W Wadowickim Centrum Kultury można zobaczyć niesamowitą wystawę ponad 35 żywych okazów pająków.
To nie jest wystawa dla cierpiących na arachnofobię

W Wadowickim Centrum Kultury można zobaczyć niesamowitą wystawę ponad 35 żywych okazów pająków.

Do niedzieli (5.02) w godzinach od 10:00 do 18:00 w Wadowickim Centrum Kultury, w ramach ferii można zobaczyć wystawę pająków, na której zgromadzono ponad 35 okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata czarna  wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika.

Ekspozycja pozwala zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Podczas wystawy opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

O każdej pełnej godzinie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka.

Zwiedzający wystawę mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów: zwierzęta są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Bilety w cenie 19 złotych (normalny), 16 złotych (ulgowy), 60 złotych (rodzinny: 2 dorosłych + 2 dzieci) do nabycia przy wejściu. Dzieci w wieku do 4 lat  wejście gratis, nie dotyczy grup zorganizowanych.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.