Obraz "Mylna opinia" ekipy z Opos Film Studio składającej się ze studentów z Wadowic i Andrychowa zdo
Opos Film Studio z drugim najlepszym filmem na festiwalu

Obraz "Mylna opinia" ekipy z Opos Film Studio składającej się ze studentów z Wadowic i Andrychowa zdobył II miejsce w kategorii "Najlepszy film" na festiwalu 48 Hour Film Project.

48 HFP to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipa filmowa wymyśla, pisze scenariusz, kręci i montujecie film. W piątek wieczorem otrzymują informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musi być ukończony!

Młody ambitny reżyser amator Mikołaj Janik, Maciej Gracjasz, Karolina Szpak, Karolina Paleczny, Aleksandra Książek, Wiktoria Czeladka, Natalia Mikołajczyk, Marcin Warmuz, Kamil Kozik, Katarzyna Warmuz i Jakub Babrzymąka pod znanym już niektórym szyldem Opos Film Studio postanowili wziąć udział w tym festiwalu. Nakręcili obraz "Mylna opinia"

Film, który powstał zgodnie z wymaganiami konkursowymi musiał spełniać kilka zaleceń. Po pierwsze, wylosowany gatunek, czyli w ich przypadku film o zombie. Po drugie rekwizyt: gwóźdź. Po trzecie postać: przewodnik Filip Konopnicki. Po czwarte cytat: "Dowiedz się, co naprawdę lubisz i użyj całej swojej energii, żeby to zdobyć!". Po piąte: element charakterystyczny dla miasta w którym odbywał się konkurs (Katowice)

W sobotę (23.11) w Kinie Kosmos przy ulicy Sokolskiej 66 w Katowicach odbyła się gala finałowa festiwalu 48 Hour Film Project. Jury w składzie Anna Serdiukow, Eryk Lubos i Bartosz Opania postanowiło przyznać obrazowi "Mylna opinia" II miejsce w kategorii "Najlepszy film". Konkurencja była spora, bo w rywalizacjach w 48 Hour Film brało udział 25 obrazów. Najlepszym filmem festiwalu okazał się obraz "W oparach Nikisza" ekipy Panato.

Czytałem wczoraj te wyniki od końca. Stwierdziłem, że jak będzie coś, to raczej w kategorii "najlepiej wykorzystany". I nie ma i nie ma, no to nie ma. A tu proszę. Duże zaskoczenie. Duża radość. Zwłaszcza dlatego, że na tą nagrodę przyszło czekać dość długo. Może na kolejną już krócej :). Całe Opos Film Studio zadowolone, wszystkie telefony odebrane "Nie żartuj", itp. Bo chociaż wiedzieliśmy że było OK, to nikt chyba nie spodziewał się, że Jury uzna naszą "Mylną opinię" w całościowej ocenie, za lepszą od 24 prac innych ekip. Pozostaje zrobić afterparty i czekać na paczkę z nagrodą. Nie wiemy jaką, ale lubimy niespodzianki. Ogromne podziękowania dla DPX Wadowice, Palowski-Projekty Graficzne, CineRental, WadowiceOnline.pl i wszystkich, którzy nas wspierali słowem, czynem czy kanapką - mówi nam ze śmiechem Mikołaj Janik, reżyser filmu.

Mikołaj jest studentem drugiego roku AWF kierunku Turystyka i Rekreacja w Krakowie. Z zamiłowania filmowiec-amator i tekściarz. Działający członek Hufca Ziemi Wadowickiej. Wadowiczanie go już znają: kręcił filmy dla wadowickiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ZHP czy Wadowickiego Centrum Kultury. Być może dzięki WCK być może wkrótce uda się zobaczyć "Mylną opinię" na dużym ekranie w Kinie Centrum przed filmem na Środawisku.

Zobacz film "Mylna Opinia" ekipy Opos Film Studio:

(Marcin Guzik)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Terefere 2013-11-25 11:50
Brawo dla ekipy!!!

Fajnie, że promujecie bardziej ambitne rzeczy, bo jak czytam o bimberach albo pseudogwiazdkac h grających mebel w durnych serialach to mnie krew zalewa, że takie badziewa ktoś reklamuje.
Cytować
+9 #2 kinoman 2013-11-25 11:58
Już pisałem kilka dni temu, że w papiesko-kremów kowo-filipiński ch Wadowicach kultura wysoka nie ma szans. Ekipa nie ma znajomości w kurri, nie robi dobrze kotom i nie śpiewa kolęd. Dlatego, aby rozwijać swoje pasje będzie musiała emigrować do Berlina albo Paryża. Gdyby chociaż lubili Miley Cyrus to by o nich napisała jakaś dziwka a tak to pozostanie żal po tej emigracji.
Cytować
+5 #3 Mateusz Klinowski 2013-11-25 14:00
Gratuluję sukcesu i zapraszam do rozwijania gatunku zombie horror. Może sesje Rady Miejskiej? Choć to raczej political gore ;)
Cytować
-1 #4 B. 2013-12-01 20:09
Brawo Mikołaju:) cieszy mnie, że zaczynałeś w Progu i poszedłeś w świat samodzielnie! Oby tak dalej:)gratuluj ę i trzymam kciuki:)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.