Wędrujemy, sadzimy tuje, wydajemy albumy – tak powiat wadowicki świętuje setną  rocznicę urodzin
Wędrujemy, sadzimy tuje, wydajemy albumy – tak świętujemy rocznicę urodzin Karola Wojtyły

Wędrujemy, sadzimy tuje, wydajemy albumy – tak powiat wadowicki świętuje setną  rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Dziś, w poniedziałek (18.05) skończyłby 100 lat. Karol Wojtyła - chłopak z Wadowic, ksiądz, artysta, filozof, papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego. Dla mieszkańców powiatu wadowickiego postać szczególnie bliska, stąd to właśnie w naszym regionie ma miejsce mnóstwo wydarzeń upamiętniających setną rocznicę jego urodzin. Obok tych dużych, skupiających na sobie uwagę ogólnopolskich mediów, przygotowano wiele innych - mniejszych, ale równie cennych inicjatyw, w organizację których włączył się powiat  wadowicki.

O rocznicy urodzin naszego papieża pamiętano m.in. na Groniu Jana Pawła II. Na ten szczyt wtedy noszący jeszcze nazwę Jaworzyna, Karol Wojtyła wędrował wielokrotnie  jako młody chłopak.  Jak już informowaliśmy, w niedzielę (17.05)  upamiętniono tutaj setną rocznicę urodzin świętego z Wadowic. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicestarosta Beata Smolec oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Adam Kubik.

Z kolei wśród wielu wydarzeń zaplanowanych na poniedziałek (18.05) znajdzie się m.in. posadzenie przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Parkowej w Wadowicach 100 tui na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Podczas spotkania mieszkańcy odczytają także fragmenty biografii polskiego papieża.

To oczywiście nie wszystkie inicjatywy związane z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły przygotowane w instytucjach związanych z powiatem czy dziejące się z udziałem przedstawicieli samorządu powiatowego. Mimo pandemii o tej rocznicy pamiętają nasze szkoły. Sam powiat włączył się w wydanie albumu „Małopolskie ścieżki Jana Pawła II”. Wspieramy też inicjatywy organizacji pozarządowych, których celem jest upamiętnienie Jana Pawła II i jego dziedzictwa. Wiele rzeczy dzieje się teraz, ale wierzymy, że to nie koniec. Liczymy, że czas „dystansu społecznego” wywołanego pandemią koronawirusa już wkrótce będzie należał do przeszłości, i będziemy mogli razem, ramię w ramię cieszyć się jeszcze wieloma wydarzeniami związanymi z tą jakże ważną dla mieszkańców naszego powiatu rocznicą – podkreśla wicestarosta Beata Smolec.

 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.