Jak zapowiadali, tak zrobili: w piątek (23.09) o 12.00 Inicjatywa Wolne Wadowice zorganizowała demonstr
Demonstrowali przeciwko władzy wadowickiej

Jak zapowiadali, tak zrobili: w piątek (23.09) o 12.00 Inicjatywa Wolne Wadowice zorganizowała demonstracje pod hasłem "Uwalniamy Wadowice: STOP BEZPRAWIU" wymierzonej przeciwko stylowi sprawowania władzy przez burmistrz Ewę Filipiak i radnych Rady Miejskiej. Na ulicy Zatorskiej, gdzie obywała się pikieta, zgromadziło się około 200 osób.

Jak dowiadujemy się od organizatorów, demonstracja była następstwem nie zwołania przez przewodniczącego Rady Miasta Wadowic Zdzisława Szczura sesji, o którą wnioskowała 1/4 składu rady. Stanowiło to wg nich, rażące złamanie prawa i uniemożliwiło przedyskutowanie przez radę miasta postulatów rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz przedsiębiorców posiadających sklepy wokół remontowanego rynku.

Był sprzęt grający, baner, przemówienia. Grano piosenki Boba Marleya, Rage Against The Machine oraz "Mury" Jacka Karczmarskiego. Na ulicy Zatorskiej, gdzie obywała się pikieta, zgromadziło się około 200 osób, głownie z Wadowic, ale trafili się też ludzie z Kalwarii Zebrzydowskiej (jak opozycjonista Jerzy Rojek), Andrychowa (młodzieżówka SLD), czy osoby z Ruchu Palikota. Rozdano ponad 300 ulotek, jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji. Ważniejsze były jednak słowa.

"51 miejsce w Małopolsce, wyprzedzają nas takie miasta jak Sucha Beskidzka, Zator, wyprzedza nas nawet Skawina, jesteśmy daleko z tyłu. Każdy manager który prowadziłby firmę w ten sposób zostałby już dawno zwolniony, ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności w Wadowicach nie możemy zwolnić naszej władzy" - mówił wadowicki radny dr Mateusz Klinowski. Podczas jego przemówienia miało również miejsce wydarzenie symboliczne: na jego głowie wylądował gołąb - Klinowski porównał to do Fidela Castro, wkraczającego do Hawany.

"Można fałszywie oskarżyć, można nie zrobić i okazuje się że nic nikomu za to? No nie, my sobie tego nie życzymy i nikt już na to sobie pozwolić nie może. Ta władza pełni swoją rolę tylko w naszym imieniu, oni nie są z nieba wzięci, nie są namaszczeni, tylko oni są z wyboru nas wszystkich" - mówiła Zofia Siłkowska, autorka kontrowersyjnego baneru krytykującego wadowicką niegospodarność.

"Wygłupy, co to zmieni?" - komentował jeden z przechodziów na ulicy Zatorskiej.

Oprócz Mateusza Klinowskiego i Zofii Siłkowskiej w czasie demonstracji głos zabrali również Zbigniew Jurczak oraz znany podróżnik Arun Mielcarz, który od niedawna mieszka w podwadowickiej Ponikwii. Po serii przemówień na temat sytuacji w mieście, uczestnicy demonstracji udali się pod Urząd Miasta gdzie punktualnie o godzinie 13. wraz z rozpoczęciem się piosenki "Moje miasto Wadowice" miał rozpocząć się zapowiadany Flash Mob.

Tu jednak zgromadzonych spotkała niespodzianka: z wieży bazyliki nie rozległa się znana melodia, która miała być sygnałem do rozpoczęcia akcji. Piosenkę "Moje miasto Wadowice" przy wtórze pikietujących, a capella zaśpiewała radna Janina Kamińska.

Na koniec pojawił się rzecznik Urzędu Miasta i kandydat na posła z listy PO Stanisław Kotarba, z własną tubą, Piotrem Hajnoszem oraz podartym banerem ze swoim wizerunkiem.

"Właśnie to jest ta kultura lewicy. Targać, niszczyć moje plakaty, na to was stać. Dzisiaj w nocy to żeście zniszczyli, policja będzie was za to tropić. Nie cieszcie się" - mówił m.in. Kotarba.

Mariusz Witkowski i Paweł Koper, członkowie wadowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości poczuli się urażeni słowami rzecznika prasowego Stanisława Kotarby: "Nie życzymy sobie, aby Stanisław Kotarba szufladkował osoby niezadowolone z działań samorządu wadowickiego i wkładał wszystkich do jednego worka z napisem komuniści. Nie tędy droga" - skomentowali.


"Dziękuje wszystkim uczestnikom demonstracji, wszystko świetnie się udało i mam nadzieję, że bedzie to sygnał dla burmistrz Ewy Filipiak i jej otoczenia, że w tym mieście coś się zmieniło. Czasy bezkarności dobiegły końca" - mówił dla portalu WadowiceOnline.pl radny dr Mateusz Klinowski.

Mało brakowało, a radnemu  Klinowskiemu nie udało by się zjawić na demonstracji (był on zgłoszony jako jej organizator). Wczoraj kolejny pozew przeciwko niemu złożył w trybie wyborczym kandydat na posła z listy PO Stanisław Kotarba. Jak dowiedzieliśmy się od radnego Klinowskiego, tym razem Kotarba zarzuca mu wykorzystanie swojego wizerunku na plakatach demonstracji. Te zresztą zostały natychmiast po rozwieszeniu w mieście zerwane i jak mówi nam Klinowski, nakrył na tym osobiście właśnie Stanisława Kotarbę.

Posłaniec sądu nie doręczył Klinowskiemu wezwania na piątek. Radny poprosił o przełożenie terminu rozprawy w związku z planami wakacyjnymi. Sąd odroczył rozprawę do poniedziałku (26.09), a wezwanie doręczył dokładnie w momencie, gdy Klinowski zakończył pikietę na Zatorskiej.

 

Wysłuchaj wzmianki w Radio Kraków dotyczącej sprawy:
{s5_mp3}http://wadowiceonline.pl/images/stories/ZDJECIA/2011/demonstrowali_przeciwko_wladzy_wadowickiej/radiokrakow.mp3{/s5_mp3}

Weź udział w sondzie "Czy jesteś za Inicjatywą Wolne Wadowice?"

(MG)
(zdjęcia: Agnieszka Lewandowska, Marcin Bańdo)
(materiał audio: Radio Kraków)
(wideo: Piotr Karamański)

Strona Inicjatywy Wolne Wadowice: www.inicjatywawadowice.pl


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+42 #1 dziadunio 2011-09-23 19:44
Chłopakom z redakcji - spicie tam?:) Płaszczyca był szybszy:)

Wszystkim pozostałym - przyglądając się dzisiaj wyczynom kandydata Kotarby, pomyślałem ze zupełnie niepotrzebnie gościa demonizujemy. Jest tak nieporadny, toporny i prostacki ze nie jest dla Klinowskiego zadnym przeciwnikiem.

Walka o Wadowice nie rozegra się pomiędzy stara a nową ekipą.
Ona się rozegra o zainteresowanie sprawami miasta i gminy możliwie największej liczby mieszkańców.

Klinowski może przegrać wyłącznie z ludzką, z naszą biernością.
Cytować
Cytować
+37 #2 Freezyear ... 2011-09-23 19:49
Dobra akcja:) Biedak Kotarba zachowywał się tak jakby ta akcja była wymierzona tylko i wyłącznie przeciwko niemu i jego kampanii wyborczej:) Straszenie policja przypomina stare dobrze znane metody SB. Kościół też pokazał że jednak angażuje się w politykę czego robić nie powinien. Nie żebym przepadał za "Górskimi okolicami" ale jak już grają to nie powinni takich szopek odstawiać. Ogólnie Klinowski i spółka wypadli dużo lepiej od Kotarby i politologa Hajnosza. Tak trzymać!!!
Cytować
+28 #3 Piotrek 2011-09-23 19:55
Stasiu no fotkę to masz rewelacyjną ;)
Cytować
+20 #4 Alan 2011-09-23 19:58
Coś ten SK niepodobny do gościa z afiszy jakiś taki postarzany i gruby no i ten wąs coś posiwiał.
Cytować
-26 #5 szok 2011-09-23 19:59
Nie przypuszczałem że ma tak ciężką pracę. Pan Kotarba jest bardzo dzielny.
Cytować
+5 #6 greg 2011-09-23 20:06
..szkoda że obok fotek Lewy "wystąpił" bez sensu rozpięty rozporek..
Cytować
+25 #7 Adrew 2011-09-23 20:06
Bardzo typowe: "zapraszam na kawę", a później odwrócić się plecami.

