Wadowiczanka Katarzyna Kasperek zajęła I miejsce w Mistrzostwach Małopolski Młodzików, Juniorów i S
Wadowiczanka mistrzynią w karate

Wadowiczanka Katarzyna Kasperek zajęła I miejsce w Mistrzostwach Małopolski Młodzików, Juniorów i Seniorów w Oyama Karate. W zawodach wystartowało blisko 220 zawodników z 21 klubów Oyama Karate.

W sobotę (27.10) w Hali Sportowej przy Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Młodzików, Juniorów i Seniorów w Oyama Karate, których organizatorem był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 3 Dan na czele. W zawodach wystartowało blisko 220 zawodników z 21 klubów Oyama Karate. Patronat nad zawodami objęli burmistrz Andrychowa Tomasz Żak oraz Hanshi Jan Dyduch 8 dan, szef OYAMA Polskiej Federacji Karate. Sędzią Głównym Mistrzostw Małopolski był Shihan Paweł Pajdak 5 dan.

Pojedynki rozgrywane były na trzech matach w kategoriach dziewcząt i chłopców: Lekki Kontakt 10-12 lat, Lekki Kontakt 12-14 lat, Semi-knockdown: Juniorzy, Juniorki, Juniorzy i Juniorki Starsze, Seniorzy i Seniorki oraz Seniorzy pow. 35 roku życia.

"Zawodnicy w Lekkim Kontakcie walczyli w hogo, w pełnych kaskach z kratką, z wyłączeniem kopnięć na udo. Warto podkreślić, że po raz pierwszy rozegrane zostały pojedynki w Lekkim Kontakcie w kategorii wiekowej 10-12 lat, gdzie walki trwały 1,5 minuty, a nasi najmłodsi karateka walczyli z wielką zaciętością. Walki Juniorów i Seniorów w Semi-knockdown były finezyjne, szczególnie w kategorii Juniorów starszych można było zaobserwować wiele kombinacji z użyciem wysokich kopnięć" - informują nas organizatorzy zawodów.

Zawodnicy Małopolskiego Klubu w Mistrzostwach wypadli bardzo dobrze. I miejsce w konkurencji Semi-knockdown w kat. Juniorek +55 kg. zajęła mieszkanka Wadowic, obecna Wicemistrzyni Polski Katarzyna Kasperek, a do 50 kg. na najwyższym podium stanęła Angelika Czajecka. W konkurencji Lekki Kontakt 12-14 lat I miejsce wywalczył Konrad Rajda. II miejsce: Monika Blarowska, Kacper Kasperek, Konrad Kwiatkowski, Bartłomiej Nowak, Konrad Nowak, Karolina Smolec, Michał Smolec, Zuzanna Staszczak, Mateusz Zalewski. III miejsce: Mikołaj Brzazgacz, Arkadiusz Latko, Żaneta Leśniak, Michał Małysiak, Klaudia Nowak, Magdalena Robakiewicz, Patrycja Robakiewicz, Zuzanna Szczelina, Mateusz Wiercimak.

Nagrody – zegarki Casio ufundowane przez Victorię – Państwa Irenę i Józefa Skudlarskich z Wadowic dla najlepszej zawodniczki i zawodnika zdobyli Katarzyna Kasperek z Wadowic i  Łukasz Wiśniewski z Jeleniej Góry.

Obecnie zawodnicy przygotowują się do startu w Pucharze Polski w Radomiu.