Mimo, że od otwarcia minęło grubo ponad pół roku, nowe, największe rondo w Anrychowie nie ma... naz
Największe rondo w Andrychowie nie ma nazwy. Można składać propozycję

Mimo, że od otwarcia minęło grubo ponad pół roku, nowe, największe rondo w Anrychowie nie ma... nazwy. Przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Roman Babski zaapelował do mieszkańców o propozycję.

28 października oficjalnie oddano do użytku budowane przez kilku miesięcy rondo na skrzyżowaniu na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej i Białej Drodze na andrychowskiej górnicy, pod McDonald's. Kierowców jadących tędy przez kilka miesięcy czekały spore utrudnienia, mimo, że skrzyżowanie nie zamknięto w całości, bo mimo prac, ruch odbywał się wahadłowo. Kilka tygodni z kolei zamknięto przejazd od ulicy Biała Droga, co spowodowało dodatkowe komplikacje, zwłaszcza z osób, które chciały skorzystać z fastooda.

Inwestycja warta około 3,5 miliony złotych, w całości opłacona była przez właścicieli Galerii Andrychów (obecnie  Big). Wykonawcą była firma Drogbud ze Spytkowic. Oprócz ronda, powstały tu także  chodniki, przejścia dla pieszych, wysepki oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery drogowe, bariery piesze).

Tak wyglądała budowa ronda:

Mimo, że otwarte jest już grubo ponad pół roku, nowe, największe rondo w Andrychowie nie ma... nazwy. Na antenie Radia Andrychów z apelem o propozycję nazwy dla skrzyżowania wystąpił przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Roman Babski. To właśnie w kompetencji radnych jest nadawanie nowych nazw ulic. Stąd taka propozycja.

Nazwę dla ronda można złaszać pod numer telefonu 33 875 23 13, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS pod numer 507 303 109.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Miro 2023-06-02 18:38
Prezesa
+1 #2 Kalikst 2023-06-02 19:54
Czy wszystko musi mieć jakąś nazwę? Nawet najdurniejszą?
+1 #3 Olo 2023-06-02 20:21
Rodno im Cicioliny
+4 #4 Borys 2023-06-02 21:20
Rondo im. Generała Kiszczaka

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.