Na wadowickim rynku kilkuset mieszkańców, turystów i pielgrzymów odśpiewało Barkę, ulubioną pieś
Po odśpiewaniu Barki wypuszczono w niebo sto pocztowych gołębi

Na wadowickim rynku kilkuset mieszkańców, turystów i pielgrzymów odśpiewało Barkę, ulubioną pieśń św. Jana Pawła II. Zaraz po tym w niebo zostało wypuszczone sto  gołębi pocztowych od lokalnych hodowców tych ptaków. Było na co popatrzeć!

Wadowice w poniedziałek (18.05), mimo panującej epidemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych, hucznie i z pompą obchodzą setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Od rana relacjonujemy wydarzenia przygotowane z tej okazji. Odbyła się m.in. uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczono honorowe okazyjne medale dla osób i instytucji, które miały szczególny udział w upowszechnianiu ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania  pochodzącego z naszego miasta papieża. Nie zabrakło konkursu na pieczenie tortu, zaprezentowano najlepsze pocztówki urodzinowe, które zaprojektowały dzieci startujące w konkursie zorganizowanym przez szkoły organizujące coroczne Zloty Szkół im. Jana Pawła II. Premięrę  miała też nowa wersja piosenki "Moje Miasto Wadowice". Papieskie miasto odwiedziło też sporo polityków, którzy oddali cześć najznamienitszemu z wadowiczan, zbijajać też, co tu dużo ukrywać, polityczny kapitał na tym wydarzeniu.

Kulminacyjnym momentem obchodów było o godzinie 17:00 wspólne odśpiewanie na wadowickim rynku Barki, ulubionej pieśni naszego papieża. Kilkaset mieszkańców, pielgrzymów i turystów, z początku trochę nieśmiało ale później już wesoło i zgodnie, odśpiewało ten swoisty papieski hymn.

Piętnaście minut później, o godzinie 17:15 w niebo nad centralnym placem miasta wypuszczono sto gołębi pocztowych z okazji setnych urodzin. To pomysł hodowców zrzeszonych w wadowickim oddziale. Piękne i dorodne ptaki należą do kilkudziesięciu hobbystów i po locie wróciły do swoich właścicieli. Jak zapowiedzieli, to nie ostatnie słowo w kwestii obchodów tak ważnej papieskiej rocznicy: już 7 czerwca odbędzie się lot im. Jana Pawła II z niemieckiego miasta GENThIn. Gołębie będą miały do pokonania, zanim wrócą do Wadowic, ponad 550 kilometrów!

Zobaczcie jak wyglądało wypuszczenie ptaków:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Karramba 2020-05-18 20:41
Gołębie wypuszczono o 17.15 a już o 17.55 informacja,że wszystkie wróciły do hodowców.Trudno uwierzyć.
Cytować
+7 #2 czuwająca 2020-05-18 21:47
Gdyby nie było pandemii to byłoby ok ale w tym okresie jest igranie z źyciem ludzi zobaczymy tego efekty w kościele w sobotę na mszy dlaczego księźa nie mieli maseczek ?
Cytować
+1 #3 Hodowca gołębi 2020-05-18 22:43
Kilka moich gołębi nadal nie wróciło.
Cytować
+14 #4 mm 2020-05-19 01:31
A to już nie obowiązuje dystans społeczny w miejscach publicznych? Bo ja widzę tu i we wcześniejszych relacjach, ludzi zgromadzonych w centralnym placu miasta, stojących ramię w ramię i do tego część z odsłoniętym nosem albo całą twarzą...
Cytować
+13 #5 mirka 2020-05-19 09:24
Cytuję czuwająca:
Gdyby nie było pandemii to byłoby ok ale w tym okresie jest igranie z źyciem ludzi zobaczymy tego efekty w kościele w sobotę na mszy dlaczego księźa nie mieli maseczek ?

Bo ich prawo nie dotyczy. W tym kraju są równi i równiejsi. Nie wiedziałeś o tym?
Cytować
-1 #6 hgjhjfg 2020-05-19 18:42
oooo ile Duda ma rodziny :P
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.