozumiem dlaczego komunikacja zastępcza jest na całym odcinku do Krakowa. Po obecnym remoncie stacja w Kalwarii mogłaby być stacją końcową. a komunikacja zastępcza powinna być na trasie Wadowice-Kalwar ia oraz Sucha-Kalwaria.
Cytować
+7 #4 ha 2018-10-13 20:43
Powinien być stałego kursowania pociagi które jeżdżą sporadyczne szybko kończą
Cytować
+4 #5 kika 2018-10-21 09:43
ciekawe co z remontem linii coś tak cicho co tak naprawdę zrobią za te 122 mln.z tego co media mówią dużo przetargów jest zagrożona ponieważ przewyższają kosztorysy nawet o 50procent a są przypadki że nawet więcej na opublikowanym przez urząd marszałkowski oferty najtańsza była za 182mln ciekawe czy dołoży ktoś brakującą kasę
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.