Z żeńskich Zofia, a z męskich Szymon, Wojciech i Karol: to najpopularniejsze w ostatnich tygodniach im
Zofia i Szymon to najpopularniejsze imiona w czerwcu w Wadowicach

Z żeńskich Zofia, a z męskich Szymon, Wojciech i Karol: to najpopularniejsze w ostatnich tygodniach imiona, nadawane noworodkom w gminie Wadowice.

Taka ciekawostka: Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wadowicach przedstawił zestawienie liczby urodzeń w gminie Wadowice. Jak się okazuje, wśród noworodków najpopularniejszymi imionami wybieranymi w czerwcu przez rodziców dla dziewczynek była Zofia. Aż 6 noworodków otrzymało to imię. Wśród chłopców najczęściej wybieranymi imionami był Szymon, Wojciech i Karol.

W ostatnich miesiącach najczęściej  wybieranymi imionami był Jakub, Szymon a także Maja. Jak się okazuje, imię Filip powraca też co jakiś czas na pierwsze miejsce.

W czerwcu w gminie Wadowice urodziło się 121 dzieci, zawarto 25 związków małżeńskich. Zmarły 64 osoby.

Wydział Spraw Społecznych w maju przyjął też 568 wniosków o dowód osobisty, wydał 601 dowodów oraz dokonał 127 czynności związanych z zameldowaniem i wymeldowaniem z gminy Wadowice.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.