Na wadowickim basenie odbyły się XIII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowi
Uczniowie podstawówki walczyli o Puchar Burmistrza

Na wadowickim basenie odbyły się XIII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic. Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach, najlepszymi zawodnikami Martyna Dyduch oraz Dawid Szczygieł.

W środę (29.04) na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach było gorąco: odbyły się tutaj XIII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic. Wzięło w nich udział 15 szkolnych reprezentacji. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat na dystansach 25 i 50 metrów w kilku różnych stylach pływackich oraz w sztafecie 4x25 metrów.

W punktacji ogólnej najlepszą drużyną zawodów okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach. To właśnie jej przypadł Puchar Burmistrza. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Wadowicach, trzecie zaś Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni.

Sztafetę dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, II miejsce zajęła pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, a miejsce trzecie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni.

W sztafecie chłopców pierwsze miejsce zdobyła pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Jaroszowicach, a na miejscu trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach.

Najlepszą zawodniczą zawodów okazała się Martyna Dyduch, zaś najlepszym zawodnikiem Dawid Szczygieł. Dyplomy, medale oraz nagrody wręczali dyrektor pływalni Wiesław Ramos, a puchary dla trzech najlepszych drużyn burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.