Po kilku miesiącach budowy gotowy jest już nowy most w Choczni nad Choczenką, który łączy ulicę G
Most w Choczni już gotowy

Po kilku miesiącach budowy gotowy jest już nowy most w Choczni nad Choczenką, który łączy ulicę Główną z Białą Droga.

W piątek (29.05) odbył się odbiór techniczny nowej przeprawy, która została odebrana i czeka na otwarcie.

Inwestycja została wykonana solidnie i bardzo szybko, o kilka tygodni wcześniej, niż zakładała umowa. Czekamy jeszcze tylko na zgodę straży pożarne oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, i będziemy mogli otworzyć go dla ruchu – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Wykonawcą inwestycji był Zakład Budowlany Most-BUD z Bielska-Białej. Nowy most jest żelbetowy, jednoprzęsłowy o ustroju ramowym i przekroju otwartym. Jest o dwa metry szerszy i ponad cztery metry dłuższy od swojego poprzednika, który został rozebrany w styczniu tego roku. Jak mówi włodarz, to był najgorszy most w całej w gminie Wadowice, Wybudowany został po I Wojnie Światowej i od ośmiu lat był zamknięty dla ruchu samochodów. Jego stan techniczny obiektu groził katastrofą budowlaną i był ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Most łączy ulicę Główną oraz Białą Drogę w Choczni. W ramach zadania wykonawca umocnił także brzegi Choczenki na długości 11 metrów. Koszt całego zadania wynosi 955 tysięcy złotych, z czego blisko połowę – 422 tysiące złotych gmina Wadowice pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 Gość: 2020-05-29 16:55
I to jest KONKRET: projekt, realizacja i oddanie przed czasem mimo epidemii itp. - taką robotę trzeba zawsze chwalić i promować za równo po stronie władz regionu jak i po stronie wykonawcy.
Cytować
+10 #2 Wideł 2020-05-29 21:11
To teraz proponuję zainteresować się kładką niedaleko stacji kolejowej w Kleczy Górnej, która umożliwia szybszą drogę do owej stacji, przystanków autobusowych, ośrodka zdrowia w Kleczy i szkoły podstawowej w Barwałdzie Dolnym dla wielu osób. No chyba że najłatwiej zastawić barierkami i dać tabliczki "wstęp wzbroniony".
Cytować
+11 #3 Olo 2020-05-29 23:12
Stoją i patrzą jaki syf w choczence leży, tam kurwa jest wszystko cały śmietnik pływa most mostem a pod mostem cały choczenski syf
Cytować
+5 #4 Kika 2020-05-30 11:46
Stary most 1 tona potem zakaz po nowym zaledwie 3.5 tony ktoś chyba jaja z mieszkańców robi
Cytować
+4 #5 LIDIA 2020-05-31 00:50
Wstyd nie mogę na to już patrzeć.Wszędzi e most ZA TYLE CZASU KADENCJI . MIASTO ZAMIAST SIĘ ROZWIJAĆ STANĘŁO W MIEJSCU.NIECH SIĘ BURMISTRZ WEŻNIE WRESZCIE ZA INWESTYCJE
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.