GRUBIAŃSTWO!
Cytować
+37 #8 Beata 2011-09-23 20:07
Brawo Mateusz i życzę więcej takich akcji;););)Nies tety wiele osób nie mogło przyjść, bo o tej godzinie byli w pracy.
Cytować
+15 #9 O tak 2011-09-23 20:14
Cytuję dziadunio:
...
Wszystkim pozostałym - przyglądając się dzisiaj wyczynom kandydata Kotarby, pomyślałem ze zupełnie niepotrzebnie gościa demonizujemy. Jest tak nieporadny, toporny i prostacki ze nie jest dla Klinowskiego zadnym przeciwnikiem.

Walka o Wadowice nie rozegra się pomiędzy stara a nową ekipą.
Ona się rozegra o zainteresowanie sprawami miasta i gminy możliwie największej liczby mieszkańców.

Klinowski może przegrać wyłącznie z ludzką, z naszą biernością.
Cytować

Dzięki za te słowa, dziaduniu. Szczególnie za ostatnie zdanie.
Cytować
+28 #10 KamilW 2011-09-23 20:16
Świetna sprawa. żałuje głęboko, że nie mogłem być. Coś się dzieje. i Posłuchajmy raz p. Kontarbe, który pod koniec tej żenującej wypowiedzi ładnie zachęcił "nie słuchajcie tych kłamstw" - jestem pewien, że miał na myśli wszystko to co właśnie sam powiedział.
Cytować
+30 #11 Katarzyna G. 2011-09-23 20:23
Drodzy Państwo ,czy ta pikieta miała sens? Odpowiedzmy sobie na prę pytań,
pieniądze z Unii na lata 2008-2013 kończą się, było tego dużo.1.Czy to co mamy w mieście, gminie to wszystko na co nas było stać? Czy zatrudniając dobrych fachowców, speców od pisania wniosków o unijne dopłaty mogliśmy osiągnąć więcej? 2. Gdzie jest zatrudniona większość mieszkańców (urzędy i punkty handlowe i bankowe do udzielania pożyczek), czy mamy tu strefę ekonomiczną jak Andrychów np.? Czy fabryki w naszym mieście rozwijają się, czy przenoszą siedziby do innych miast, które są im łaskawsze, czy też bankrutują? 3. Czy remont rynku musi trwać dłużej niż remont rynku w Krakowie? ... itd może ktoś pociągnie moje rozważania dalej??ponieważ jestem przekonana, że można było zrobić wiele rzeczy lepiej i wiele szans zmarnowali radni, którzy po 8 minutowej sesji są zmęczeni... jest wielu na wasze miejsce, wielu, którzy mają pomysł i którzy wierzą w to, że jak wszyscy mówią że czegoś się nie da zrobić to trzeba znaleźć osobę, która o tym nie wie i ... ona to zrobi!
Cytować
+37 #12 majka 2011-09-23 20:33
A teraz dla Bandy Trojga zaczynają się schody w urzędzie blady strach ,księgowośc w szoku,dział zamówień w szoku,kadry szybko staraja się jakoś doprowadzić umowy do porządku i jak to ptaszki śpiewają chcą zamknąc Klinowskiemu usta ciągając go po wadowickich sądach,proszę się nie poddawać
Cytować
+34 #13 Kalwarianin 2011-09-23 20:38
Mam pomysł.
Stwórzmy baner z hasłem
"Wadowicki kościół zawsze wierny samorządowi"
Po co się klechy dają manipulować.
a akcja super!
Cytować
+27 #14 dred 2011-09-23 20:42
Było zajebiście.
Cytować
-10 #15 Katarzyna G. 2011-09-23 20:44
od Kościoła się odczepcie jak was proszę...popier am akcje ale trzymajmy sie faktów a faktem jest że walczymy o nowe władze o zepchnięcie starych układów w niebyt. "Bogu co boskie cesarzowi co cesarskie" Powtórzę jeszcze raz nie mieszajcie proszę Kościoła, celowo piszę z dużej litery.
Cytować
+24 #16 KlaudiaZ 2011-09-23 20:46
Powiem tylko tyle, że Mateusz Klinowski jest bardzo odręcznym człowiekiem, któremu nie jest obojętne to, co się dzieje w Wadowicach.

Wiele osób potrafi tylko narzekać, a on po prostu działa i chwała mu za to.

jednakże Sam nie da rady, dlatego też My musimy go wspierać uczestnicząc właśnie w takich akcjach, jakie są organizowane.

Będzie dobrze. Mateusz jest doktorem prawa, więc nie da sobie " w kaszę dmuchać".
Cytować
+11 #17 dred 2011-09-23 20:50
A tak w ogóle to jest mi niezmiernie miło że odbyła się demonstracja,i proponuje na rynku w Wadowicach koncert Behemoth.
Cytować
-4 #18 Katarzynaa 2011-09-23 20:52
Kalwarianin prośba do ciebie młody człowieku... popieram pikietę, ale nie obrażaj mojego Kościoła bo nie życzymy sobie tego. I nie mieszaj Kościoła do tego!
Cytować
+25 #19 Bajtek 2011-09-23 20:52
Kotarba wystąpił identycznie jak Łukaszenka. Brawo. Nie ma co. Wadowice=Białor uś.
Cytować
+37 #20 Aneta 2011-09-23 20:52
Policja Was bedzie tropić ! Jeju miałam przez chwilę wrażenie , że mamy ustrój komunistyczny i aż się wystraszłam. Tak , to jest zastraszanie i tym samym łamanie Konstytucji.I to ma być kandydat na posła?
Kompromitacja! Przepraszamy gości z Krakowa za Pana Kotarbę!
Cytować
+25 #21 Wnuczek 2011-09-23 20:53
facet zakłócił legalną demonstrację i mówi o plugawym niszczeniu demokracji - śmiechu warte
Cytować
+17 #22 dred 2011-09-23 21:03
Cytuję Wnuczek:
facet zakłócił legalną demonstrację i mówi o plugawym niszczeniu demokracji - śmiechu warte

Mógł zapytać czy może zabrać głos ,ale ten facet taką ma kulturę.
Cytować
+33 #23 Jakub Jerzy Jaglarz 2011-09-23 21:04
Drodzy Państwo! Tak już jest w naszym małym mieście. Byłem na pikiecie, byłem na niepełnym flash mobie, nagrałem co ciekawsze kąski, powiedziałem głośno co o Kotarbie myślę i tyle. Jeśli on nasyła policję na ludzi, którzy pocięli mu plakaty, to ja jako osoba rozwieszająca plakaty SLD powinien złożyć przeciwko niemu i jego ludziom pozew o zrywanie plakatów naszej partii, na które mam nagrane dowody.

Pozdrawiam wszystkich z kręgów LEWICY!
Cytować
-36 #24 współczujący 2011-09-23 21:07
Miało być kiepsko i było - więcej tych dziennikarzy od osób zainteresowanyc h - no cóż, czegoż można było się spodziewać. Zresztą zamiast bez sensu krytykować innych spróbowaliby zrobić cokolwiek dobrego, tylko że wtedy byłaby jeszcze większa KLAPA. HAHAHA. Może teraz powalczycie o legalizację narkotyków W Wadowicach! W końcu macie już wprawę
Cytować
+46 #25 Bajtek 2011-09-23 21:08
To nie była pikieta przeciwko Kościołowi. To rzecznik magistratu wywołał osobę Jana Pawła II. Cały czas tak robią wadowickie władze i to jest wstyd i hańba. Zawsze się chowają za plecami Ojca Świętego i wykorzystują Jego Osobę do swoich celów politycznych. MY WADOWICZANIE MAMY TEGO DOŚĆ !!!!!!
Cytować
+31 #26 g. 2011-09-23 21:08
Katarzyna - kościół SAM się w to wmieszał poprzez niepuszczenie piosenki o Wadowicach! Na czyje polecenie doskonale wiadomo.
Cytować
+33 #27 greg 2011-09-23 21:14
Piszcie co chcecie, ale to miło pierwszy raz w historii usłyszeć jak wadowicki rzecznik magistratu wypowiada się publicznie. Hehehe.

