Straż Graniczna przypomina w szystkim, którzy wybierają się na wakacje:ważny dowód osobisty lub pas
Wakacje. Pamiętajmy o dokumentach, które należy zabrać ze sobą wyjeżdżając za granicę

Straż Graniczna przypomina w szystkim, którzy wybierają się na wakacje:ważny dowód osobisty lub paszport to dokumenty niezbędne podczas zagranicznych podróży.

Zbliża się długo oczekiwany przez wszystkich czas wakacyjny. Należy bezwzględnie pamiętać, że dokumentami uprawniającymi każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, w tym także osoby niepełnoletnie, do przekroczenia granicy państwowej są jedynie dowód osobisty (Unia Europejska, państwa obszaru Schengen, państwa EOG oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Gruzja) i paszport.

Decydując się na zagraniczną podróż pamiętajmy również, że trakcie wizyty na lotnisku należy zadbać o swój bagaż. Każda pozostawiona bez opieki torba lub walizka traktowana jest jako potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. W konsekwencji podejmowane są działania, których celem jest sprawdzenie każdego bagażu, a nieroztropnemu podróżnemu grozi w takim przypadku mandat. Liczyć się też należy z opóźnieniami w podróży, które mogą wtedy wystąpić.

Pamiętajmy o tych zasadach by wrócić z wakacji pełni wrażeń, ale tylko tych miłych.

Szczegółowe informacje dla podróżujących za granicę znajdują się na stronie MSZ TUTAJ

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 paszport.info 2019-06-21 13:09
Sprawdź jak wyglada wniosek o paszport i jak go prawidłowo wypełnić na paszport.info
Cytować
0 #2 Kasia 2019-06-27 15:55
Dobrze mieć takie informację :) Ja w tym roku wybieram się na Party Camp do Chorwacji i zbieram wszystkie potrzebne rady
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.