30 drużyn, 119 meczów, mnóstwo atrakcji, a także świetne nagrody: startuje piąta, rekordowa edycja
Startuje trzydniowy turniej, do wygrania mnóstwo nagród. Wszystko dla 12-letniego Pawła z Wadowic!

30 drużyn, 119 meczów, mnóstwo atrakcji, a także świetne nagrody: startuje piąta, rekordowa edycja turnieju mikołajkowego w halówkę. W tym roku piłkarze grają dla 12-letniego Pawła z Wadowic.

Piątek (8.12) startuje piąta, rekordowa edycja turnieju mikołajkowego w halówkę.  W tym roku piłkarze grają gramy dla 12-letniego Pawła z Wadowic! Paweł to fan motoryzacji i gier komputerowych. Nastolatek zmaga się z bardzo poważną dystrofią mięśniową Duchenne’a. Jego organizm nie wytwarza białka. Białka, które odpowiedzialne jest za mięśnie, dlatego choroba codziennie odbiera mu sprawność fizyczną. Niestety nie ma jeszcze lekarstwa, można jedynie walczyć, spowalniając postęp choroby rehabilitacją, dietą, suplementami diety itd. Ponieważ Paweł większość czasu spędza w pozycji siedzącej, potrzebuje kolejnego sprzętu jakim jest pionizator. Jest on potrzebny, aby wspomóc pracę nerek, poprawić krążenie, wymusić na ciele prawidłową postawę. Kolejnym sprzętem ortopedycznym są ortezy – niezbędne, aby przykurcze jak najmniej deformowały stopy. To są główne cele zbiórki.

Trzydniowy turniej odbędzie się na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 "Czwórce" w Wadowicach. Oprócz 119 pasjonujących meczów piłkarskich organizatorzy przygotowali sporo atrakcji, m.in. pokazy najlepszych Cheerleaderek w Polsce, konkursy z nagrodami, wizytę św. Mikołaja, animacje dla dzieci.

W licytacjach będzie można wylicytować koszulki najlepszego sędziego na świecie Szymona Marciniaka, wybitnego reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego, mistrza Polski i młodego kadrowicza Bena Ledermana, młodzieżowego reprezentanta Polski Szymona Włodarczyka oraz kultowy trykot wadowiczanina Igora Kozioła za czasów, kiedy grał jeszcze w ekstraklasie, mobilną balię wodną od Nordian Paradise na weekend, bony towarowe czy piękne zegary wykonane z orzecha oraz dębu z żywym mchem.

Kto nie będzie miał szczęścia w licytacjach będzie miał szanse wygrać inne atrakcyjne nagrody. Tutaj zasada jest prosta. Za każde 10, 20 czy 100 złotych dla Pawła otrzymacie kupon i wędrujecie do bazy nagród, gdzie odpowiadając na proste pytanie odbieracie nagrodę o równowartości waszego wsparcia! Im większa wasza hojność dla Pawła, tym większa szansa na lepszą nagrodę. Tu również przygotowano mnóstwo nagród.

O puchar burmistrza zagra w tym roku aż 30 zespołów, czyli o 5 więcej, niż przez poprzednie lata. Wszystko przez to, że zainteresowanie występem w tej imprezie przeszło najśmielsze oczekiwania. Łącznie do turnieju zgłosiło się aż 35 drużyn, po drodze dwie zrezygnowały, a trzy do tej pory czekają na swoje miejsce na liście rezerwowej. Drużyny zostały podzielone na pięć sześciozespołowych grup, w których do niedzielnych finałów awansują po dwa najlepsze.Najlepsze zespoły i zawodnicy oprócz pucharów i medali otrzymają atrakcyjne nagrody od sponsorów.

Poza turniejem głównym odbędzie się również Turniej Pamięci  zmarłego przed kilkoma dniami Jana Serwina, pod patronatem prezesa podokręgu PPN Wadowice.Pan Janek odszedł, ale zostawił po sobie setki piłkarzy i trenerów, których nie tylko na boiskach, ale również na swoim podwórku, uczył podstaw piłki nożnej.  Teraz ci koledzy zagrają dla Niego Turniej Pamięci. W niedzielę (10.12) o godzinie  9:00, tuż przed fazą finałową odbędzie się turniej oldbojów z udziałem wszystkich drużyn, w których grał  Jan Serwin.

Więcej informacji TUTAJ.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.