A tak na poważnie to jego występ był żenujący. I odpowiadając na słowa Stanisława K. skierowane do nieznanego mi Pana - SAM WRACAJ WĄSACZU DO KRAKOWA i nie pojawiaj się więcej w Wadowicach !!!
Cytować
+23 #28 O tak 2011-09-23 21:14
Cytuję Katarzynaa:
Kalwarianin prośba do ciebie młody człowieku... popieram pikietę, ale nie obrażaj mojego Kościoła bo nie życzymy sobie tego. I nie mieszaj Kościoła do tego!

Katarzyno, toć kościół sam się "wmieszał"! Czyż można inaczej nazwać fakt, że nie odegrano o 13 melodii z wieży kościoła? I czy nie uważasz, że to jest po prostu obrzydliwe, że kościół próbuje przeszkodzić w działaniach ludziom, którzy chcą wywalczyć dla siebie i dla swoich dzieci lepsze życie? W czym kościołowi przeszkadzała planowana akcja Flash Mob? A przecież kościół mógłby pomóc wadowiczanom.
Cytować
-25 #29 kol 2011-09-23 21:24
Zrobiliście niezłą kampanię Kotarbie
Cytować
+35 #30 KUMPEL 2011-09-23 21:25
NAJWIĘKSZYM PRZEGRANYM JEST PIOTR HAJNOSZ,JAKO ,ŻE ŻYCIE NIE ZNOSI PRÓŻNI MAMY WACHOWSKIEGO BIS PIOTR HAJNOSZ KAPCIOWYM STANA KOTARBY
Cytować
-24 #31 m 2011-09-23 21:27
Pana Guzika cały czas widać goniącego z aparatem, a gdzie na tej stronie choć jedna jego fotka? Coś widocznie słaby z niego redaktorzyna ;]
Cytować
+26 #32 GŁĄB 2011-09-23 21:31
CO ZA KU**A DEBIL! JAKI BEZCZELNY W DODATKU!!!!!!!! !!! A HASŁO Z KAWĄ PONIŻEJ PASA! WSTYD!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
Cytować
-17 #33 Józef 2011-09-23 21:43
"W encyklikach swych pisał głupoty, ale tylko dlatego, że encykliki pisali za niego inni. Gdy chronił i wspierał hierarchów-pedo filów, to dlatego, że nadmiernie ufał ludziom i nie miał talentu do personalnej obsady stanowisk. Nie interesował się faktami, ale ufał Bogu. Kościół Polski wygląda źle, ale to wina nie nominacji papieskich, tylko tych, którzy w Rzymie decydowali za Papieża. Powracał do archaicznych form filozofii, ale tylko dlatego, że reprezentował tradycję Kościoła. Nie rozumiał koncepcji obywatela w demokracji. Przyjął zasadę, że dobre czyny robią tylko dobrzy ludzie i przez to przeoczył, że otaczało go tak wielu łajdaków. Posługiwał się nadmiernymi uproszczeniami, jak chociażby „cywilizacja śmierci”, co rodziło pogardę do człowieka. Siał więc nienawiść". WIECIE czyje to słowa , prawda?. Waszego guru , Mateusza Klinowskiego. Kościół a raczej parafia Ojca św. a konkretnie jej proboszcz nie będzie chyba przygrywał do taktu pikiecie organizowanej przez kogoś , kto tak sądzi o ojcu SW. Janie Pawle II i to głosi. Chyba to jest jasne. I jeszcze jedno. Nie dziwię się starym sldowcom i sbekom, bo to taka natura i nic tego nie zmieni. Dziwię sie młodzieży z, wydawałoby się dobrych rodzin, gdzie na pewno Jan Paweł II był i jest autorytetem. Ale najbardziej straszne są te dwie panie od prześcieradła. To już chyba szatan albo ciężka choroba psychiczna. Starym Wadowiczanom patrzącym na to wszystko po prostu odejmuje mowę.
Cytować
+24 #34 _pepis 2011-09-23 21:50
Stasiu jest stracony po dzisiejszym expose. Aż mi go żal. Płaszczyca napisała nie najgorszą relację na 24 wbrew pozorom. Niech żyją Wolne Wadowice!
Cytować
+27 #35 ząbi 2011-09-23 21:51
Kościół sam się wmieszał w tą rozgrywkę skoro jest taki neutralny za jaki się uważa to dlaczego nie usłyszeliśmy utworu jak zwykle.
Czyli jeżeli dzisiaj nie był emitowany tzn.że już nie będzie emitowany bo w przeciwnym przypadku Kościół miesza się w politykę więcej niż nam się wydaje, a w Wadowicach są na usługach P. Burmistrz, P.Kotarby i całej tej reszty nieudaczników.
Cytować
+16 #36 Jakob 2011-09-23 21:54
Pan Marcin z konkurencyjnego portalu jak szybko nie zmieni swojego postępowania , to niebawem będzie pisał ale pamiętniki.
Cytować
+25 #37 Bogdan 2011-09-23 21:58
"żeście", szczyt chamstwa i braku kultury. Dziękujemy Panu Klinowskiemu za odwagę! Będę głosował na Pana Mateusza, kiedy przyjdzie czas wyborów na burmistrza Wadowic. Mam nadzieję, że nie jestem sam...
Cytować
+17 #38 Ana 2011-09-23 22:08
Flash Mob bardzo udał się dzięki wyłączaniu głośników!
Nie dość, że ks. Proboszcz pokazał swoim parafianom stosunek do władz miasta (słowo "układ" się kłania), to odzyskaliśmy piosenkę "moje miasto Wadowice" napisaną przez zmarłego niezbyt dawno pana Adama Deca. Mieszkańcy Wadowic pokazali, kto jest godzien ją śpiewać:)Moim zdaniem, to jest hymn wadowickiej opozycji!
Cytować
+16 #39 #### 2011-09-23 22:26
Pracownicy szpitala niech zachowują zimną krew, to co się teraz dzieje to nic innego jak testowanie naszej wytrzymałości.T o co pokazali audytorzy jest dopiero przymiarką do audytu.Te teksty na W-24 to robota OKOSów /kto za tym siedzi to wiecie/.W takie gierki już z nami się bawili i udawało się im to tylko dlatego bo potrafili nas skłócić i zastraszyć.Pocz ekajmy na kompletny audyt i propozycje. To nie pierwszy audyt w ZZOZ. Pracujcie spokojnie i nie dajcie się prowokować , tym bardziej nie szkodźcie sobie nawzajem ,bo to wskazuje na naszą słabość.
Cytować
-25 #40 Józef 2011-09-23 22:30
Kto to ma być tym burmistrzem bo nie dowierzam? Ten zarośnięty cynik bez znajomości prawa ani czegokolwiek? Tylko dlatego, że zagonił kilku niemrawych lewicowców na Zatorską i parę ładnych dziewczyn i narobił Kotarbie reklamy? I że umie trzymać mikrofon? Chyba was pogięło. Jeszcze tak nisko Wadowice nie upadły ani Polska tym bardziej. To co on to proponuje jako program bo zapomniałem? Flasz Mob co tydzień zamiast rynku?
Cytować
+18 #41 Cichociemny 2011-09-23 22:46
zdjęcie nr 34 - chcecie takiego pOsła ?
Cytować
-8 #42 Katarzynaa 2011-09-23 22:48
Cytuję O tak:
Cytuję Katarzynaa:
Kalwarianin prośba do ciebie młody człowieku... popieram pikietę, ale nie obrażaj mojego Kościoła bo nie życzymy sobie tego. I nie mieszaj Kościoła do tego!

