Grupa morsów zaprasza na mikołajkowe morsowanie w Jeziorze Mucharskim, podczas którego będą zbierane
Morsy zapraszają do kąpieli w jeziorze. Kolejna akcja dla Oliwierka

Grupa morsów zaprasza na mikołajkowe morsowanie w Jeziorze Mucharskim, podczas którego będą zbierane pieniądze dla Oliwierka Komana z Wadowic cierpiącego na SMA. Kibice również są mile widziani, nie zabraknie też przekąski czy rejsu statkiem.

W niedzielę (4.12) o godzinie 9:30 grupa morsów zaprasza do wspólnej kąpieli w Jeziorze Mucharskim. To kolejna akcja podczas której będą zbierane pieniądze na lek na SMA dla Oliwierka z Wadowic. Morsowanie poprzedzi rozgrzewka o 9:45, którą poprowadzi trenerka fitness Marta Czechowicz. Wejście do wody odbędzie się o godzinie 10:00.

Nie zabraknie też ogniska z kiełbaskami, które zabezpieczą strażacy z OSP Koziniec-Centrum. Tata Oliwiera  wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach będą kwestować. Każdy kto wspomoże leczenie Oliwiera otrzyma ciepłą kiełbaskę, kawałek ciasta oraz ciepłą herbatę. Dodatkową atrakcją będzie darmowy rejs statkiem po Jeziorze Mucharskim z przystani WINDMILL.

Serdecznie zapraszamy wszystkich morsów z okolic Wadowic i nie tylko oraz wszystkich tych, którzy nie morsują, a chcieliby się przyłączyć do zbiórki dla małego Oliwiera – zachęcają organizatorzy akcji.

Dla tych, którzy chcą przyłączyć się do kąpieli przyda się koc, kąpielówki, jakieś ciepłe nakrycie głowy, rękawiczki, buty do wody (doskonałe jest  gumowe obuwie chroniące przed jeżowcami, które zostało nam po wakacjach w  Chorwacji czy we Włoszech) abyśmy nie zrobili sobie krzywdy na lodzie czy kamieniach.  Kąpiel trzeba rozpocząć od rozgrzewki. Przebiec 2-3 kilometry, bezpośrednio przed wejściem intensywnie robiąc pajacyki, podskoki itp. Do wody wchodzimy powoli ale stanowczo. Zanurzamy się do linii serca, nie moczymy ani głowy ani rąk  chociaż jeśli ktoś czuje się na siłach to może normalnie pływać i nurkować.

Ile morsować? Najgorsze jest pierwsze 20-30 sekund potem organizm po pierwszym szoku się przyzwyczaja i nie czujemy już zimnej temperatury wody, kąpiel jest bardzo przyjemna, ale bezpiecznym czasem jest 2-3 do nawet 10 minut. Warto się w niej trochę poruszać. Po wyjściu na brzeg wycieramy się i przebieramy w suche ubranie i wspomagamy się ciepła herbatą. Paradoksalnie im większy mróz panuje na zewnątrz i im więcej śniegu wokół, tym kąpiel w wodzie jest przyjemniejsza. Morsowanie bardzo dobrze wpływają na zdrowie, cerę, skórę, hartowanie ciała, poprawia odporność, krążenie krwi podobno jest też bardzo dobre na reumatyzm czy choroby stawów. Człowiek czuje się po nim jak nowo narodzony, pełen uwalniających się endorfin.

Oliwier Koman z Wadowic urodził się 5 stycznie 2022 roku.  Wyczekany dla rodziców i starszych braci. Jego rozwój przebiegał książkowo. Nikt nie spodziewał się, że za kilka tygodni rodzice staną oko w oko ze śmiercią…

Po dwóch miesiącach chłopczyk  stracił możliwość podnoszenia nóżek, a jego rączki znacznie osłabły. Zaczęto rehabilitację, jednak nie przynosiła ona żadnych efektów. Wielu lekarzy mówiło, że Oliwier ma jeszcze czas, że jest taki malutki. Dopiero czwarty neurolog skierował niemowlaka na badania do szpitala z podejrzeniem SMA. Wyniki badań przyszły w dniu, w którym Oliwier skończył 6 miesiąc. Zamiast świętować, rodzice płakali: zdiagnozowano SMA1 – śmiertelną chorobę, która krok po kroku osłabia mięśnie, doprowadzając do najgorszego.

Dzieci z SMA bez leczenia po prostu umierają. Oliwier potrzebuje najdroższego leku – terapii genowej, która kosztuje 10 milionów złotych. W sierpniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż od września  preparat Zolgensma na Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) wchodzi na listę leków refundowanych. Niestety maluch z Wadowic z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń nie kwalifikuje się na refundowanie preparatu Zolgensma,  bo lek będzie refundowany dla dzieci do 6 miesiąca życia....

Tymczasem od wielu tygodni mnóstwo ludzi angażuje się w zbiórkę pieniędzy na lek na SMA dla Oliwiera. Czas gra tu wielką rolę, bo skuteczność leku zależy od wieku jak i wagi dziecka. To walka na śmierć i życie. Tu liczy się czas!

Każdy kto chciałby wesprzeć Oliwierka dowolną kwotą, może to zrobić na portalu siepomaga.pl TUTAJ.

Trwają też licytacje na Grupie: Oliwer kontra SMA TUTAJ.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Wadowiczanin 2022-11-28 18:30
Może by tak księża z tacy oddali jakiś procent na ten cel ?
Cytować
+1 #2 Daj 2022-11-28 20:07
Cytuję Wadowiczanin:
Może by tak księża z tacy oddali jakiś procent na ten cel ?

A może Wolne Wadowice coś by dały zamiast ćpać po kątach?
Cytować
+3 #3 Propo dla lewaków. 2022-11-29 02:40
Cytuję Daj:
Cytuję Wadowiczanin:
Może by tak księża z tacy oddali jakiś procent na ten cel ?

A może Wolne Wadowice coś by dały zamiast ćpać po kątach?

Wolne Wadowice już nie ćpają bo guru wyćpał wszystko. Tak mu odjebało, że ewidentnie pociągnął coś grubiej. Poza trawą i koksem wjebał też w siebie w chuj pfizera także tego...
Cytować
0 #4 Gosia 2022-11-30 07:38
Naprawdę to nie jest miejsce na takie wywody.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.