Gwałtowna burza z piorunami, która przeszła w nocy nad powiatem wadowickim tym razem nie narobiła wi
Piorun uderzył w wieże komendy. Strażacy bez łączności telefonicznej

Gwałtowna burza z piorunami, która przeszła w nocy nad powiatem wadowickim tym razem nie narobiła większych strat. Ucierpiała jednak komenda straży: piorun uderzył w jej wieże, uszkadzając centrale telefoniczną i komputer.

Wichura, która przeszła w nocy z wtorku (12.07) na środę (13.07) nad powiatem wadowickim tym razem na szczęście nie spowodowała poważniejszych strat, jak ostatnie nawałnice. W nocy strażacy nie interweniowali przy żadnym zdarzeniu. Poza jednym i to pechowo, bo dotyczącym właśnie ich...

Kto lubi burzę, miał wczoraj co oglądać: gwałtowne wyładowania tworzyły piękny spektakl na niebie. Jednak jeden z potężnych piorunów uderzył w wieże Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Wyładowanie spowodowało uszkodzenie centrali telefonicznej, jednego komputera i monitora. Od nocy jesteśmy pozbawieni łączności przez telefony stacjonarne, zgłosiliśmy już awarię do operatora – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Na szczęście łączność radiowa, telefony alarmowe a także komórkowe w komendzie działają. We wtorek (13.07) rano strażacy wyjechali zabezpieczyć drogę w Choczni, nad która po nocnej wichurze niebezpieczne przechyliło się drzewo.

Tymczasem według prognoz, taka deszczowa pogoda ma utrzymać się do przyszłego tygodnia. Nie wyklucza się również intensywnych burz.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 gonzo 2016-07-13 12:59
też nie miał gdzie uderzyć biedni strażacy niech go sąd aresztuje za straty
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.