Katarzyno, toć kościół sam się "wmieszał"! Czyż można inaczej nazwać fakt, że nie odegrano o 13 melodii z wieży kościoła? I czy nie uważasz, że to jest po prostu obrzydliwe, że kościół próbuje przeszkodzić w działaniach ludziom, którzy chcą wywalczyć dla siebie i dla swoich dzieci lepsze życie? W czym kościołowi przeszkadzała planowana akcja Flash Mob? A przecież kościół mógłby pomóc wadowiczanom.

nie kościół tylko JEDEN człowiek, ksiądz ale też i człowiek, nowy na parafii
Cytować
+8 #43 margola 2011-09-23 22:49
No po prostu głowa boli!Środowiska lewicowe zaproszone na listy wyborcze "Wspólnego Domu"!"Walczące prawdopodobnie pomówieniami i kłamstwami". Kandydat na posła i takie wystąpienie.
Cytować
+18 #44 Cichociemny 2011-09-23 22:52
Kotarba usuwa członków wadowickiego PiS-u !
Cytować
+11 #45 cinkciarz 2011-09-23 23:01
na zdjęciu w dolnym rzędzie ,drugim od prawej jest jakiś arab-to pewnie on zniszczył banery kotarby
Cytować
+20 #46 Cichociemny 2011-09-23 23:02
Podobno Kotarba (PO) usuwa Witkowskiego i Kopra z lokalnych struktur PiS
Cytować
+10 #47 margola 2011-09-23 23:08
Ale o co chodzi z tym pozwem? Że niby jak kandydat to nie rzecznik czyli pracownik magistratu? To pani burmistrz i p. Szczur też złożyli pozwy o wykorzystywanie wizerunku? No i te druty? Jakie druty?
Cytować
+5 #48 Skrzypcuś 2011-09-23 23:08
ale supcio bylo az sie podniecilem
Cytować
+3 #49 ja 2011-09-23 23:12
Brawo dla p Bańdo. Najpiękniejsze zdjecie na pewno będzie wykorzystane!
Cytować
-5 #50 Iza 2011-09-23 23:31
Kto to jest ten Koper Ten w pomarańczowej koszuli w kratkę , wygląda super a zwłaszcza ta jego łysina seksi
Cytować
+15 #51 z przymróżeniem oka 2011-09-23 23:32
Hajnosz! Mam Ci jedno do powiedzenia, cytując naszego Wspaniałego Rodaka: "Stoisz dziś tam, gdzie kiedyś stało ZOMO"
Cytować
+14 #52 Kalwarianin 2011-09-23 23:40
Cytuję Katarzynaa:
Kalwarianin prośba do ciebie młody człowieku... popieram pikietę, ale nie obrażaj mojego Kościoła bo nie życzymy sobie tego. I nie mieszaj Kościoła do tego!

Cytuję g.:
Katarzyna - kościół SAM się w to wmieszał poprzez niepuszczenie piosenki o Wadowicach! Na czyje polecenie doskonale wiadomo.

Cytuję ząbi:
Kościół sam się wmieszał w tą rozgrywkę skoro jest taki neutralny za jaki się uważa to dlaczego nie usłyszeliśmy utworu jak zwykle.
Czyli jeżeli dzisiaj nie był emitowany tzn.że już nie będzie emitowany bo w przeciwnym przypadku Kościół miesza się w politykę więcej niż nam się wydaje, a w Wadowicach są na usługach P. Burmistrz, P.Kotarby i całej tej reszty nieudaczników.

Katarzyno poprzednicy ci odpowiedzieli.
Ja dopowiem tyle że moim skromnym zdaniem, to co się dzieje z bazyliką, i jej działaniami na "zewnątrz" "puszczanie pieśni lub nie" jest uzależnione od kościoła, stąd mój post.
Gdyby kościół był apolityczny to na prośbę (która na pewno się pojawiło o nie puszczeniu pieśni) odpowiedział by że nie miesza się i robi "swoje" i tak samo jak w inne dni puści pieśń.
Co do mojego wieku trafiłaś, nie jestem sędziwy ale człowieka ocenia się dojrzałością a nie metryką.
ps. Proszę nie broń się tekstami że kościół to jedność i wspólnota, że to wszyscy parafianie. Mamy przykład w Kalwarii jak kościół a właściwie klasztor totalnie olewa swoich wiernych, licząc na zyski z przyjezdnych. W dzisiejszych czasach księża zamiast być następcami św. Piotra którzy społecznie głoszą wiarę w Chrystusa Jezusa są mini biznesmenami nastawionymi na własny zysk, bez poszanowania bliźniego.

Ps2. Co do Hajnosza.. widziałem kilka jego wystąpień, żal mi młodego człowieka który jest tylko i wyłącznie karierowiczem, niby politolog, niby polityk, wszystko niby, aby takim człowiekiem nie pozostał.
Cytować
-20 #53 Siostra 2011-09-23 23:51
Cytuję Józef:
"W encyklikach swych pisał głupoty, ale tylko dlatego, że encykliki pisali za niego inni. Gdy chronił i wspierał hierarchów-pedofilów, to dlatego, że nadmiernie ufał ludziom i nie miał talentu do personalnej obsady stanowisk. Nie interesował się faktami, ale ufał Bogu. Kościół Polski wygląda źle, ale to wina nie nominacji papieskich, tylko tych, którzy w Rzymie decydowali za Papieża. Powracał do archaicznych form filozofii, ale tylko dlatego, że reprezentował tradycję Kościoła. Nie rozumiał koncepcji obywatela w demokracji. Przyjął zasadę, że dobre czyny robią tylko dobrzy ludzie i przez to przeoczył, że otaczało go tak wielu łajdaków. Posługiwał się nadmiernymi uproszczeniami, jak chociażby „cywilizacja śmierci”, co rodziło pogardę do człowieka. Siał więc nienawiść". WIECIE czyje to słowa , prawda?. Waszego guru , Mateusza Klinowskiego. Kościół a raczej parafia Ojca św. a konkretnie jej proboszcz nie będzie chyba przygrywał do taktu pikiecie organizowanej przez kogoś , kto tak sądzi o ojcu SW. Janie Pawle II i to głosi. Chyba to jest jasne. I jeszcze jedno. Nie dziwię się starym sldowcom i sbekom, bo to taka natura i nic tego nie zmieni. Dziwię sie młodzieży z, wydawałoby się dobrych rodzin, gdzie na pewno Jan Paweł II był i jest autorytetem. Ale najbardziej straszne są te dwie panie od prześcieradła. To już chyba szatan albo ciężka choroba psychiczna. Starym Wadowiczanom patrzącym na to wszystko po prostu odejmuje mowę.
Święte słowa Józefie znałam ojca tych pań i byłam na pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II i rzeczywiście ŚP Ojciec Tych pań był oddanym przyjacielem Papierza i osobiście jest mi wstyd za Te panie a zwłaszcza za panią Zosie .Patrząc na te zdjęcie to u tej starszej pani widać w jej oczach niepokój i niezadowolenie z tego co robi pani Zosia.Jak dla Pani Zosi autorytetem jest Edward W. i prawie cała egzekutywa PZPR to gratuluję .
Cytować
-7 #54 Cichociemny 2011-09-24 00:05
Klinowski ponownie wyrządził wielkie zło...;)
Cytować
+2 #55 Ted 2011-09-24 00:40
Co już śpicie ?
Cytować
-6 #56 :p 2011-09-24 01:16
Cytuję Skrzypcuś:
ale supcio bylo az sie podniecilem


Widać to nawet na jednym ze zdjęć :)

A tak na poważnie :) to Pan Klinowski to taki nasz lokalny Zbysiu Ziobro... Tylko mu rozbijanie układów w głowie :)
I nawet z PO walczy :) BRAWO !!!
Cytować
+15 #57 dziadunio 2011-09-24 06:50
Powiedziałem wczoraj koledze ze w pewnym sensie demokracja w Wadowicach nie narodziła sie po 89r. Ona rodzi sie właśnie teraz.

Krwią i tlenem rzeczywistej demokracji jest społeczeństwo obywatelskie. Dotąd Wadowiczanie oglądali przejawy obywatelskiej aktywności w TV, organizowane gdzieś indziej, przez kogoś innego.

Dzis, wraz z pierwsza manifestacja, wraz z Inicjatywą, jest szansa ze sie obudzimy, ze wreszcie poczujemy wagę naszych głosów, naszych opinii, na temat naszych spraw.

Wcześniej czy później będą wybory. I powiem tak - gdyby Klinowski przegrał przy ponad 50 procentowej frekwencji- będzie szkoda, ale myślę ze przyjmie to "na klate"

Prawdziwą porażką będzie przegrana przy dotychczasowych mniej niz 40%.
Cytować
-22 #58 Jaceka 2011-09-24 07:29
ale ten facet z Krakowa był agresywny on właził na pana Staszka
Wydaje mi się że cała ta manisfestacja podbna była do inscenizowanych zadym w Krakowie. Tych facetów z Krakowa przyjechało więcej niż tylko ten jeden była tez młodzieżówka SLD z Andrychowa, onikrzyczeli i gwizdali najwięcej.
Cytować
+8 #59 marian 2011-09-24 08:07
jaceka pisze - była tez młodzieżówka SLD z Andrychowa, oni krzyczeli i gwizdali najwięcej.

a to dziwne, bo w Andrychowie koalicja TŻ vel Zdzisław vel "chłopiec z plakatu" z SLD.
A TŻ to podobno kuzyn Ewy Filipiak, startował do powiatu z jej listy Wspólny Dom. Ponoć sztamę trzymają także ze Stanisławem Kotarbą. to co - mówią w Andrychowie że od lat nie było tak dobrze na linii Andrychów - Wadowice a jednocześnie podsyłają im gwiżdżących i tupiących?
trudno zorientować się w tej polityce.
Cytować
+20 #60 Edward Wyroba 2011-09-24 08:16
Cytuję Jaceka:
ale ten facet z Krakowa był agresywny on właził na pana Staszka
Wydaje mi się że cała ta manisfestacja podbna była do inscenizowanych zadym w Krakowie. Tych facetów z Krakowa przyjechało więcej niż tylko ten jeden była tez młodzieżówka SLD z Andrychowa, onikrzyczeli i gwizdali najwięcej.


