W Andrychowie doszło do zderzenia dwóch rowerzystów: 16-letniego mężczyzny i 78-letniej kobiety. Nas
Zderzenie rowerzystów. Do rannej wezwano śmigłowiec LPR

W Andrychowie doszło do zderzenia dwóch rowerzystów: 16-letniego mężczyzny i 78-letniej kobiety. Nastolatkowi nic się nie stało, niestety ze względy na stan rowerzystki, wezwano do niej śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W niedzielę (16.06) przed godziną 17:00 na ulicy Szewskiej w Andrychowie doszło do bardzo groźnego wypadku.

Jak wstępnie ustalono, kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu również kierującej rowerem. W efekcie doszło do zderzenia rowerzystów – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Andrychów, druhów ochotników z OSP Andrychów, policję a także Zespół Ratownictwa Medycznego. 16-latkowi nic poważnego się nie stało, niestety ze względu na stan 78-letniej kobiety, zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Została przetransportowana do szpitala.

Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 misiek 2019-06-16 19:26
Pełnym szacunkiem do starszej Pani bo to nie jej wina jak wynika w artykule ale w tym wieku i rower to już troszkę nie odpowiedzialne chociaż by właśnie ze względu upadku w takim wieku...
Cytować
+7 #2 Rowerzysta 2019-06-17 13:25
Misiek, uważasz, że 80 lat to nie odpowiedni wiek na rower? Znam osoby, które po 90 jeżdżą rowerem. Pan Stanisław Kowalski / 109 lat biega jak nastolatek! Poszukaj w internecie! Jedyne co to do bani mamy przepisy. To nie te rowery kiedy ustalano przepisy o ruchu drogowym. Kask dla każdego rowerzysty i zmiany przy korzystaniu z dróg publicznych. Młodzi ludzie na rowerach niestety niosą śmierć sobie jak i innym użytkownikom dróg. Mam nadzieję, że ten młody człowiek nie będzie miał do końca życia na sumieniu śmierci tej osoby. Mam nadzieję, że ta Pani przeżyje bo to co wiem jej stan jest krytyczny!
Cytować
0 #3 Rowerzysta 2019-06-23 12:49
Smutna wiadomość z Krakowa. Pani, która była ofiarą wypadku zmarła. Wyrazy współczucia dla rodziny :-(
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.