Niepełnosprawni pływacy z naszego regionu, zrzeszeni w klubie "START" Bielsko-Biała w ostatnim czasie
Niepełnosprawni pływacy z naszego regionu powrócili z medalami

Niepełnosprawni pływacy z naszego regionu, zrzeszeni w klubie "START" Bielsko-Biała w ostatnim czasie zdobyli sporo medali.

W miniony weekend na pływalni "Orbita" Wrocław odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Niepełnosprawnych, na których startowali mieszkańcy naszego regionu, zawodnicy klubu "START" Bielsko-Biała.

W grupie wiekowej Junior Starszy, najlepsze rezultaty osiągnęła Julia Woźniczka która zajęła II miejsce w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym, III miejsce na 200 metrów stylem dowolnym, IV miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, V miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym, VII miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. W rankingu najlepszych dziesięciu zawodniczek turnieju Julka zajęła VIII MIEJSCE. 

V miejsce w Sztafecie mieszanej  4x50 metrów stylem dowolnym (Arkadiusz Rębisz, Julia Woźniczka, Justyna Gębala, Dawid Gurdek)

W tej samej grupie wiekowej mężczyzn Arkadiusz Rębisz wywalczył IV miejsce na 200 metrów stylem dowolnym, VI miejsce na 400 metrów stylem dowolnym  i Dawid Gurdek na dystansie 100 metrów stylem rzbietowym, VII miejsce na 200 metrów stylem dowolnym, VIII miejsce na 100 metrów stylem lasycznym.

W grupie wiekowej Junior, najlepiej spisały się: Wiktoria Zemła IV miejsce na 400 metrów stylem dowolnym, X miejsce 100 metrów stylem klasycznym, Antonina Wróbel V miejsce 200 metrów stylem dowolnym, Justyna Gębala IX miejsce 50 metrów stylem dowolnym. Iga Sparzyńska zajmowała  miejsca poza pierwszą dziesiątką ale poprawiała czasy zgłoszenia, co zasługuje na wyróżnienie.

Należy również wspomnieć że zawodnicy "START" Bielsko-Biała rywalizują w turnieju Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych i w I Rundzie która odbyła się w Bydgoszczy na początki marca zdobywali medale. Otylia Sitarz III miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym, Oliwier Koźbiał I miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, Patryk Zawierucha II miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, Bartosz Sekuła  II miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym i III miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Łukasz Żmij V i VII miejsce.

Zawodnicy trenują na Krytym Basenie w Andrychowie oraz na Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach. Trenerzy: Szczęsny Skrzypiec, Krzysztof Dzidek, Kamil Chalibożek.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 M. 2024-04-17 18:53
Brawo dla zawodników i trenerów!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.