A ile ci pan Staszek płaci za pisanie takich idiotyzmów? Tyle samo co za trzymanie tuby? Coś jeszcze te mu też trzymasz?
Czy nie powinieneś/naś zacząć od pytania, kto Kotarbę na tą legalną pikietę prosił, aby ją zakłócał?
Ale dzięki temu bardzo ładnie wypada na na nagraniach krążących po sieci, kiedy wyprasza gości z Wadowic, sam mając tu g**** do gadania!
Jak tak go tu krzywdzą to niech zabiera walizę, żonę i dzieci i spada, skąd przylazł! Zwłaszcza, że - i co słychać na nagraniach "spadaj" to ulubione słówko kandydata PO! No i może tylko dlatego warto, że wylazł z cienia i przylazł, szczególnie dotych modych ludzi? Bo to przede wszystkim im pokazał jak w poprzednim systemie działali funkcjonariusze UB! Identycznie jak Kotarba, straszyli Wadowiczan, że będa ich zamykali w kryminałach!
No ale skoro piszesz tak "szczerze", to jeszcze napisz, gdzie pocięliście ten nowiutki plakat? Na magistrackim podwórku?
Pewnie tak? - bo to od dawna ulubione miejsce do pracy "twórczej" magistrackich urzędasów!

I mam jeszcze słówko do faceta ze zdjęcia nr 34 - panie, jak się panu tak bardzo chciało..., to trzeba było iść do toalety, a nie "zwalczać" przez... zaciskanie zębów! Ne szkoda panu było spodni?
Dopiero, kiedy tę fotkę zobaczyłem, zrozumiałem czym tak pod magistratem "zaciągało"!
Cytować
+20 #61 Cichociemny 2011-09-24 09:51
Filipiakowa niech się zainteresuje sprawą Comodosa, a nie straszy prokuraturą.
Cytować
+14 #62 Krata 2011-09-24 09:56
Co za niemoc argumentów i gadanie o niczym. Wywołanie postaci JP2 i późniejszy tekst Zapraszamy na kawę pokazał jak prowadzą politykę. Szkoda że takich pań jak ta w zielonej kurtce jest więcej - po prostu zagłosuje, bo ktoś jej tak powiedział, bo kocha JP2 "tak samo" jak wyborca
Cytować
+17 #63 Podziwiam 2011-09-24 10:14
Podziwiam upór pana Klinowskiego jak nie chodzę nigdy na wybory zajawię się na nich :) Wystarczy posłuchać pana Kotarby i widzimy jaką Polszczyzną operuje oraz jakie ma wizje dla miasta Wadowic
Cytować
-24 #64 obserwator 2011-09-24 10:41
To klinowski już nie ma poparcia ani ludzi w naszym mieście, tylko musiał zaciagać posiłki z Krakowa, Andrychowa czy Kalwarii. Poprostu żenada znowu się pchał na afisz i to z kim z wyrobą.
Cytować
-7 #65 Katarzynaa 2011-09-24 10:59
cytuję Kalwarianin:
"Proszę nie broń się tekstami że kościół to jedność i wspólnota, że to wszyscy parafianie. Mamy przykład w Kalwarii jak kościół a właściwie klasztor totalnie olewa swoich wiernych, licząc na zyski z przyjezdnych. W dzisiejszych czasach księża zamiast być następcami św. Piotra którzy społecznie głoszą wiarę w Chrystusa Jezusa są mini biznesmenami nastawionymi na własny zysk, bez poszanowania bliźniego."koni ec cytatu a dlaczego niby mam się nie bronić? ?? Zabronisz mi? Każdy obywatel ma prawo do obrony, to gwarantuje konstytucja. Poza tym nadal twierdzę, ze decyzja proboszcza Parafii w rynku to decyzja jednego człowieka. Jestem przekonana że nasz Proboszcz tzn ze św. Piotra inaczej by się zachował. Cały twój wywód to wrzucanie wszystkich księży do jednego worka a wierzących jako "naiwnych" do drugiego worka. A gdzie tolerancja, czyż każdy nie ma prawa do wyboru w co wierzy? Ja nie wierzę w księdza, ja wierzę w Boga, tak jak 90 deklarujących Polaków. Nie popieram zachowania proboszcza (nie puszczenie pieśni) żeby było jasne, ale człowieku nie generalizuj od razu wszystkich!wszę dzie znajdzie się czarna owca, i w rodzinie, i w pracy, i w Kosciele, a kościół to nie parafianie, bo ja należę do innej parafii np. Kościół jak sobie przypominasz z lekcji religii to wspólnota ludzi wierzących, takich jak ja i wielu innych. Ja nie obrażam ciebie, ja proszę o tolerancję własnego wyboru wiary. co do "rozpasania" księzy. Przecież nie ślubują ubóstwa w odróżnieniu od np. ojców karmelitów. Chcesz to dajesz na tacę, nie chcesz nie dajesz. Dajesz? pewnie nie, to co ci do tego ile maja i na co wydają? Ja im tam nie zazdroszczę.Poz drawiam
Cytować
+17 #66 wyborca PO 2011-09-24 11:11
panie Hajnosz (w sumie to jaki panie) na kawę zapraszał ostatnio wasz polityczny przeciwnik Kaczyński. Tyle że aktywistów Greenpeace i to znacznie grzeczniej. Gratuluje drugiego samobója w tym roku.
Cytować
+13 #67 Kalwarianin 2011-09-24 11:24
Wszystko oki, tylko decyzja jednego człowieka, tym razem księdza proboszcza który stoi na czele parafii wpływa na ocenę całego kościoła a co za tym idzie, wikariuszy i parafian. Mam taki dość kontrowersyjny przykład.
Ks. Natanek, jego działania to też jest wymysł jednej osoby. Tylko że taki człowiek ma autorytet w pewnej grupie ludzi która głosi później jego poglądy. Między innymi dlatego kuria się za Natanka zabrała bo zaczyna się to robić niebezpieczne dla całego kościoła.
Pomijając fakt że Natanek jest kompletnym świrem, to analogicznie w Wadowicach decyzja proboszcza daje jego wiernym jasny przekaz że nie popiera idei pikiety i blokowania wejścia do UM. Zrozumiał bym gdyby pikieta czy protest byłby zorganizowany np. aby wprowadzić karę śmierci, lub by homoseksualiści mogli adoptować dzieci. Wtedy decyzja księdza była by jak najbardziej słuszna, bo to są postulaty moralnie najbardziej gryzące się z naszą religią. Ale ani w starym testamencie i nowym, w żadnej ewangelii nie ma mowy o tym by Księża paprali się polityką. Swym zachowaniem ksiądz proboszcz dał jasny znak swoim parafianom, "O nie na Tych ludzi nie głosujcie" 50% myślących parafian się z tego wyśmieje, ale 50%- nie znających sytuacji i ufających proboszczowi może wziąć sobie do serca ten przekaz.
Dlatego jeszcze raz podkreślam.
Polityka to nie sfera dla księży.
A Ciebie Katarzyno jeśli uraziłem to przepraszam. Nie miałem tego na myśli.
Cytować
+9 #68 g. 2011-09-24 11:27
Katarzyna - jest też coś takiego jak wolność słowa i my z niej korzystamy. Zabronisz nam?
Co do ks. Kasperka, wcale nie jestem przekonany czy postąpiłby inaczej. Pamiętam jak się zachował przy sprawie Jana Sz. No ale uczciwie trzeba mu przyznać że od Gila to on jest 100 razy lepszy. I że pieniądze parafian nie idą tylko do jego kieszeni ale też na upiększanie kościoła i terenu przed nim, czy też na cmentarz.
Co do czarnych owiec, to w samej parafii św. Piotra możnaby znaleźć jeszcze kilka, choćby ksiądz nadużywający alkoholu, czy ksiądz biznesman co to dzieciom w szkole opowiada że w Lidlach tylko biedota kupuje. Twoim zdaniem to w porządku? A kilkanaście lat temu - ksiądz Renard co zrobił, pamiętasz?
Cytować
+19 #69 Andrychów1 2011-09-24 11:41
Stanie się to samo co w Andrychowie jak się Ksiądz proboszcz będzie wp...ał w politykę to będzie to gwóźdź do trumny wadowickiego układu pani Filipiak.. Pietras też był pewniak bo ksiądz nawet z ambony krzyczał że to dobry kandydat i rezultat tej polityki pana księdza dziś widać jak na dłoni. Pietrasa już niema i dobrze a ksiądz dostał awans na dziekana... Reasumując Pleban zawsze góra I tak będzie i Wadowicach więc niech proboszcz wspiera Kotarbę i Filipiak a ludzie i tak zrobią po swojemu .. Inicjatywa Wolne Wadowice to promyk nadziej . Ludzie uwierzcie że w Wadowicach można coś zmienić tylko trzeba wytrwać jeszcze 3 lata a zobaczycie że było warto....
Cytować
+22 #70 Patryk 2011-09-24 11:45
Tak jak napisałem mentalnie byłem z wami niestety byłem poza regionem. Wnioski Kotarba się wypalił jego żenujące wystąpienie to pisz wymaluj okres głębokiej komuny z której facet sie wywodzi.Tym epizodem Kotarba pogrzebał swoje i tak marne szanse.Jeżeli chodzi o Hajnosza ten pseudo działacz platformy juz zamknal swoją scieżkę kariery władze regionalne i krajowe jak i mlodzieżówka wyciągna wnioski kogo mają w partii. Panie doktorze Klinowski przejechałem ostatnio we wszystkich kierunkach nasz region i tam gdzie Kotarba powiesił swoje banery one tam wiszą - przypuszczam że ten pociety baner był typową prowokacją wystarczy zdjac odciski z tym chyba nie ma problemu:-) Aby wzmocnić wiedzę i to wydarzyło sie w Wadowicach rozsyłam tą informacje do wszystkich moich znajomych zarówno z lewa jak i z prawa do Andrychowa , Kalwarii , Ket ,Zatora i Suchej aby was wspomóc w kontynuacji dążenia do celu. Jestesmy z wami!!!
Cytować
+22 #71 Antoni 2011-09-24 11:48
Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
Dość tej sitwy w Wadowicach.
Cytować
+19 #72 piotrandr1 2011-09-24 12:03
A nie mówiłem ze Kotarba kijkiem po dupie dostanie tym samym którym walił w Kramarczykową. Stachu po prostu mimo twojej natury Pierwszego Sznurkowego w Wadowicach sprawiedliwość jest na tym świecie i teraz to nawet po wyborach dnia spokoju nie zaznasz i tak do 2014 roku a potem to wiesz co PA!!!!!!!!!
Inicjatywa WOLNE WADOWICE POPIERAM ......
Cytować
+6 #73 KutFan 2011-09-24 12:14
Wszystko fajnie, dobra akcje, media o tym świetnie napisały i pokazały (Radio Krakow, TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski i wszystie lokalne media internetowe) tylko trzeba coś zaproponować w zamian z SK.

