Kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: w
Motocykliści uzbierali ponad 20 litrów krwi na Motosercu! Przydadzą się potrzebującym

Kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: wadowiccy motocykliści  już po raz ósmy zorganizowali w Wadowicach akcję Motoserce.

W sobotę (11.05) w godzinach 9:00 do 14:00 na Placu Jana Pawła II odbywała się po raz ósmy w Wadowicach akcja Motoserce, zorganizowana przez motocyklistów zrzeszonych w Klubie Motocyklowym Grey Wolves F.G., Klubie Motocyklowym Strażaków Riders Of Flames oraz Unique Bikers.

Motoserce to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Wspiera ją Polski Czerwony Krzyż, Kancelaria Prezydenta RP, PCK, Antyradio czy wielu polskich artystów. Organizatorzy chcą nią zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej. W 2011 roku po raz pierwszy akcja odbyła się też po za granicami naszego kraju. Klub Żubr FG przy pomocy polskiego konsulatu zorganizował Motoserce w Brukseli.

W Wadowicach krew pobierana była w godzinach od 9:00 do 13:00 w sali sesyjnej wadowickiego magistratu. Chętnych nie brakowało: kilkadziesiąt osób oddało ponad 20 litrów tego cennego czerwonego płynu, który teraz przyda się tym najbardziej potrzebującym. Wśród tych, którzy nie bali się igły i przesympatycznych pań od krwiodawstwa, po godzinie 13:00 odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród i wręczenie roweru ufundowanego przez burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Wcześniej, o godzinie 11:00, w Bazylice Ofiarowania NMP odbyła się msza święta w intencji bezpiecznego motocyklowego sezonu.

Na centralnym placu miasta można było zobaczyć ponad setkę ciekawych maszyn, porozmawiać ich z miłośnikami,  "cyknąć" fotkę, porozmawiać o tym interesującym hobby czy na rozstawionych stoiskach kupić ciekawe akcesoria motocyklowe, koszulki i inne gadżety.

Takimi akcjami motocykliści udowadniają już po raz kolejny, że facet na motorze nie taki straszny, jak go malują...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Roman 2019-05-11 14:51
20 litrów dla dawców to chyba trochę mało...
Cytować
+5 #2 Driver 2019-05-11 16:09
Cytuję Roman:
20 litrów dla dawców to chyba trochę mało...

A oddałeś.....??? Jeśli tak to trza było zabrać ze sobą dziewczynę, żonę, chłopaka, teściową czy kogo tam chcesz było by więcej
Cytować
+3 #3 Kinga 2019-05-11 18:55
Cytuję Driver:
Cytuję Roman:
20 litrów dla dawców to chyba trochę mało...

A oddałeś.....??? Jeśli tak to trza było zabrać ze sobą dziewczynę, żonę, chłopaka, teściową czy kogo tam chcesz było by więcej

On Ci pewnie powie że "nie potrzebuje krwi, bo jeździ normalnie", a że krew jest dla każdego to już nie dociera do niektórych.
Cytować
+7 #4 W szpitalu zwolnieni 2019-05-11 19:54
Słyszałem że w szpitalu bardzo wielu dobrych lekarzy złpżyło wypowiedzenia. Grozi nam paraliż. Służby zdowia
Cytować
-2 #5 Hipokrates 2019-05-11 21:25
Cytuję W szpitalu zwolnieni:
Słyszałem że w szpitalu bardzo wielu dobrych lekarzy złpżyło wypowiedzenia. Grozi nam paraliż. Służby zdowia

Złamali PZYSIEGE HIPOKRATESA - POZBAWIC WYKONYWANIA ZAWODU !!! :D
Na kase do BIEDRONKI!!! :D
Cytować
+3 #6 zośka od kleczków . 2019-05-12 04:30
Do nr2:ale stosownie do tego uciąźliwego huku ,smrodu dla mieszkańców i nie tylko to kropla w morzu pokazówka.
Cytować
+7 #7 salowa 2019-05-12 04:40
Do nr 5: jak myślisz źe pani z kasy w biedronce Cię wyleczy (z całym szacunkiem dla tych pracowników) to masz nierówno pod sufitem większy szacunek potrzebny dla lekarzy nie kasa dla Rydzyka.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.