W województwie małopolskim ZUS wypłacił już świadczenia postojowe, które trafiły do 101,4 tysięc
Postojowe. Niemal 200 milionów złotych w regionie i ponad 1,8 miliarda w kraju

W województwie małopolskim ZUS wypłacił już świadczenia postojowe, które trafiły do 101,4 tysięcy osób. Łączna kwota przelewów to dokładnie 199,2 miliony złotych. W całym kraju przekazano niemal 944 tysięcy świadczeń postojowych, w łącznej wysokości 1,86 miliarda złotych.

Krakowski ZUS wypłacił już 49,7 tysiąca świadczeń postojowych, na łączną kwotę 95 milionów złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 23,9 tysiąca przelewów z postojowym, których kwota to niemal 48 milionów złotych. W chrzanowskim ZUS, pod który podlega również wadowicki inspektorat, wysokość wypłaconych środków to ponad 30 milionów złotych, przelewy trafiły zaś do 15,1 tysiąca osób. Oddział w Tarnowie przekazał na konta 12,6 tysiąca świadczeń, na kwotę 25,3 miliona złotych.

W całym kraju przekazano już około 944 tysięcy świadczeń postojowych – na kwotę 1,86 miliarda złotych.

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub wykonują umowę cywilnoprawną mogą teraz sprawdzić przez internet szczegóły swojego wniosku o świadczenie postojowe w ZUS. Na Platformie Usług Elektronicznych znajdą m.in. datę wpływu wniosku, jego typ i status, datę odmowy albo wypłaty oraz kwotę świadczenia. Informacje te są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości” w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

ZUS zachęca do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych. Jest to wygodniejszy forma składania dokumentów, która znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia w nim błędu, przez co przyspiesza jego obsługę.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.