Bzdurą jest, że ten protest był tylko przeciwko rzecznikowi K, natomiast był również przeciwko jego działaniom, ya?

Teraz trzeba się zastanowić na kogos głoswać za 2 tygodnie w parlamentarnych i pozwolę sobie to zrobić:

Jeśli na PO to z tego co widzę Robert Maciaszek jest widoczny na mieście i patrząc na gazety to rzeczywiście bije się o 3. mandat z PO właśnie z Kotarbą
www.robertmaciaszek.pl

Jeśli na RPP (Palikota) to chyba Sławomir Mastek - gość siedzi w sprawach Wadowickich, jest z Andrychowa i wygląda na to, że kampanie robi. Mało głosów trzeba mieć, żeby wygrać na liście RPP, a jeśli uda się zrobić mandat, to kto wie czy nie będzie to Matek
kandydacidosejmu.pl/slawomir-mastek

Jest jeszcze SLD, które się bije o mandat właśnie z RPP i z PSLem. Tylko tutaj, kurdę nie widzę nikogo fajnego - jakbym miał wybierać, bo chyba Dariusza Szczotkowskiego - młody facet, wygląda na kumającego rzeczywistość
(nie znalazłem strony internetowej)

Następnie PSL i tu chyba nie ma wątpliwości, że ludowcy od nas powinni głosować na starego dobrego arb... ludowca Franka Szydłowskiego.
www.franciszekszydlowski.pl/

PiSu w ramach zdrowego rozsądku nie biorę pod uwagę.

Moja analiza jest jak najbardziej subiektywna, zapraszam do polemizowania. A przede wszystkim zachęcam do wzięcia udziału w wyborach!
Cytować
+17 #74 Dziadek 2011-09-24 12:32
Tak patrzę sobie na ten transparent wolne wadowice i patrzę i patrzę i nigdzie facjaty kotarby dopatrzyć się nie mogę. Ale jak nic widzę, że ten co projektował plakat to chyba korzystał z archiwum wodza Iraku? A te druty, to kto kojarzy z kryminałem? Przecież to zasieki urzędu miejskiego tak trudne do pokonania przez petentów!
I tak sobie myślę, że tylko osoby chore psychicznie mogą ten baner kojarzyć z Kotarbą i więzieniem. Jedynym odstępstwem mogą być sprawcy przestępstw na szkodę gminy i jej mieszkańców.
Cytować
+20 #75 majka 2011-09-24 12:34
Osoba ,ktora nie umie zinterpretowac tego co widzi na plakacie chce być posłem>Kotarba zobaczył druty kolczaste więzienia,a przcież to odgrodzenie się od społeczeństwa,i gnorowanie ludzi i władza absolutna.Skąd mu przyszło do głowy więzienie?
Cytować
+3 #76 Figo-Fago 2011-09-24 12:42
Cytuję KutFan:
Wszystko fajnie, dobra akcje, media o tym świetnie napisały i pokazały (Radio Krakow, TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski i wszystie lokalne media internetowe) tylko trzeba coś zaproponować w zamian z SK.

Bzdurą jest, że ten protest był tylko przeciwko rzecznikowi K, natomiast był również przeciwko jego działaniom, ya?

Teraz trzeba się zastanowić na kogos głoswać za 2 tygodnie w parlamentarnych i pozwolę sobie to zrobić:

Jeśli na PO to z tego co widzę Robert Maciaszek jest widoczny na mieście i patrząc na gazety to rzeczywiście bije się o 3. mandat z PO właśnie z Kotarbą
www.robertmaciaszek.pl

Jeśli na RPP (Palikota) to chyba Sławomir Mastek - gość siedzi w sprawach Wadowickich, jest z Andrychowa i wygląda na to, że kampanie robi. Mało głosów trzeba mieć, żeby wygrać na liście RPP, a jeśli uda się zrobić mandat, to kto wie czy nie będzie to Matek
kandydacidosejmu.pl/slawomir-mastek

Jest jeszcze SLD, które się bije o mandat właśnie z RPP i z PSLem. Tylko tutaj, kurdę nie widzę nikogo fajnego - jakbym miał wybierać, bo chyba Dariusza Szczotkowskiego - młody facet, wygląda na kumającego rzeczywistość
(nie znalazłem strony internetowej)

Następnie PSL i tu chyba nie ma wątpliwości, że ludowcy od nas powinni głosować na starego dobrego arb... ludowca Franka Szydłowskiego.
www.franciszekszydlowski.pl/

PiSu w ramach zdrowego rozsądku nie biorę pod uwagę.

Moja analiza jest jak najbardziej subiektywna, zapraszam do polemizowania. A przede wszystkim zachęcam do wzięcia udziału w wyborach!


