Władze Andrychowa unieważniły kolejny przetarg na rozbudowę i modernizację infrastruktury przystanko
Rozbudowy sieci komunikacyjnej na razie nie będzie. W Andrychowie unieważniono kolejny przetarg

Władze Andrychowa unieważniły kolejny przetarg na rozbudowę i modernizację infrastruktury przystankowej w gminie. Nowych wiat wiaty przystankowych, monitoring i tablic świetlnych na razie nie będzie.

Władze Andrychowa unieważniły kolejny już przetarg na rozbudowę i modernizację infrastruktury przystankowej w gminie Andrychów.  Obejmował on m.in. wykonanie, dostawa i montaż 56 sztuk nowych autobusowych wiat przystankowych, montaż w nich 21 sztuka gablot informacyjnych i 15 przycisków alarmowych wraz z oprogramowaniem.

Zaplanowano tez zintegrowanie z systemem monitoringu audiowizualnego, instalację oprogramowania i wyposażenie dwóch stanowisk dyspozytorskich zlokalizowanych w siedzibie komisariatu policji oraz siedzibie straży miejskiej a także montaż 15 sztuk tablic informacji przystankowej LED wraz z niezbędnym oprogramowaniem.

Do ostatniego przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, ale była ona nie do przyjęcia: opiewała ona wykonanie prac za 5,9 milionów złotych, a w budżecie gminy Andrychów zarezerwowano jedynie 1,6 miliona.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2018 roku  w gminie Andrychów działa nowa komunikacja miejska. Czternastoma nowymi autobusami mieszkańców przewożą firmy PKS ze Świerklańca oraz MK Trans z Andrychowa. Łączą Andrychów, Sułkowice, Rzyki, Roczyny, Inwałd, Targanice, Brzezinkę, Zagórnik i Bolęcinę, a w przyszłości  także Wieprz i Wadowice,  jeśli te gminy podpiszą z magistratem umowę na utrzymanie połączeń.

Nowe pojazdy zbudowane są na bazie Iveco 72 C Urby, niskopodłogowe, o niewielkich rozmiarach, wyposażone w systemy informatyczne, które nie tylko ułatwiają podróżowanie nimi, ale też pozwolą na lokalizację każdego wozu ze stanowiska dyspozytorskiego, mieszczącego się w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Całość projektu budowy nowego systemu komunikacji publicznej w Andrychowie ma się zamknąć w kwocie około 22 milionów złotych i potrwać do 2020 roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Kika 2019-03-18 15:43
Komunikacja super tylko busiki iveco szajs awaryjne
Cytować
+1 #2 VERITAS 2019-03-24 10:27
Komunikacja tragiczna, brak połączeń autobusowych w weekendy, totalne cofanie w rozwoju komunikacyjnym gminę Andrychów do głębokiej przeszłosci. Tylko dzieciaki tam i z powrotem przewożą czy trzeba czy nie swoje tyłki, nawet nie potrafią ustąpić miejsca starszym osobom, które z pieniędzy z kupowanych biletów utrzymują całą tą dziadowską komunikację.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.