Ponownie w okresie jesiennym i zimowym nad gminą Andrychów będą latać drony, przy pomocy których St
Straż Miejska ponownie wypuści nad Andrychów drony. Będą badać to co wylatuje z kominów

Ponownie w okresie jesiennym i zimowym nad gminą Andrychów będą latać drony, przy pomocy których Straż Miejska będzie kontrolować, to co wydobywa się z kominów mieszkańców.

W naszym powiecie, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, mam fatalne powietrze i to znany od lat fakt. Głownie to wina ludzi, którzy palą w swoich piecach nieodpowiednim materiałami: słabej jakości węglem, plastikowymi butelkami, lakierowanym drewnem, zużytymi pieluchami czy kolorowymi gazetami. Jak pokazują badania, to właśnie niska emisja w godzinach wieczornych i w nocy jest głównym powodem zanieczyszczeń. Swoje dodaje też pogoda: niska temperatura tworzy warstwę, która nie pozwala uciec zanieczyszczeniom do atmosfery, a położenie Wadowic czy Andrychowa w dolinie powoduje dodatkowo to, że miasta otoczone są szczelnym, smogowym kokonem zaś chodząc po  ulicach nie da się oddychać

Stąd takie akcje jak ta. Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, od listopada nad gminą Andrychów będą ponownie latać drony, przy pomocy których tutejsza Straż Miejska będzie kontrolować kominy, a właściwie to, co z nich się wydobywa.

Oprócz tego funkcjonariusze będą kontrolować wyrywkowo nieruchomości  pod kontem spalania niedozwolonych materiałów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Marcin 2023-11-08 15:00
Niech wpadną do zawadki :)
Cytować
-1 #2 g 2023-11-09 07:29
do Choczni i Wadowic też zapraszamy bo ciężko sie oddycha
Cytować
-2 #3 K7 2023-11-14 16:13
Zapraszamy do Wadowic , bo tutejsza Straż Miejska nic nie robi , tylko bierze pensje. Nie potrzeba nam pasożytów jest ich już za dużo w naszym kraju !
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.