Sławek Mastek właśnie zrezygnował z wyborów, podobno ze względu na sytuację rodzinną. Szkoda.
Cytować
-2 #77 TED 2223 2011-09-24 12:46
Jest jeszcze lista KW Prawicy. JEDNA Z NIEWIELU NA której skład NIE MIELI WPŁYWU SZNURKOWI Wadowic . Przypominam PSL WSPIERA DO SENATU PO I NIE WYSTAWIA SWOJEGO KANDYDATA TAKA TO NIEZALEŻNOŚĆ PANIE SZYDŁOWSKI
Cytować
+8 #78 normal 2011-09-24 13:43
Sławomir Mastek zrezygnował(nie wnikam w szczegóły)ale z listy Palikota, w tym okręgu pozostali:Alicj a Piątkowska(inż. ) z Mucharza, Antoni Malcher(inż.) z Wadowic, Williams Klermont(przeds iębiorca) z Wadowic,reszta z tej listy nie należy do żadnej partii,startuje tylko z tej listy, więc jest dla mnie nieszczególnie wiarygodna.To wiadomość dla tych,którzy chcieli głosować na Sławomira Mastka.
Cytować
-4 #79 antygłupocie 2011-09-24 14:08
Cytuję Figo-Fago:


Sławek Mastek właśnie zrezygnował z wyborów, podobno ze względu na sytuację rodzinną. Szkoda.


nie - po prostu przejrzał na oczy...
Cytować
+5 #80 dza 2011-09-24 14:32
Aga, zdjęcie nr 11 jest mistrzowskie ;)
Cytować
+44 #81 Miłośnik magistratu 2011-09-24 14:53
Byłem, widziałem

Tak właśnie, byłem widziałem, słyszałem.

Najlepsza inicjatywa w Wadowicach w ostatnim dwudziestoleciu . Ukłony dla organizatorów. Może i nie było tłumów, ale część ludzi usłyszała. Teraz czas na kolejnych ludzi i kolejne pikiety. Bo w tym mieście trzeba zacząć mówić głośno o nieprawidłowośc iach i urzędowym nieróbstwie.

Mam jeszcze kilka refleksji odnośnie wystąpienia błogosławionego Stanisława. Tak. Tego, który powołuje się na Jana Pawła, na wiarę, na katolicyzm.

Po pierwsze Stachu nie masz za grosz kultury! Idąc pod drzwi urzędu z tym swoim banerem prosto z drukarni potraciłeś mnie i moją dziewczynę. Bez przepraszam. Wryłeś się jakbyś co najmniej szturmował paradę równości. Masz szczęście, żem kulturalny i odporny na chamstwo wszelakiej maści.

Po drugie Stasiu, pomówiłeś mnie publicznie o pocięcie tego baneru coś to go sam pociął. Groziłeś mi publicznie, że mnie policja będzie ścigać za coś, czego ani ja, ani zapewne nikt inny z uczestników nie zrobił. Nie oszukujmy się Staszku, wszyscy uczestnicy pikiety wykazują się tysiąckroć wyższym poziomem inteligencji od Ciebie. Bo niby po co mielibyśmy ciąć Twoje banery? SĄ WYSTARCZAJĄCO ODRAŻAJĄCE I ODPYCHAJĄCE. Twój plakat sobie pożyczyłem od Mirosława z busa i postawiłem w piwnicy… jako trutka na szczury. Działa! Myślisz, że Twoje banery szkodzą INICJATYWIE? Są tyle warte co Twoja osoba.

Po trzecie. Stasiu, publicznie stwierdziłeś, że wszystko co na pikiecie było mówione to kłamstwa. No to Staszku udowodnij nam, że to kłamstwa. To, że na pytania Edka Wyroby nie odpowiadasz to mnie nie dziwi. To ciężki kaliber, ale może odpowiesz mi na takie drobniejsze „pytanka”:

- dlaczego pani Makuchowa używa strażników miejskich i ich samochodu do prywatnych zakupów w krakowskim Makro i innych selgrosach po czym po przyjeździe przepakowuje ¾ zakupów (z auta straży) do swojego samochodu, którym na dziedziniec UM podjeżdża jej syn Przemysław? Przy okazji, gratuluję gustu pani Makuchowej, wielkie donice pod wielkie kwiatki były świetne. To samo tyczy się innych urzędowych matron.

- dlaczego niektórzy urzędnicy załatwiają swoje prywatne sprawy (kampanijne) w godzinach pracy?
- dlaczego straż miejska nic nie robi tylko wozi wiecznie przemęczone urzędowe matrony na Fatimską (obok Lotosu) spod urzędu miasta? Kawał drogi mają?

- dlaczego niektórzy urzędnicy mówią mi, że tak naprawdę mają w urzędzie roboty na 4 godziny a potem łażą po mieście, albo układają pasjansa na komputerach? Może należy zwolnić połowę urzędników to pozostała połowa będzie mieć roboty na 8 godzin? Jak Pan Bóg przykazał.

- dlaczego Stanisławie bierzesz parę patyków wypłaty za sprawowanie funkcji, której nie sprawujesz?

- dlaczego urząd miasta i powiązane z nim inne urzędy to jedno wielkie drzewo genealogiczne wujków, ciotek, kuzynów, żon, mężów, córek, synów itd.?

- dlaczego drogami i znakami w UM zarządza człowiek, który jest specjalistą… od tokarek i innych obróbek skrawaniem?

Czekam z niecierpliwości ą. Przecież rzecznik musi znać odpowiedzi na proste pytania.

Po czwarte i ostatnie jak na razie bo szkoda klawiatury. Nie waż się więcej Stanisławie odsyłać gości z Krakowa. Jak tak można? Chcecie turystyki czy nie? Jak nie (a wnioskuję po zachowaniu, że nie) to lepiej wyburzyć mosty na drogach dojazdowych a przy drogach postawić szyldy „Wadowice tylko dla urzędników. Gościu, turysto… spadaj”

P.S.
Gratuluję panu Hajnoszowi kultury osobistej. Gratuluję mu także jego wiary. Tak, wiary. Bo jaką trzeba mieć mocną wiarę, żeby wierzyć, iż przy Stasiu coś można dla siebie ugrać.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch, lewak
Cytować
+33 #82 filip 2011-09-24 15:21
Hujnosz zaczął karierę polityczną o roli wspornika do megafonu.Tak sobie myślę czy on zawsze przytrzymuje staśkowi..
Cytować
+13 #83 plakat 2011-09-24 15:25
nie bawcie się w żadne grafiki. zdjęcie nr 34 na plakat i nie trzeba będzie nic pod nim pisać:)
Cytować
-17 #84 nie pieniacz 2011-09-24 15:41
Ludzie po co te manifestacje, nie lepiej iść na następne wybory i zagłosować jak trzeba.
Cytować
+19 #85 Pietia 2011-09-24 16:52
Odpowiem ci na twoje ostatnie pytanie zarządza znakami drogowymi i drogami,a oprócz tego jest specjalistą od wody w radzie nadzorczej bo jest rodzonym bratem koparkowego,prz ewodniczącego RM ,a więc jet wspaniały
Cytować
+22 #86 Toruon 2011-09-24 18:28
"Towarzysze" nie przejmujcie się głupimi gadkami zwolenników Łasiczki. Są one jak ostatnie pomiałkiwania rozjechanego kota. Brawa dla opozycji - będzie Nas więcej. Zapoczątkowaliś cie wręcz coś przepięknego. Czas na pełne zmiany - POWODZENIA - REWOLUCJA !!!
Cytować
+12 #87 Cichociemny 2011-09-24 19:47
Cytuję Cichociemny:
Klinowski ponownie wyrządził wielkie zło...;)


żar i aluzja do wypowiedzi Staszka dla Radia Kraków :)
Cytować
+11 #88 jan 2011-09-24 21:38
może sam sobie to potargał, żeby z siebie zrobić męczęnnika
Cytować
+13 #89 jan 2011-09-24 21:41
Stasiu wypowiada się jako rzecznik? To poco mówi o wyborach, w ramach godzin pracy robi agitację wyborczą to się nadaje do ...........!!!! !!!!!!!!!!
Cytować
+14 #90 Mrs. qwerty 2011-09-24 21:47
Płaszczyca był szybszy, ale aż razi po oczach, jaki jego artykuł jest stronniczy.
A tu - dobre zdjęcia i dobry artykuł :)
A Staszek będzie teraz chodził po mieście i płakał, że Klinowski się nad nim znęca. Szkoda gadać.
Cytować
+16 #91 Alicja B. 2011-09-24 23:34
Dlaczego portal W-ce 24.pl nie pochwali sie zaszczytnym miejscem Wadowic w rankingu gmin w Malopolsce? Chyba z tej perspektywy nalezaloby oceniac sprawujacych w tym miescie wladze. Wyremontowany rynek (podlug gustu panujacych) nie sprawi, ze mlodzi ludzie znajda tu dla siebie miejsce. Bedzie przyjmowal pielgrzymow. I prezentowal sie na widokowce. Pan Kotarba szafuje slowem lewica nie rozumiejac genezy i istoty ruchow i partii lewicowych (nie on jedyny w Polsce), a czas plynie i ludzie urodzeni po 1989 roku to niekoniecznie postkomunisci. Sprowadzanie pojecia lewica do inwektywy swiadzczy o zasciankowosci - no ale jaki pan taki kram.

