Dzieci i miłośnicy narciarstwa się cieszą, jednak padający śnieg i mróz nie ułatwia i tak już tr
W święta popadało i niestety sypią się kolizje

Dzieci i miłośnicy narciarstwa się cieszą, jednak padający śnieg i mróz nie ułatwia i tak już trudnych warunków na drogach w powiecie wadowickim. W Wigilię i święta doszło do kilku groźnych kolizji. Strażacy interweniowali też przy kilku pożarach sadzy w kominie.

Padający śnieg i niższa temperatura cieszy na pewno dzieci i miłośników białego szaleństwa. Gorzej z kierowcami, po pogorszenie się i tak nie najlepszych warunków na drogach spowodowało w święta kilka groźnych kolizji.

W wigilijny poniedziałek (24.12) po południu w Targanicach na ulicy Długiej kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem  i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Andrychów, druhowie ochotnicy z OSP Sułkowice-Łęg, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowanym kierowcą.

We wtorek (25.12) w pierwszy dzień tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, w  Choczni doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Chocznia, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się jedną poszkodowaną osoba.

W Lanckoronie na ulicy 1 Maja kierowca samochodu osobowego nei dostosował najprawdopodobniej prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na szczęście zarówno jemu jak i pasażerowi nic poważnego się nie stało.  Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Lanckorona oraz policja. Przez dłuższą chwilę ruch pojazdów w tym miejscu był zablokowany.

W Wigilię strażacy interweniowali również przy pożarach sadzy w budynkach mieszkalnych we FrydrychowicachSułkowicach oraz Tomicach (na zdjęciu). Nic nikomu na szczęście poważnego w nich się nic nie stało, nie ma również większych strat materialnych.

 

 

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.