Gratuluje (z daleka) inicjatywy i mobilizacji ruchowi Wolne Wadowice.
Cytować
+13 #92 KamilW 2011-09-25 00:07
do Miłośnik Magistratu:

Proponuje przesłać takowe oficjalne pismo stworzone z Twojego komentarza do rzecznika UM w Wadowicach z prośbą obywateli o odpowiedź bo jestem cholernie ciekawy odpowiedzi:)
Cytować
+6 #93 szymon m 2011-09-25 08:44
ale p. kamińska dała rade !
Cytować
+7 #94 Miłośnik magistratu 2011-09-25 10:06
Cytuję KamilW:
do Miłośnik Magistratu:

Proponuje przesłać takowe oficjalne pismo stworzone z Twojego komentarza do rzecznika UM w Wadowicach z prośbą obywateli o odpowiedź bo jestem cholernie ciekawy odpowiedzi:)


Nie sądzę Kamilu, aby jakiekolwiek pismo coś dało. Najpierw musi się zmienić władza, żeby oficjalnie ludziom pokazać to o czym napisałem. I żeby była jasność... byłem naocznym świadkiem wydarzeń, które opisuję. Tak więc... logika podpowiada, że jestem urzędowym kretem :)

Pozdrawiam,
Gej, ćpun... bla bla bla KRET
Cytować
+4 #95 bójsiebogastasek 2011-09-25 10:35
Te posty kolejny raz usunął admin z w24, to ja kopiuję i wklejam, gdyż osobnik "blondii" pluje na dziewczyny biorące udział w piątkowej manifestacji i flash mob .
Pozdrowienia dla wszystkich chcących rozwalić układ wadowicki@blondii - vel stasek
Napisane przez stasek q.tasek , 25 - 09 - 2011
rozejrzyj się bliżej, popatrz na tą twoją pretensjonalną " tzarytzę " to odruchowo ci paw poleci aż na Skarpę.
Jeżeli dla kogoś wzorem piękna jest "tzarytza", to ja sie nie dziwię, że krytykuje młode, piękne, modnie ubrane i zadbane dziewczyny. Wielbiciel próchna nie cieszy się młodym, zdrowym i pięknym drzewem.
Zgłoś nadużycie
Nie zgadzam się
Zgadzam się
Ocena komentarza: +0

Achtung, wnimanie, pozor, caution!
Napisane przez korbaty , 24 - 09 - 2011
stasek szaleje pod różnymi nickami. Taka prymitywna propaganda to jak odcisk palca, jego durny i kłamliwy styl prosto jakby z ubeckich szkoleń nikogo nie zwiedzie. On jest tak prosty jak konstrukcja cepa, nomen omen.
Ale musi robić w gacie, skoro aż tak sie błaźni. Opuścili go już młodzieżowcy, bo ten jeden przyydoopaas to jakaś niedorobiona zakalcowata sierota.

Tak ,mały człowieczku, odchodzisz w niebyt, niedługo będziesz nikim i niczym - "ostanie ci sie ino sznur" !!! A stołek spod ciebie wykopią twoi dotychczasowi wasale, albo wręcz sama "tzarytza". Więc spadaj ....i nie spadnij.!!! Podyndaj troche, bo "sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało"!!!
Cytować
+9 #96 Jarek 2011-09-25 12:04
Czasem warto się popatrzeć jakich mamy zarządców , mamy takich jakich wybraliśmy. szkoda tylko że to był taki zły wybór. Czemu nie głosowałem na lewaków teraz byłbym przynajmniej miał satysfakcję , że nie ma już kliki.
Cytować
+8 #97 M@TI SKCYPCUS 2011-09-25 12:51
ten rozporek rozpiety to moj
Cytować
+8 #98 DO@bojsiebogastasek 2011-09-25 12:51
Fanie by było jakbys wkleił u Płoszczycy z Yotube Uwaniamy wadowice-pikiet a część 1,ja chetnie bym to zrobiła,ale nie potrafie,jest tam przemówienie Mateusza z Zatorskiej świetne
Cytować
+2 #99 Iza 2011-09-25 13:13
Co nie podoba Wam się nie podoba Koper że minusujecie mój komentarz , wygląda jakby był wyprany w wizirze .A wypłata będzie w proszku panie Koper?
Cytować
+14 #100 Aneta 2011-09-25 13:39
O większego trudno zucha
Jak jest Stasek postkomucha:

Ja nikogo sie nie boję
Choćby Klinu to dostoję!
Protestujacych moi mili
Będę tropił, będę dzielił.
Komu zechcę to dam radę
Zaraz do Krakowa jadę
I nie spocznę - powiem Wam
Jak do sądu ich nie podam.
Nagle, usnął na rozprawie
Wtem sie budzi w jakiejś celi...

Taki numer mu wycięli.
Cytować
-11 #101 WYBORY 2011 2011-09-25 13:57
Nie - Kotarba! Nie - Klinowski! Tylko Andrzej LEWANDOWSKI!!!
Cytować
-11 #102 ziggi 2011-09-26 09:14
Aleście się wysilili z tą manifą, buhaha ! Na ulicę wyległ cały wadowicki aktyw PZPR. Bida z nędzą.
Cytować
+6 #103 o 2011-09-26 11:57
Nie no ...co za wiocha z tego Kotarby i tego chłopka trzymającego głośnik.brak slow!A pani burmistrz robi kampanie wyborcza w czasie oddawanie samochodu strażakom - grom gratulacji! normalnie KABARET!!!!
Cytować
+4 #104 Katarzynaa 2011-09-26 21:05
Kalwarianin - dziękuję za ciekawa retorykę, gniewać się nie gniewam, jest czasem trochę przykro, że jak człowiek na tych forach pokaże, że jest wierzący to od razu zminusowany na maxa... jestem tym faktem zdziwiona .
Co do wypowiedzi niejakiego "g" ja przynajmniej przedstawiam się z imienia, znam osobiście Mateusza i popieram jego akcje, sam pomagał mi również(m.in on)rozwiązać pewna sprawę obywatelską, za co jestem mu wdzięczna.Chcę zakończyć ten wątek stwierdzeniem, że jeżeli wolność słowa oznacza agresywny ton, anonimowe obelgi i wyśmiewanie, to ja takiej wolności słowa chyba po prostu nie chcę. Zgodzę się z faktami, konkretnymi danymi, opinią wnosząca nowe światło do sprawy, ale zachowajmy przy tym etykę i moralność, jakiś poziom kultury osobistej. Niech to forum na wadowiceonline różni się czymś od forum na wad24. Rozmawiam tu z ludźmi, którzy w większości chcą tego co ja, zmiany układu, więc skąd te docinki?
Cytować
+1 #105 g. 2011-09-26 21:24
Katarzyna: gdzie w mojej wypowiedzi widzisz agresję, obelgi czy wyśmiewanie?
Cytować
+5 #106 bb 2011-09-28 09:19
"Po czynach ich poznacie"
Ciekawe czy A.Petek wystąpi z pozwem o naruszenie jego dóbr osobistych. Jeśli tego nie zrobi to przestanie być wiarygodny
Cytować
+4 #107 życzliwy 2011-09-29 11:22
Stasiu,czy ty nie widzisz,że ten rozpięty rozporek to akt polityczny!Prop onuję pozew w trybie wyborczym, ze Klinowski kazał uczestnikom wskazywać na podobieństwo kandydata z tym co w rozporku,co w sposób ewidentny zmniejszyło jego szanse wyborcze. Z poważaniem
Cytować
+2 #108 tusk pomówił kotarbę 2011-09-29 12:44
Donald Tusk stwierdził że każdy kto w obecnej sytuacji mówi o obniżeniu podatków jest kłamcą i kłamie
W dzisiejszym Dzienniku małopolskim dodatku dziennika polskiego pan Kotarba na pytanie ,,recepta na deficyt budżetowy Podwyższyć podatki ,czy ciąć wydatki odpowiada OBNIŻYĆ PODATKI . Ni mniej ni więcej pan Donald pomówił pana Stanisława POZEW I SPRAWA WYGRANA DALEJ ODWAGI
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.